Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: chusta na początek, elastyczna czy bawełniana?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    1

    Domyślnie chusta na początek, elastyczna czy bawełniana?

    Mam problem z wyborem chusty dla mojego maluszka. Jaka będzie najlepsza na początek? Bawełniana czy elastyczna? Jakie są sprawdzone marki? Maksymalnie chcę wydać 200 zł.
    Oferujemy meble kuchenne na wymiar Wrocław. Zobacz nasze ostatnie realizacje.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Przeleć się po wątkach w tym dziale, sporo już takich było, na pewno znajdziesz w nich coś dla siebie
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    ja na początek lubię elastyczną.dla takiego noworodka i do 3 miesięcy. ale ona nie wystarczy na długo więc najlepiej ją pożyczyć, szkoda wydawać na dobrą chustę ok 100 zł a po 3 miesiącach szukać tkanej. wbrew temu co piszą producenci że chusta starcza do 13 kg - nie wiem kto jest w stanie nosić 13 kg dziecko w elastyku, chusta sprężynuje, wpija się w ramiona noszącego, dziecko opada zbyt nisko - komfortowo jest max do 8-9 kg ale im lżejsze dziecko tym wygodniej i tym mniej sprężynuje chusta.
    jednym słowem zalety: wiążesz ją raz - tylko jedno wiązanie, nie trzeba rozwiązyważ za kazdym razem mozna wkładać i wyjmować dziecko do już zawiązanej chusty. wygodna na zakupy szybkie wyjścia i po domu gdy często się wyjmuje dziecko do przewijania i karmienia.
    wady: 3 warstwy materiału na dziecku - w upały odpada a w domu trzeba pamiętać żeby cieniutko ubrać dziecko bo to jak 3 warstwy ubranka., starcza na krótko. można nosić tylko z przodu.
    chusta tkana: trzeba dojść do pewnej wprawy w wiązaniu bo wiąże się chustę razem z dzieckiem. przy bardzo małym dziecku może być za szeroka (elastyki są węższe)
    zalety: uniwersalna wystarczy do końca noszenia. wiele wiązań w tym na boku i plecach. można zroić z niej tez hamak - utrzyma dorosłego. jest sztywniejsza od elastycznej - lepiej trzyma pozycję dziecka.- to ma znaczenie przy starszym maluchu który już się wierci.

    na koniec : jesli chcesz wydac max 200 zł to możesz szukać i nowych i używanych. ja wolę używane bo są miękkie tzw "złamane" a nowa mało która od początku jest mięciutka, przez co trudniej wiązać, dociągać i układać. firmy sprawdzone to zerknij na dział recenzji. bo tez jest tak że poszczególne modele z jednej firmy sa super dla malucha a inne mniej.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    W tym budzecie kupilabym obie elastyk na poczatek, mozna kupic uzywke naprawdr tanio, ja np dalam 30zl tu na forum. A do tego tkana, jakiegos pasiaka spokojnie kupisz za reszte pieniedzy z tego budzetu

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Chustonówka Awatar tynka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    moja ukochana dla maluszka to były bambusy nati, kupiłam na forum używane, mięciutkie jak kaczuszka na pierwsze miesiące były niezastąpione a potem umiejętnie zamotane poniosły jeszcze sporo kg więcej
    Łobuziak 08.06.2012
    Kwiatuszek 21.03.2014

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    a ja elastycznej nie lubię. Nosiłam na początku le jak tylko zaczęłam wiązać tkaną w elastycznej nosić nie chciałam (za duzo warstw, inny komfort noszenia)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Podobne wątki

  1. Jaka chusta elastyczna?
    Przez Luniell w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 10:56
  2. Jendrulino - chusta elastyczna
    Przez Mayka1981 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 19:50
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 10:29
  4. chusta elastyczna
    Przez luccy1 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 13:53
  5. chusta elastyczna
    Przez BejbiDżaga w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 23:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •