Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84

Wątek: ktoś ma porównanie MANDUCA a TULI ?

  1. #1

    Domyślnie ktoś ma porównanie MANDUCA a TULI ?

    Ciekawa jestem opinii jakie są różnice między tymi nosidłami.Ktoś z was testował jedne i drugie?
    Nie mam możliwości mierzenia tuli.
    Mam doświadczenie z bondolino,teraz testuję manducę i ciągle dylemat czy manduca czy tuli

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja testowałam manduce a kupiłam Tuli Tuli wzięłam w ciemno, bez testowania i jestem zadowolona. Mam też jeszcze manduce w domu, więc jeśli chcesz to mogę porównać/sprawdzić coś, co Cię interesuje.

  3. #3
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    mam manduce, testowałam tuli
    sprawdz sobie w recenzjach ergonomika tuli bo tam wpisałam porównanie do manducy
    jak dla mnie manduca wygrywa

  4. #4
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    ja widziałam oba i mowie manduca
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  5. #5
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    mam manduce, testowałam tuli.
    jeżeli miałabym dokonać zakupu - kupiłabym manduce.

  6. #6
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    mam oba nosidła
    u nas manduca leży i się kurzy odkąd mamy Tuli!

    pisałam już niejednokrotnie moje porównanie, ale powtórzę:

    manduca ma bardzo szorstki materiał (nawet w wersji limitowanej prod w czechach)
    Mąż mówi, że jak żeglarskie płutno :/
    wersja standard manduci jest produkowana w chinach, co do mnie nie przemawia.

    Tuli ma materiał przyjemny i miękki w dotyku dla noszącego i dla dziecka, ale odpowiednio wytrzymały,
    Tuli jest produkowane w Polsce, a jego jakość jest uważam rewelacyjna!

    Manduca ma dużo hałasujących sprzączek i klamerek. pasy się dyndają pod ramionami.
    Tuli ma paski zwijane specjalnymi gumkami i tylko jedną klamrę, która nie robi najmniejszego hałasu.

    Panel manduci wydaje mi się za mały dla starszego dziecka - pozostaje mało miejsca na udka.

    Tuli ma kieszonkę.
    Manduca nie ma.

    Tuli ma odpinany kapturek.
    manduca nosi kapturek bez przerwy przy sobie i nie można go odpiąć. Wkurzające.

    Manduca ma majtasy dla malenkich dzieci, ktore mojego michulca odkąd miał 6,5 kg po prostu uwierają i nie ma ich jak normalnie ułożyć. Też są te majtasy nieodpinane :/

    Tuli ma piękniejsze wzory. Manduca wygląda jak plecak...

    Tuli ma w ofercie elegancką torbę do kompletu we wzorze nosidła.
    Manduca z tego co wiem nie ma pasującej torby do każdego modelu.

    Pas biodrowy Tuli jest wygodniejszy przy wchodzeniu na stopień niż w manduce.
    Manduca ma bardzo szeroki panel pod pupa dziecka, co mi utrudnia wchodzenie po schodach, bo uciska mi wewnetrzne strony ud. Chyba, że się go podciagnie az do talii, ale wtedy dziecko jest za wysoko, a pas przestaje byc biodrowy.

    Szczerze polecam Tuli. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania jakbym coś pominęła w swojej wypowiedzi...
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Poza tym co napisała poprzedniczka (co w 100% potwierdzam) to ja dodam, że manduka według mnie przegrywa z tuli ze względu na to iż ma zamek na pleckach dziecka, co dla mnie jest niedopuszczalne, oraz to, że nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,5 kg, czyli praktycznie od urodzenia. Według mnie, żadne nosidełko ergonomiczne nie jest wskazane dla tak malutkich dzieciaczków !!! Nie ma szans by otuliło dziecko tak jak chusta - bo łapie materiał punktowo, materiał się przez to ściąga i nie jest na gładko na pleckach.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny
    kusząca jest ta "miękkość" tuli
    faktycznie manduca szorstka
    porównując do bondolino zaskoczyło mnie w manduce że wbrew pozorom trudniej się ją zakłada i dłużej niż bondolino,a myślałam że z klamrami jest prościej niż z tymi pasami,ciekawa jestem jak to wygląda w tuli?
    wydaje mi się też że w manduce pupa nie "wpada" tak fajnie i plecki nie sa tak zaokrąglone jak w bondolino
    kusi mnie to tuli,kusi
    wzory faktycznie ma piękne
    będę myśleć dalej

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    jesli chodzi o wpadanie pupki i zaokrąglone plecy to lepiej wg mnie wypada to w manducy
    tuli moim zdaniem przez prostopadle wszyte pasy w sreodek panela uciska dziecko w kręgosłup

  10. #10
    Chustonoszka Awatar Pani Wilkowa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dzieki tamyszka za temat, bo sama sie zastanawiam nad kupnem ergo. Bardzo mnie neci to Tuli, ale wiem, ze co rodzic to co innego pasuje. Dobrze jest jednak wiedziec co sadza ci, co maja porownanie. Jeszcze raz dziekuje.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Dziewczyny a jak sie te nosidla u wiekszych dzieci sprawdzaja? u dwulatków? jakiej wielkości sa panele?
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  12. #12
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    ja wybralam Tuli
    mieciutkie jak kaczuszka
    material milszy o 99%

  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,911

    Domyślnie

    dziewczyny przed zakupem nosidło moze popytajcie kogos kto ma o pożeczenie, lub spotkajcie sie z kims zeby przymierzyć
    tak chyba bedzie najłatwiej
    jewa napisała ze minusem manducy jest zamek na plecach a dla mnie to jest wlasnie super sprawa bo moge schowac małemu łapki przy zapietym panelu i wyjac na wierzch kiedy jest spięty
    natomiast w tuli nie ma opcji wyjęcia rąk u małego dziecka

  14. #14
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    zgadzam się z Olapio. najlepiej pomacać osobiście, w większych miastach na spotkaniach chustowych powinno się udać .duże znaczenie ma wiek dziecka, gabaryty noszącego i noszonego.
    gema- nie wiem czy każda ale moja manduca ma kieszonkę i torbę. a i wzory też ma piękne
    Musli- Kluska ma 20mcy, jest drobna i manduca rozmiarowo jest ekstra. świetne dla starszych dzieci i zróżnicowanych gabarytowo rodziców jest mei favourite toddler. na mnie niestety za duży w pasie...
    Ostatnio edytowane przez m.m. ; 19-07-2010 o 22:20 Powód: lit
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

  15. #15
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Co do noszenia w Tuli, to Ula, która jest autorką tych nosideł nosi w nich również swoją trzylatkę! Sama widziałam! A ja czekam na swoje nosidło!



  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    42

    Domyślnie

    A ja nosiłam przez tydzień nad morzem dwóch łobuziaków: rocznego chrześniaka i jego czteroletniego brata w każdym z przypadków TULI sprawdziło się doskonale, było rewelacyjne pomimo panującego upału
    http://katarzynapiechowska.pl/
    Instruktor techniki wykonywania Masażu Shantala dla potrzeb rodziców i opiekunów dzieci
    Doradca noszenia dzieci w chustach po kursie podstawowym Die Trageschule ®
    Masaże relaksacyjne

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Mam tuli, ogólnie polecam.
    Ale ja wybierałam nosidło 2 miesiące!! i przesiedziałam godziny na foum szukając, porównując i myśląc. Najbardziej polecam sprawdzenie obu nosideł na żywo.

  18. #18
    Chustomanka Awatar dziunka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    Hehe, a ja myślę że nie ma co się pytać o zdanie innych a samemu sprawdzić na żywo Gusta są różne
    Gosia - mama Juleczki Tancereczki i Asiuli Łobuziuli

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    A właśnie ja mam w pasie w porywach do 60 cm, zwykle mniej :/ Jak pasy bedą na mnie wyglądały? Pas od lany mt jakby był poł centymetra dłuższy to by mi z bioder spadł
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    mierzyłam oba w sklepie Vegi i niestety Tuli było owszem milsze w dotyku ale:
    - grubsze,
    - wyższy panel, więc Pyzie wrzynało się w paszki gdy chciała wyjąć uapki
    - wzory do mnie nie przemawiają
    - NIE MOŻNA skrzyżować pasów ramiennych na plecach
    - dla mnie było niewygodne bo jestem bardzo niskiego wzrostu

    Wybrałam standardową Manduca. Jest szortka bo z domieszką konopii ale Vega podpowiedziała, że konopie dają większą przewiewność i lepiej się je pierze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •