Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: chusta elastyczna a noworodek i małe niemowlę

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2016
    Miejscowość
    na chwilę obecną Strasbourg
    Posty
    6

    Domyślnie chusta elastyczna a noworodek i małe niemowlę

    Potrzebuję porady odnośnie noszenia noworodka i niemowlęcia, które jeszcze samodzielnie nie siada. Dla siedzącego czeka już Tula. Wiem, że najlepsza jest chusta tkana (splot skośno-krzyżowy, diamentowy), lecz u mnie niestety to nie działa. Miałam dwa razy warsztaty chustowe w domu. Po narodzinach drugiej córki indywidualne, gdy miała 2 tygodnie i mimo to nie jestem w stanie zamotać dziecka w kangurka. Z kieszonką już lepiej. Ale nawet z kieszonką był problem przy drugiej córce, bo miałam na głowie też high need baby dwulatka i wszystko kończyło się frustracją całej naszej trójki. Od września lub października będzie już trójka dzieci. Poza noworodkiem dwulatka i czterolatka. I pomyślałam, że może jednak chusta elastyczna byłaby dobra? Zwłaszcza że to jesień i zaraz potem zima. Aby szybko wyjąć i włożyć dziecko. Wiadomo, że karmienia są częste, dodatkowo jesienna i zimowa pogoda. Łatwiej też np. na lotnisku, dworcu. Czytałam posty, które wyskoczyły w wyszukiwarce. Mam nawet na poczcie zapisane nazwy chust, ale to były w sporej części wątki sprzed kilku lat i dlatego ośmielam się do Was napisać. Doradźcie, proszę.

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,994

    Domyślnie

    Możesz spróbować ale wcale nie tak łatwo jest zamotac prawidłowo dziecko w elastyku, jak by się wydawało (czyli optymalnie dla ułożenia malucha), grzeje toto jak licho, a jak bobas robi się cięższy to i rodzicowi niewygodnie. Plusy - raczej tania więc można rozważyć taki zakup.


  3. #3
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Wg szkoły ClauWi pozycja w elastyku jest podobna do tej w nosidle - szeroko odwiedzione nóżki i zbyt wyprostowany kręgosłup. Więc może poczynić więcej szkoły niż pożytku. Na szybkie akcje polecam chustę tkana kółkową


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2016
    Miejscowość
    na chwilę obecną Strasbourg
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tego się obawiałam, że jednak elastyk nie jest zdrowy Pozostaje mi zatem mieć nadzieję, że trzecie dziecię będzie łaskawe i nie wymagające dłuższego noszenia. A czy możesz mi powiedzieć, na ile szkody wyrządzę noworodkowi i małemu niemowlęciu, wiążąc je w kieszonkę, nie w kangurka? O chuście kółkowej też pomyślę. Może jednak warto zainwestować w kółkową Storchenwiege w takim razie.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,866

    Domyślnie

    Ja też szczerze polecam spróbuj z kółkową, obracaj chustę na plecach, wtedy łatwiej uzyskasz symetryczne ułożenie dziecka. Ja też kombinowałam na początku z elastykiem, bo myślałam że będzie łatwiej, ale raz, że grzeje, dwa, że za duże odwiedzenie nóżek. IMO już lepiej w dobrze zamotanej kieszonce nosić.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2016
    Miejscowość
    na chwilę obecną Strasbourg
    Posty
    6

    Domyślnie

    A czy możecie polecić mi chustę kółkową, z którą może mi łatwo pójść dociąganie i układanie? Natibaby była porażką. Poza nią próbowałam tylko z Storchenwiege - taki sam materiał był też w tkanych splotem diamentowym. Coś jest na tyle miękkie i łatwo się układające jak Storchenwiege, albo lepsze? Nie ukrywam, że wolałabym nie wydać dużo pieniędzy na chustę. Wiem, że zawsze mogę ją sprzedać, ale pomimo trzeciego dziecka, mamy sporo wydatków w związku z przeprowadzką i podróżami co chwila do Polski, Francji, znów Polski i potem Szwajcarii. Bylebym tylko wiedziała konkretnie nazwę firmy i typ chusty (nazwę) w obrębie tejże firmy, a resztę sobie doczytam tu na forum. Bylebym wiedziałą, co szukać najlepszego w mojej sytuacji.

    Dziękuję za Wasze odpowiedzi i pomoc!

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,866

    Domyślnie

    Ja na początek miałam Little frog z tych cieńszych pasiaczków, miękka od nowości idealna dla noworodka, sprawdzała się u nas świetnie do 6kg, potem szukałam grubszej i nośniejszej. Lf ma dobre ceny, warto wybrać 2gatunek, jest jeszcze taniej.

  8. #8
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mam trzeciego noworodka na stanie. trzeci kieszonkowany, z kangurkiem sie nie dogadujemy. z kolkowa, mimo lat motania - tez srednio. to niestety troche loteria jest - albo sie polubicie, albo nie. do tego ja lubie nosic tylko na jednym biodrze, co zdrowe dla mnie jest srednio. wiec kolkowa mam - na jakies szybkie wyjscia typu sklep na rogu. do reszty tkana wiazana.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #9
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Ja proponuję little frog z bambusem. Będzie mięciutka nawet nowa. Możesz tez poszukać używanej porządnie złamanej. Kolkową kupisz juz od 100zł spokojnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Podobne wątki

  1. W co wsadzić małe niemowlę na chwilę?
    Przez magnus w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 19:52
  2. chusta elastyczna - kieszonka noworodek
    Przez Jiwana w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 19:10
  3. chusta elastyczna
    Przez luccy1 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 13:53
  4. chusta elastyczna
    Przez BejbiDżaga w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 23:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •