Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nosidło z regulowaną wysokością panela/ jakie nosidło dla dwulatka?

  1. #1
    Chustofanka Awatar bob
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    209

    Domyślnie Nosidło z regulowaną wysokością panela/ jakie nosidło dla dwulatka?

    Przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że jednak bez noszenia na wakacjach może być słabo w związku z czym na gwałt potrzebuję nosidło dla mojej młodszej (21 miesięcy, 13 kg. rozmiar 92, mierzyłam od kolanka do kolanka i wychodzi ok. 42cm, a wysokość plecków do uszka 41cm - gdzieś doczytałam, że nalezy do tego należy dodać ok. 8cm??). Póki córy były małe to super sprawdzała nam sie manduca, jedyne co mnie w niej irytowało to dość spore rozmiary, cieżko było ją gdzieś upchnąć.

    I teraz pytania:

    1. Miarę zdjęłam tak, że przyłożyłam do brzucha i zmierzyłam odległość od dołków kolanowych przykładając miarkę od spodu ud i pupy ale może trzeba mierzyć po zewnętrznej stronie?

    2.Czy tylko manduca posiada taki patent, że wysokość panela można zmieniać? Było to o tyle genialne rozwiązanie, że normalnie panel skracaliśmy, tak żeby miały wolne rączki, a jak się zbierały do spania to wydłużaliśmy, regulowaliśmu paski, kapturek i mogły się kimnąć. Poza tym w wakacje, zawsze było maluchowi odrobinę chłodniej z odkrytą górną częścią pleców. I teraz klops, czy duże dzieci muszą mieć rączki w środku i się gotować, albo miec nosidło bez opcji spania?

    3. Spotkałam się z opiniami, że w Tuli standard spokojnie można nosić 2-, a nawet 3-latka ale z tabel w pierwszym wątku wynika, że szerokość panelu jest tylko 37cm, czyli tylko jeden cm więcej niż w manduce. Manduca jest na nas o wiele za wąska. Z kolei toddler ma panel 47cm czyli zdecydowanie za szeroki.

    4.Czy onbuhimo bardzo dodaje dziecku wagi w związku z brakiem pasa biodrowego.

    5. Jakie w ogóle nosidła polecacie na taki rozmiar?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Guda 12.07.2012 , Nela 11.11.2014, Linka 01.01.2019

  2. #2
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ja polecam hybrydę regulowana od Pani Olo (wpisz w Google My Own Town). Dla nas okazało się super wygodne, do dziś używane przez starszaka. W nasze ukochane liski
    Tylko u Pani Olo terminy bywają czasem długie niestety, tzn. Dużo klientów ma.
    Chuścioszek czerwiec 2013 Chuścioszka - kwiecień 2015 i mały Ktoś - lipiec 2017

  3. #3
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Ja też szczerze polecam mot, mam regulowane ergo (regulacja jest na długość i szerokość panela) i noszę w nim roczną córę 80/86 i syna, i od biedy trzylatka, nosi 110. Z terminami to prawda, trochę się czeka. Ale często bywa kilka nosideł dostępnych od ręki.
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  4. #4

    Domyślnie

    Tula standard na ten rozmiar będzie zdecydowanie za mała, jak coś to toddler i nie wydaje mi się, by była za duża przy tych gabarytach, ale dla mnie Tula to przereklamowane zło. No i w wersji canvasowej jest nieprzyzwoicie wielka, a w chustowej – absurdalnie droga.

    Pozostaje mi tylko przyłączyć się do zachwytów nad nosidłami MOT, tylko jam jest fanką nieregulowanych (ale porównania nie mam). Co jakiś czas pojawiają się na fb chustowe gotowce w przyzwoitych cenach, można też dopaść z drugiej ręki. Canvasy są dostępne na bieżąco, ale skoro przeszkadzała Ci wielkość Manduki, to te raczej nie będą mniejsze. Chustowe jeszcze robi LL, ale dla mnie ich toddler nie jest zbyt udany (wielkościowo podobny do Tuli).





  5. #5
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Z gotowych regulowanych: Fidella, Isara (niedługo będzie w PL). Z szytych na wymiar oczywiście MOT.

    Z jednorozmiarowych - Doux-Doux rozmiar L (szerokość panelu to właśnie 42 cm).

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    jeszcze kibi jest mocno regulowane
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #7
    Chustofanka Awatar bob
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    209

    Domyślnie

    Dziękuję Wam dobre kobiety. Nabyłam fidellę z drugiej ręki. Rzeczywiście da się wyregulować ładnie pod dziecko, mankament ma taki, że nie da się do końca pod tatę pasek piersiowy przebiega mu po obojczykach ale twierdzi, że da radę mimo tej niedogodności. Poza tym jest mniej wypchana niż manduca i jak się ją dobrze zwinie to wchodzi spokojnie do torebki, tak że szał! Zobaczymy jak się sprawdzi na wakacjach, może poniesie też czterolatkę
    Guda 12.07.2012 , Nela 11.11.2014, Linka 01.01.2019

  8. #8
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Ja też szczerze polecam mot, mam regulowane ergo (regulacja jest na długość i szerokość panela) i noszę w nim roczną córę 80/86 i syna, i od biedy trzylatka, nosi 110. Z terminami to prawda, trochę się czeka. Ale często bywa kilka nosideł dostępnych od ręki.
    A ile takie MOT kosztuje?
    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Z gotowych regulowanych: Fidella, Isara (niedługo będzie w PL). Z szytych na wymiar oczywiście MOT.

    Z jednorozmiarowych - Doux-Doux rozmiar L (szerokość panelu to właśnie 42 cm).
    Kiedy będzie dostępna ta Isara? W jakiej cenie? Do czego byś ją przyrownala?

  9. #9
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    A ile takie MOT kosztuje?
    http://paniolos.blogspot.com?m=1
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Kiedy będzie dostępna ta Isara? W jakiej cenie? Do czego byś ją przyrownala?

    Napiszę więcej we wrześniu, ponieważ dopiero wszystko ustalam Chciałabym, żeby we wrześniu już były u nas dostępne.

Podobne wątki

  1. Które nosidło ma regulowaną wysokość panela?
    Przez Olapio w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2016, 20:55
  2. Jakie nosidło dla dwulatka?
    Przez Leika w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •