Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: zimowy noworodek

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie zimowy noworodek

    Proszę Was o rady odnośnie pieluchowania malucha mającego się urodzić w końcu listopada. Chodzi o mojego siostrzeńca. Siostra chce używać wielorazówek,a ja przekazuję jej pieluszki po swojej córeczce (tetrę, prefoldy bambino mio,formowanki bambusowe i bawełniane,otulacze S-ki). Tylko,że moja Łusia urodziła się wiosną i nie było problemu,co zakładać na spacery na przykład. Czy taki zimowy maluch się nie przeziębi,jak wyjdzie na dwór w tetrze? Zastanawiam się,czy nie dokupić siostrze kilku formowanek z polarkiem od pupy albo kieszonek S-ek z polarkiem,co sądzicie?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    geniu, moi synowie obaj zimowi byli, co prawda starszego zaczęłam pieluchować jak miał 2.5 mca ale młodszego od urodzenia, i generalnie ja uwielbiam tetrę więc tetra u nas rządziła

    ale na spacery dla pewności miałam kilka kieszonek właśnie z polarem od pupy, tak żeby nie było maluchowi zimno, no a że my tylko chustowi to nasze spacery były w kieszonkach pulowych a na to portki lub longi wełniane, imo ta opcja jest najpewniejsza bo nawet jak pul przecieknie to jeszcze mamy jedną warstwę ochronną w postaci wełny

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Tylko longi s to chyba trudno zakładać (a nie chcę zniechęcić początkującej ? a może m-ki się nadadzą na kieszonkę czy formowankę?

  4. #4
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    Tylko longi s to chyba trudno zakładać (a nie chcę zniechęcić początkującej ? a może m-ki się nadadzą na kieszonkę czy formowankę?
    to mogą być jakiekolwiek wełniane spodenki, niekoniecznie otulaczowe bo pul da główną ochronę, mogą też być polarowe spodenki zwykłe - też będą fajnie chroniły przed przeciekami no i ciepło zapewniały

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedź,wydaje mi się to bardzo sensowne

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Mój tez z końca listopada, na spacery chodziliśmy po trzech tygodniach. Nie jakieś długie, ale też zimy to u nas ostatnio przecież nie zimy. Nie dziwowałam w kwestii pieluchy na spacer. Od trzeciej doby pieluchowany wielo, wkłady składane zapinałam snapką jak formowankę i na to otulacz. Miałam te najmniejsze trzy pulowe i jeden wełniak. Na to spodnie, kombinezon, śpiwór w wózku. Nigdy nam się nic nie przydarzyło, taki maluch na spacerach zasypiał, a mój jak spał, to nie sikał .

Podobne wątki

  1. Ga-ga numer zimowy
    Przez lynette w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •