Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: tetra/muśliny bawłna/bambus

  1. #1
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie tetra/muśliny bawłna/bambus

    Co teraz polecacie do pieluchowania? Jako ciocia chcę kupić mini wyprawkę i tak stawiam na tetrę bo jak nie tu to inaczej można wykorzystać (nawet jako ściery do sprzątania). Ja obecnie używam kikko bambusowe ale cenowo nie wychodzą optymistycznie. Zatem może warto coś innego kupić?
    Podzielcie się doświadczeniami.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,897

    Domyślnie

    Ja jestem entuzjastką muślinów Ecopi - jesli ma być markowo. Tańsze od Imse Vimse, a imo dłużej zostaje miękkie i przyjemne. Kikko nie znoszę, w ogóle nie znosze bambusów, bo choć chłonne, to nigdy nie trafilam na takie, które nie twardnieją i się nie kurczą. Jak dla mnie ogółem zwykła marketowa tetra też jest w zupełności ok, ale jeśli na prezent, to może jednak coś bardziej luksusowego

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Tyle, że plus otulacze i jakaś kieszonka to i tak sporo wyjdzie Więc chyba nie musi być tak luksusowo? Muśliny ecopi fajne ale kurcze jak dla mnie za duże jak na pieluchę.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Joasiu a może prefoldy? Ja ostatnio bardzo polubiłam prefoldy kikko, są mięciutkie i chłonne. A na ścierę też się nadadzą jakby co No i możesz kupić jeden-dwa rozmiary plus otulacz, a jak rodzicom podpasuje, to dalej dokupią sami jak dzieć urośnie. Albo będziesz mieć gotowy pomysł na kolejne prezenty
    Z pieluch zwykłych czasem muślinek z ikei używam, ale jednak pupa większa w nich wychodzi, dla noworodka lepiej mieć cienko.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    muśliny ecopi sa dobre na pieluchę,ale od roku gdzies ale wcześniej mogą być jako kocyki/reczniki/podkłady.Ale wiesz co, w igle figle jest tetra bardzo fajna,porzadna,tansza niż ecopi i w dwóch roznych wymiarach i gramaturze. polecam. a może do tego otulacze i jakas kieszonka od agis? ma sliczne pule i wełenki,a dużo taniej niz w sklepach.

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    no to teraz dałyście mi do myślenia

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja bym podarowała mixa
    muśliny ecopi tak, ale tak jak pisze genia jako pielucha od roku albo i dalej wcześniej super kocyk, ręcznik itp. dla starszaka jako ręcznik (nawet 4 latka...).
    otulacz wełniany i pul, kilka formowanek bawełnianych/welurowych, ze 2 szt bambusowych, prefoldy i tetra. Ilościowo, żeby na 1 dzień wystarczyło, bo mniej to w ogóle bez sensu próbować (wg mnie, bo jak to później wyprać - pisząc z perspektywy osoby, która nieużywała jeszcze wielo).
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ha, zasugerowałam się tą tetrą z tytułu, ale Kate dobrze pisze, miks pozwoli rodzicom na poznanie co im bardziej pasuje I tez polecam od Agis, bo jest niesamowity wybór i świetne wykonanie i ceny. I jeszcze gatki wełniane mogą być, ja z synkiem używałam kieszonek, teraz z córą prefoldy i gatki wełniane, bo nijak nie idzie na niej dopiąć dobrze nap, ciągle jest w rozmiarze gdzieś pomiędzy upięciami
    01.2014 G., 03.2016 L.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    a to ma być dla noworodka,czy dla większej dzidzi?

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    a to ma być dla noworodka,czy dla większej dzidzi?
    taki już nie typowo nb

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    zależy jeszcze,ile możesz i chcesz wydać. ja ostatnio kupowałam siostrze też wyprawkę w prezencie

  12. #12
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    zależy jeszcze,ile możesz i chcesz wydać. ja ostatnio kupowałam siostrze też wyprawkę w prezencie
    zdradź co i za ile
    ja tak ok 250-300zł maksymalnie

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Proponuję więc:
    10 szt grubszej tetry puppi 80 na 80 - 40zł
    2 pojedyncze wkłady puppi -30 zł
    2 składane puppi- 40zł
    2 otulacze pulowe agis - 90zł
    1 formowanka kieszonka z bawełny agis -26zł
    1 kieszonka z mikropolarkiem/coolmaxem agis - 45zł
    worek na pieluszki z pulu agis- 30zł


    Wychodzi ok. 300zł. I spokojnie starczy na jeden dzień oraz pozwoli spróbować wszystkiego. Ja kupowałam podobnie, tylko trochę więcej. Kupiłam właśnie puppi wkłady i tetrę, bo są wg mnie najlepsze,a to w końcu ma być prezent. Cenowo wychodzą tak naprawdę tylko minimalnie drożej niż inne (przeanalizowałam to dokładnie , więc jak już kupować nowe, to porządne. Ewentualnie możesz napisać do kate04 - uszyła mi bardzo fajne, ładne, chłonne wkłady z kolorowej flaneli, składane, po 8zł za sztukę, i ma też inne materiały, szyje też formowanki. Poza tym proponuję zamówić u agis, bo super ceny i kolorki i wybór wszystkiego. Nie brałabym wełniaków, bo to ryzyko- mogą nie chcieć używać, pule wygodniejsze, można prać z wkładami w pralce. I koniecznie worek jak rozmawiałam z siostrą,koleżanką i innymi,to najwięcej pytań zawsze było o to,co poza domem z pieluchą zrobić? Dla kogoś na 100% przekonanych do wielo to nie problem wrzucić zasikaną pieluszkę w siatce na dno wózka albo do torebki, ale jak ktoś zaczyna, może mieć z tym problem- bo np. się jakaś inna mamuśka w parku patrzy.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    To ja bym zaproponowała:

    otulacz pul agis 45zł
    otulacz wełniany agis 50zł lub gatki wełniane (Disana na długo powinny starczyć, mimo że są rozmiarowe)
    kieszonka agis 45zł
    kieszonka gzooby (bo z dwoma rzędami nap, ale po skosie, nie trzeba obu spinać, ale można dokładniej dopasować w razie potrzeby) 2*30zł
    prefoldy 6-pak 60zł
    snappi 8zł
    lanolina 7zł

    Wychodzi 275zł plus przesyłki ok 20zł, bo z 2-3 miejsc.

    Idea jest taka:
    Prefoldy jeśli nie jako składane, to jako wkłady do otulaczy i kieszonek mogą służyć. Kieszonek bym wzięła kilka, bo z jedną to nie wypróbuje tej opcji pieluchowania "jak jednorazówki", łatwiej też je na spacery zabierać na początek niż otulacze i składane pieluchy. Otulacz jeden wełniany bym kupiła, żeby miała okazję spróbować. Taki prezent ma w końcu być możliwością sprawdzenia wieluszek, bez wydawania fortuny na same próby. A wełna nie taka straszna jak się wydaje, najnaturalniejsza, nie trzeba prać codziennie i nie ma rozkminek "czy pieluchy już waniają i warto wrzucić wkłady osobno na mega-pranie, którego pul by nie wytrzymał, czy jeszcze mogę uprać razem". No i nie trzeba się martwić ewentualnym zatłuszczeniem oliwką czy kremem. A nawet bym poszalała i gatki wzięła, okazuje się to świetną opcją z prefoldem lub formowanką pod spodem, a nie ma zastanawiania się na którą napę zapiąć.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    no nie wiem. lanolinowanie, robienie origami z prefoldów i spinanie snappi może moim zdaniem odstraszyć. a 6 prefoldów to mało,za mało na jeden dzień. i brak formowanki,a wełniane gatki dla początkujących to raczej na formoawnkę według mnie.

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ja piszę jak u mnie było, ale wiadomo że każdy ma inne doświadczenia
    U mnie gacie wełniane Disany ratują wielopieluchowanie i żałuję że nie znałam ich wcześniej. Przy synku się na nic oprócz kieszonek nie odważyłam i w końcu był i tak większość czasu na jednorazówkach i z odparzoną, poranioną pupą. Ale chciałam żeby było prosto i ekonomicznie i myślałam że właśnie kieszonki to oferują. A tymczasem okazało się, że coś co myślałam że będzie trudne i żmudne jest łatwiejsze i wygodniejsze. Tylko żeby się odważyć na inne opcje, musiałam właśnie urodzić córę i dostać nowe rzeczy w prezencie
    Stąd myśl, że może fajnie by było dostać różności, dla wypróbowania i samodzielnego skompletowania stosu z tego co się sprawdzi.
    U nas paczka 6 prefoldów i jedna formowanka od Agis wystarcza na dobę pieluchowania, latem prefoldy przez noc schną, więc jest perpetuum mobile Córa ma aktualnie 3,5mca, zaczynałam z wielo gdzieś ok początku drugiego miesiąca u niej. Prefoldów nie składam jakoś wyrafinowanie, ścieśniam tylko między nóżkami, origami to z tetry
    01.2014 G., 03.2016 L.

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    6 prefoldow na dobe starcza? to zazdroszczę. moja musi mieć zmienione co sik,bo jak nie,to daje koncert nienawidzi mieć mokro

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    a te gatki disana takie fajne mówisz? są inne niż takie z recyklingu?

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Nam w sumie wychodzi co sik, chyba ze przyśnie mocniej i na dłużej. Ale nigdy jeszcze nie był mocno mokry prefold oprócz nocy. Po prostu chyba L sika partiami większymi już. Chociaż aż się przyjrzę w najbliższe dni czy nie skłamałam i nie używam więcej
    A disany aktualnie moje ulubione, są pancerne. One są dziergane, L wygląda trochę jakbym ją ubrała w gacie ze starego swetra, albo wyrób prababci Ale dla mnie to słodkie akurat, a bardziej mi zależy żeby miała przewiewnie wygodnie do fikania malutka, niż żeby wyglądała jak z wybiegu dla mini elegantek. Z recyklingu są zdaje się gatki z dzianiny wełnianej, nie miałam okazji sprawdzić, ale te robione "na drutach" wydają mi się na oko (i porównując na zwykłym ubraniu z materialu i dzierganym) elastyczniejsze. Zamierzam poprosić mamę o szybki kurs dziergania i spróbować sama podobne zrobić. Nie wiem kiedy, ale może się uda
    Aha, i one chyba są merino, w każdym razie nie drapiące.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Wiecie co? jeden wniosek - każdy będzie polecał co innego
    Próbowanie nowych opcji też jest fajne
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

Podobne wątki

  1. tetra i muśliny - ranking
    Przez jul w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 22:51
  2. bambus a bambus z mikrofibrą
    Przez jagienkat w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 13:57
  3. muśliny na noc ?
    Przez obrigada w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 23:57
  4. Diament bambus vs Perła bambus
    Przez aurora w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 19:18
  5. perełki bambus+bawełna vs bambus+len
    Przez Mania w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •