Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Pieluszki wielo. Od czego zacząć?

  1. #1

    Domyślnie Pieluszki wielo. Od czego zacząć?

    Czytam dużo waszych rozmów o pieluszkach wielo. I tak mnie coś tkneło, że może i ja spróbuję, może to nie takie trudne jak się wydaje. I tu moje pytanie ile pieluszek potrzeba na początek, jakie są najlepsze i gdzie kupić żeby nie popłynąć? Jakie akcesoria do pieluszek (proszki, bibułki itp.) Moje dziecię waży teraz ok 5 kg i ma 4 miesiące. Jestem zupełnie zielona w temacie więc prosilabym jak chłop krowie wytłumaczyć "z czym się je" pieluszki wielo

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Wiele informacji znajdziesz w poradniku pieluszkowym znajdującym się tu: http://bobolider.pl/ , z tym zastrzeżeniem, że temperatura prania 30–35 st jest absolutnie niewystarczająca, minimum to 40 (z dodatkiem antybakteryjnym), a jak bez to 60. I dobrej jakości materiały spokojnie taką temperaturę znoszą. Na pytanie gdzie kupić ciężko odpowiedzieć, bo każdy ma inne potrzeby i dysponuje innym budżetem. Można kupić (choćby na allegro lub właśnie na stronie bobolider) niefirmowe pieluszki, tzw. chinki, ale z ich jakością bywa różnie. Można kupić używane na bazarku. A moim hitem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny są szyte na zamówienie pieluszki od naszej forumowej Agis. Są wyraźnie droższe od chinek, ale też wyraźnie tańsze od innych firmówek, a jakością absolutnie im nie ustępują. Co do wkładów powinnaś sama zdecydować czy wolisz wkłady naturalne, droższe i dłużej schnące (np. bambusowe) czy tańsze (choć to nie jest regułą) i szybkoschnące wkłady z mikrofibry. Przy takim maluchu można na początek spróbować ze starą dobrą tetrą, pewnie masz jej całkiem sporo





  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    http://www.babyetta.pl/pl/i/Pieluszkowe-ABC/19

    zacząć to bym zaczęła od tetry i otulaczy tanio wyjdzie,a przy maluchu to dobre rozwiązanie. otulacze polecam np. agis z wątku handmade. bardzo fajne.a tetrę to np. w igle figle kupisz dobrą,tę grubszą.

  4. #4
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    My zaczynalismy +- w tym wieku wielo, akurat tetra starczala na bardzo krótko, jeden sik i do zmiany. Na wyjscia sie nie nadawala, tylko po domu. Za duze ryzyko przecieku. Prywatnie polecałabym bardziej chlonne wklady, np. Bambusy. Po co sie zniechęcać na starcie

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  5. #5

    Domyślnie

    akurat mam córeczkę w tym samym wieku co Twoja. Polecam Ci bardzo pieluszki SIO system mommymouse, z wkładami s/m. Oprócz tego uwielbiam kieszonki babyetta i nappime. Wkłady do nich mam też ze strony mommymouse (i mikrofibra i bambus są w tym sklepie rewelacyjne). Na noc używam wełniaka OS ze strony igle-figle (i tutaj też polecam wkłady chłonne) lub ze strony ecodidi lub kokosi. Od pupy daję cieniutką wkładkę polarową żeby dziecko miało sucho. Ogólnie to pieluszki pulowe też mogłabym spokojnie stosować na noc, ale wolę wełne, żeby skóra lepiej oddychała. Nie kupuj chinek ani chińskich wkładów mikrofibrowych, bo przeciekają, obciskają nóżki i tylko psują nerwy biednych mam! Jeśli pielucha kosztuje ok 20 zł/szt to na pewno jest sprowadzana z chin. Wierz mi, mam dwójkę starszych dzieci i stosowałam już dużo różnych pieluch wielo i moim zdaniem najlepsze są te które wymieniłam. Ich cena to ok. 70 zł/szt, a jakość wysoka. Teraz na lato zamówiłam kilka formowanek od forumki Agis (wejdź na wątek handmade). Słyszałam, że pieluchy od niej też są fajne.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Generalnie każdemu pasuje co innego. Ja się naczytalam, ze kieszonki są super, bo zmieniasz jak pampki (prawda). Nakupilam tych kieszonek, wszystko mi w cholere przeciekalo, bylo za duze (dziec szczuply i maly), do kitu. Potem przeszlismy na otulacze + wklady i to byl strzal w dziesiatke.
    Tetra sie u nas nie sprawdza, bo malo chlonie, a mam sporego sikacza.

    Otulacze chwalę sobie właśnie od Agis, bo trochę nam zajęło znalezienie otulaczy na szczuplaka. Moj syn teraz wazy 7,5kg, ciuszki 68/74 i otulacze Ski od Agis są na nas super. Do niedawna dobra była jeszcze Babyetta, ale już wyrósł, b była minimalnie mniejsza.

    Wkłady mamy bambusowo-węglowe z Pupusa i bambusowe. Bambus-węgiel baaaardzo chlonne, spokojnie mozna nawet na spacer zalozyc.

    Na noc stosujemy pampki, ale zbieram juz ekwipunek 'nocny' - formowanki + wełniane otulacze / gatki.

    Z akcesoriów, to kosz z pokrywką (zwykly z marketu), proszek antybakteryjny (NappyFresh)*, woreczek PULowy na pieluchy (jak przewijasz poza domem,zeby tam wrzucic zuzyte), bibulki na kupę - niektorzy nie stosują, ja sobie chwalę, zwlaszzcza przydatne przy rzadkich kupach, teraz jak rozszerzylismy dietę, to kupy są zwarte, wiec i bez papierkow by dalo radę.

    *tak jak wyzej - bez proszku musisz prac na 60, ja wole na 40 z proszkiem wrzucic, bo piore pieluchy z ubraniami naszymi i dziecia.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Dziewczyny napiszcie mi coś o majtkach trenerkach czy przy EC to lepsze czy gorsze rozwiazanie chodzi mi o rozmiar powyzej 6 mca zycia, waga 8-9 kg. Czy lepiej jednak pieluszki wielo ale z opcja sucha czy mokra pupa...? Ile takie majtki trenerki wytrzymają siku? Duzy sik czy przeleci na wylot...

  8. #8
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Przeleci na wylot. Trenerki są dla dziecka, które już kontroluje zwieracze i załatwia się samo, a ewentualnie czasem nie zdąży i popuści trochę. Nie są zamiennikiem pieluchy.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    ok dzieki

  10. #10
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    No właśnie, to jest tak, że każdemu pasuje co innego. U nas najlepiej się sprawdzają kieszonki z wkładami (mama mi szyje z froty, rewelacyjne są ) albo otulacz + tetra. Ale koleżance już tetra się kompletnie nie spodobała i była załamka. Trzeba próbować. Co bym podpowiedziała od siebie, to przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości pieluchy. Babyetta, Nappime czy Kokosi trochę kosztują (50-60 zł za kieszonkę), ale jakość jest naprawdę nieporównywalna z tzw. chinkami. To raz, a dwa - bardzo polecam jednorazowe bibułki do "łapania" kupy w pieluszce. Unika się niepotrzebnej frustracji prania za każdym razem całej pieluchy z kupska, bo przy odrobinie szczęścia śmierdząca sprawa mieści się na bibułce, którą zwijasz i wyrzucasz, a pielucha zostaje tylko zsikana. Naprawdę fajna sprawa.

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    masz fotki tych uszytych

  12. #12
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Chciałam wstawić fotę, ale odesłało mi post do zatwierdzenia przez moderację i przepadł...

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    ponów próbe...

  14. #14
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ponowiłam, ale jak widać nic z tego...

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    szkoda
    Ostatnio edytowane przez krówka ; 22-09-2016 o 23:11

Podobne wątki

  1. od czego zacząć???
    Przez fastyna w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 20:26
  2. od czego zacząć?
    Przez zanna w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 21:20
  3. od czego zacząć?
    Przez agaja w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •