Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Praca licencjacka na temat chustowania

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    4

    Domyślnie Praca licencjacka na temat chustowania

    Witam wszystkie Chustomamy
    Jestem studentką studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia. Tematem mojej poglądowej pracy licencjackiej jest rozwój psychoruchowy niemowląt noszonych w chuście.Chciałabym zwrócić się do Was o pomoc - jestem na etapie gromadzenia literatury dotyczącej chustonoszenia. Czy mogłybyście zaproponować mi wartościowe pozycje, z których mogłabym skorzystać (z zakresu wpływu chustonoszenia na niemowle, historii chustowania, wskazań, przeciwwskazań i a także sposobu wiązań)? Bardzo cenne dla mnie są również wszelkie artykuły naukowe, badania, również obcojęzyczne, ale także książki, generalnie każda publikacja się liczy. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, nawet wskazówki gdzie szukać. Jeśli któraś z Was będzie zainteresowana, mogę gotową pracę wysłać po zakończeniu pisania, można będzie z niej korzystać bez problemu
    Nie posiadam jeszcze swojego chuściaka, ale od lat interesuję się tematem i obserwuję środowisko chustomam. Wierzę, że znajdą się pomocne dziewczyny, które będą się chciały przyczynić do powstania mojej pracy. Może macie zapisane gdzieś artykuły, badania. Mogę na priv podać maila w takim wypadku.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ala

    P.S. Znalazłam wątek jednej z dziewczyn z podobnym problemem, ale jest on z 2009 roku, liczę, że pomożecie mi dotrzeć do nieco nowszych badań. Wiele z linków w tamtym temacie nie działa.
    Ostatnio edytowane przez alex060 ; 22-06-2016 o 10:14

  2. #2
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    myślę, że na początek przejrzyj dokładnie forum, wszystkie wątki z działów o chustonoszeniu od początku, bo tu też historia się tworzyła, na pewno jest wątek noszenie wszędzie indziej (chyba jakoś tak się nazywa) gdzie są zdjęcia i odnośniki do artykułów o chustonoszeniu w różnych kulturach, w tym w Polsce dawno temu, w wielu wątkach dziewczyny linkowały ciekawe artykuły, więc myślę że dobrze będzie zacząć tu

    świetny temat na pracę powodzenia!

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Miałam kiedyś książkę "Dobrze nosić", autor chyba Evelin Kirkilionis wyd. Mamania - bardzo fajna książka. Żałuję, że mi przepadła, pożyczyłam kuzynce - nie oddała ;(
    Kornelka 25.03.2015, Józio 16.09.2017

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    Extra temat. Sama chcialabym ponosic juz swoje malenstwo. Z pierwszym tylko nisidlo mt i ergo nam wyszlo, oj marzy mi sie chusta. W temacie niestety nie pomoge ale z checia bym przeczytala jakas dobra pozycje, artykul czy prace w temacie chustonoszenia.
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    A negatywne skutki uboczne noszących też będziesz w tej pracy uwzględniać?

  6. #6
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    na fejsbuku widziałam zdjęcie z jakiejś książki, ale to było bardziej o psychologicznym aspekcie, że noszenie w chuscie zmniejsza ryzyko wystapienia dep[resji poporodowej.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    A negatywne skutki uboczne noszących też będziesz w tej pracy uwzględniać?
    mamru a są takie?
    czy może masz na myśli wydrenowanie portfela

  8. #8
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ostatnio poznałam mamę, która przegięła z noszenie i z tego powodu dziecko nie przekręcało się, nie bawiło się raczkami - nie potrafiło ich połączyć. Przy odstawieniu chusty maluszek szybko nadrobił zaległości, ale mama sama przyznała, że nosiła ciągle....

    Powodzenia w pisaniu pracy . Ja walczę myślami co do mojego tematu .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    mamru a są takie?
    czy może masz na myśli wydrenowanie portfela
    Wydaje mi się, że był wątek na ten temat - o fizjologicznych skutkach negatywnych dla matek. Wszystko można przedawkowac, noszenie też, zwłaszcza przy organizmie zmęczonym ciążami/porodami, mogę jedynie przypuszczać, że noszenie średniego nie działało dobrze na stan moich oslabionych mięśni brzucha.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    A negatywne skutki uboczne noszących też będziesz w tej pracy uwzględniać?
    tak, najprawdopodobniej będę również się krótko temu przyglądać, ponieważ praca jest poglądowa, opisuje wpływ jako całość, każda pozycja więc jest cenna

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    na fejsbuku widziałam zdjęcie z jakiejś książki, ale to było bardziej o psychologicznym aspekcie, że noszenie w chuscie zmniejsza ryzyko wystapienia dep[resji poporodowej.
    jak najbardziej jestem zainteresowana, gdybyś dotarła do tytułu, możesz podesłać

    Dziękuję bardzo za każdą pomoc dziewczyny. Temat mam owszem, genialny bardzo się cieszę, że mam tak fajnego promotora, fizjoterapeutę, pediatrę i jemu też temat się podoba super trafiłam.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

Podobne wątki

  1. Wpływ chustowania na dziecko
    Przez nowa_aleksandria w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 13:37
  2. ubrania do chustowania
    Przez skybear w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 23:20
  3. Praca licencjacka-zmiana promotora temat niezatwierdzony!!:(
    Przez natasszzka87 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 13:08
  4. przyszłość chustowania
    Przez sara w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-08-2008, 11:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •