Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: pieluchy na lato

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    18

    Domyślnie pieluchy na lato

    Hej,

    Mam pytanie odnośnie pieluch wielo na lato. W zeszłym roku dziecko było malutkie, więc w upały składałam pieluchę na samolot i dokładałam wkładkę. Teraz samolot jest dla niego za mały. Używamy otulaczy i tetry i ostatnio coraz częściej pojawia się pieluszkowe zapalenie skóry mimo częstego przewijania. Mam wrażenie, że otulacze jednak nie przepuszczają tyle powietrza ile potrzeba i w takie upały nie dają rady. Polecacie coś? Jakieś inne składanie, same majtki, inne otulacze? Sama nie mam już pomysłu.

    Chciałam jeszcze zapytać o pożegnanie się z pieluchami. Młody ma 1 i nie mówi, więc nie zgłasza swoich potrzeb. Jest odstawiany na nocnik, ale raczej w ramach przyzwyczajenia. Kiedy jest sens założyć mu same majtki i pożegnać ostatecznie z pieluchami. Zawsze wydawało mi się, że rzucanie pieluchy zaczyna się wraz z rozwojem mowy, kiedy to dziecko jest w stanie zakomunikować potrzebę.

    Z góry wielkie dzięki

  2. #2
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    hej nie musi mowic, zeby komunikowac Moj ma 1.5 tez nie mowi ale pokazuje paluszkiem na siusiaka albo lapie sie za ubranko tam na dole jak mu sie chce

    Co do pieliuchy na lato u nas albo gola pupa jak jest b. goraco, albo sama formowanka albo pieluszka wiazana Disany (bawelna) bez otulaczy. Jesli otulacz bo trzeba np gdzies pojechac to tylko welna.

  3. #3
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Zdecydowanie wełna na upały

    komunikowanie bez mówienia jest możliwe, starsza odpieluchowana zanim zaczęła mówić, młodsza też nie mówi a komunikuje czasem.

    imo pieluchy się odstawia jak widzisz, że dziecko jest w stanie kontrolować pęcherz (rozróżnia sygnały idące z własnego ciała). Ja do odpieluchowanie starszej miałam dwa podejścia - przy pierwszym sikała po nogach i absolutnie nie była w stanie tego kontrolować, do tego to ją bardzo stresowało, przy drugim poszło bardzo gładko
    na pewno warto sadzać na nocnik, szczególnie w momentach kiedy się spodziewasz, że będzie chciał coś zrobić. No i u nas zachwyt nasz (autentyczny) jak im się uda coś zrobić bardzo pozytywnie wpływa na ich podejście do odpieluchowania


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

    Boję się wełny, bo syn jest alergikiem. Uczulają go nawet antyalergiczne rzeczy

    Marta_B jeśli dobrze zrozumiałam to uważasz, że formowanka jest lepsza od zestawu tetra+otulacz PUL. Czy formowanka przecieka czy ubranie jest chronione jak w otulaczu?

    HoliPoli - jaki jest Twój drugi sposób, jeśli można wiedzieć? u nas na początku siadał i sikał za każdym odstawieniem. Teraz zaraz ucieka, ale nie zmuszamy, żeby się nie zniechęcił.

    A swoją drogą tak zachwalany PUL chyba jednak nie do końca oddycha. Wiecie może jak to z nim jest, że na lato się nie nadaje?

  5. #5
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akws Zobacz posta
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

    Boję się wełny, bo syn jest alergikiem. Uczulają go nawet antyalergiczne rzeczy

    Marta_B jeśli dobrze zrozumiałam to uważasz, że formowanka jest lepsza od zestawu tetra+otulacz PUL. Czy formowanka przecieka czy ubranie jest chronione jak w otulaczu?

    HoliPoli - jaki jest Twój drugi sposób, jeśli można wiedzieć? u nas na początku siadał i sikał za każdym odstawieniem. Teraz zaraz ucieka, ale nie zmuszamy, żeby się nie zniechęcił.

    A swoją drogą tak zachwalany PUL chyba jednak nie do końca oddycha. Wiecie może jak to z nim jest, że na lato się nie nadaje?
    Formowanka oczywiscie przemaka sama ale nie leje sie po nogach. Mozna do srodka dac wkladke welniana (jesli masz np formowanke puppi), ktora zatrzyma wilgoc a nie bedzie miala kontaktu z cialem. Formowanka bawelniana lub bambusowa na lato plus jakby bylo chlodniej to na nozki getry. Ja nie daje w ogole otulacza. U nas tetra sie nie sprawdzila latem z otulaczami. Ani tetra ani prefoldy - rok temu i tez byla odparzona pupka czasami. Dlatego wiekszosc czasu byla gola pupa. Mozna oczywiscie spinac snapka tetre ale mi sie po prostu formowanka lepiej trzyma. Tylko, ze jesli nie chcesz puszczac na golasa to bedziesz potrzebowala duzo tych formowanek.
    Tetra plus PUL na lato - moim zdaniem nie na upaly, chyba ze zmieniasz co chwila, od razu po nasikaniu (a ciezko to zauwazyc w otulaczu). Moze sprobuj cieniutka wkladke "sucha pupa" - wtedy wilgoc bedzie odciagnieta od pupy i moze odparzen bedzie mniej. Tylko z drugiej strony to jest kawalek polarku, plus ten nieszczesny PUL i mamy za cieplo w pupe....

    Na lato malo co sie nadaje. Przy 35 w cieniu o welnie tez nie ma mowy raczej

    A jeszcze sobie przypomnialam apropos odparzen. Wprowadzasz jakies nowe produkty? U nas byla czerwona pupa po jablku jak zaczelam rozszerzac diete i troche to trwalo zanim sie zorientowalam od czego to. Teraz juz wiem, ze wtedy jest b. charakterystyczny "Czerwony okrag" dookola pupki.
    Ostatnio edytowane przez Marta_B ; 24-06-2016 o 21:03

  6. #6
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Nie mam dwóch sposobów tylko dwa razy próbowałam tym samym, za pierwszym nie dało rady, za drugim owszem

    PUL jest materiałem np na kurtki przeciwdeszczowe. Folia to nie jest ale skóra się poci pod tym, szczególnie jak jest gorąco.

    a z alergikami nigdy nie wiadomo, może akurat z wełną będzie mu ok? Warto spróbować


  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    18

    Domyślnie

    Marta_B nie wpadłam na to, że od rozszerzania produktów. To taka jakby wysypka w okolicy intymnej. Lekarz zdiagnozował to jako początek pieluszkowego zapalenia skóry kazał częściej przewijać.

    Też tetrę snappim zapinałam i super się sprawdzało, ale teraz pielucha złożona na samolot jest za mała i słabo się trzyma.

    A macie jakieś sposób na grubszą sprawę? Chodzi mi konkretnie o taką sytuację, kiedy widzę, że dziecko jest w trakcie "tworzenia". Zastanawia mnie czy wtedy szybko go sadzać na nocnik czy odpuścić? Boję się, że go zdezorientuję i zdekoncentruje i wypróżnianie będzie mu się kojarzyć nie do końca dobrze. A że u nas bywa to w różnych porach to ciężko złapać ten moment.

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja na lato polecam formowanki z panelem pul. Są przewiewne, skóra oddycha a w newralgicznym miejscu nie przemaka po 1 siknięciu jak masz dużo tetry to chyba najlepsze formowanki kieszonki, bo dołożysz w środek to co już masz
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  9. #9
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja moje córki zawsze sadzałam jak widziałam że na coś się zanosi lub już zaczęły i nie mają żadnych z tym problemów związanych. Co więcej, obie około roku już raczej sygnalizowały że kupa (tak powiedzmy w 70% przypadków)


  10. #10
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Ja na lato polecam formowanki z panelem pul. Są przewiewne, skóra oddycha a w newralgicznym miejscu nie przemaka po 1 siknięciu jak masz dużo tetry to chyba najlepsze formowanki kieszonki, bo dołożysz w środek to co już masz
    dokładnie w największe upały młody chodził tylko w takiej formowance i było super. Od pupy bambus, nie polar. Jak już koniecznie jakiś otulacz, to wełna. Pulowe w upał to średni pomysł, skóra w miejscu kontaktu z pulem była cała obtarta. Tak samo nie lubiłam dawać młodemu wtedy pieluszek z polarkiem od pupy. Pupa była cała spocona, masakra. Jak formowanki z panelem pul się kończyły, to używaliśmy normalnych bambusowych formowanek, a w ostateczności wkładów i otulacza wełnianego na napy.

    Co do odpieluchowania - zauważysz ten odpowiedni moment. Serio W pewnym momencie dziecko zacznie lepiej kontrolować pęcherz. U różnych dzieci w różnym czasie to następuje. U nas widocznym sygnałem były suche pieluchy po spacerach i chętne siadanie na nocnik po powrocie do domu. W sumie prawie sam się odpieluchował w okolicach 2 urodzin. Co ciekawe kilka miesięcy wcześniej, latem, za nic nie kontrolował pęcherza i próby odpieluchowania były pasmem porażek
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    171

    Domyślnie

    a u nas za to jak tylko widziałam że coś jest na rzeczy i wysadzałam to kupka się zatrzymywała i nie chciała wyjść.

  12. #12
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgorzatka.01 Zobacz posta
    a u nas za to jak tylko widziałam że coś jest na rzeczy i wysadzałam to kupka się zatrzymywała i nie chciała wyjść.
    Może za krótko potem czekałaś. Czasem u nas się tak zdarza ale wystarczy poczekać odpowiednio długo i wychodzi


  13. #13
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Może za krótko potem czekałaś. Czasem u nas się tak zdarza ale wystarczy poczekać odpowiednio długo i wychodzi
    przy zalozeniu, ze dziecko grzecznie na nocniku siedzi Mojego np. nie mozna wysadzic w ogole, bo wszystko jest na stojaco albo w biegu (szczegolnie kupa)

  14. #14
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Moje siedzą długo jak się z nimi siedzi na sedesie i jest coś interesującego do roboty - np naklejki alboksiązki


  15. #15
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    fajnie masz

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wielki dzięki wszystkim za poświęcony czas. Wybrałam formowanki, ale bez PULa. Muszę się rozejrzeć co i jak i zamówić. Zależy mi żeby były w miarę chłonne, na napy, bez poliestru, bez PULa i żeby nie były szerokie (cowboyski chód). Coś szczególnie polecacie?

  17. #17
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Kokosi bambusowe i pupeko. Tez bambusowe

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Ekomajty są też super.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    ja polecam welurowe/flanelowe. Latem i tak często się zmienia, więc moim zdaniem nie potrzeba mega chłonnej pieluchy
    córki: M 04.2012, R 11.2013 i B 08.2016 27tc [*]

  20. #20
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akws Zobacz posta
    Wielki dzięki wszystkim za poświęcony czas. Wybrałam formowanki, ale bez PULa. Muszę się rozejrzeć co i jak i zamówić. Zależy mi żeby były w miarę chłonne, na napy, bez poliestru, bez PULa i żeby nie były szerokie (cowboyski chód). Coś szczególnie polecacie?
    formowanki bawelniane Disany, formowanki bambusowe Puppi (sa waskie), ja lubie jeszcze Kissaluvs ale one sa szerokie.

Podobne wątki

  1. Leo na lato?
    Przez AnikaA w dziale Storchenwiege
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 12:03
  2. co na lato?
    Przez Natala w dziale Pieluchowanie niemowląt
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 15:07
  3. Tanie pieluchy z ebaya=pieluchy z lulajbaby.com??
    Przez ignasiamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •