Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Co na plecy dla maluszka 2mce?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Co na plecy dla maluszka 2mce?

    Hej, może ktoś doradzi na szybko - jakie wiązania na plecach nadają się dla malucha 2 miesicznego? Plecak prosty pewnie, ale coś oprócz tego?
    Wolę takie pancerne motania Malutka już dibrze główkę trzyma.
    Jedyny problem to opadanie jak uśnie, bo nie widzę wtedy pysia, czy oddycha swobodnie, może na to jakiś patent macie?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Tylko plecak prosty


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Oj...
    01.2014 G., 03.2016 L.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    A nic z dodatkowym zarzucaniem pół chusty nie może być? Myślalam że nawet lepiej jak jest dodatkowe podparcie?
    O, odkrylam jak edytować z tel post, koniec z odp pod odp
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #5
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Tylko plecak prosty, co związane jest z prawidłowym ułożeniem nóżek (nie za bardzo odwiedzione).
    Jak zaśnie i źle się glowa układa jedyna rada to odwiazac/poluzowac i dociągnąć raz jeszcze, i wiązać wysoko wyjściowo.


  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ech... Ok, dzięki za podpowiedzi
    01.2014 G., 03.2016 L.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Zasadniczo plecak prosty, bo wszystkie siły ciągną w górę podtrzymując ładnie kręgosłup, przy np hanti czy plecaku z krzyżem jednak dosyć mocno się "przypłaszcza", hmmm...

    Spróbuj pp z wiązaniem na tyle wysoko, żeby się główka ułożyła powyżej twoich łopatek, prawie że na karku, nie powinno być potem problemu z opadaniem.

    A jak masz ochotę na inny to spróbuj i pokaż, chętnie zobaczę
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Ufff... Parę fotek zdobyłam, chociaż różnica wiekowa jest między wiązaniami, ale może coś będzie widać
    Teraz jak już dopytałam to tylko pp wiążę, chociaż ciekawa jestem kiedy inne będę mogła potestować, pewnie nie prędko patrząc po uzasadnieniach czemu tylko pp na razie Za wszelkie sugestie poprawek będę wdzięczna.

    pp 3 mce











    pp między 2 a 3 mce






    bwcc sweetheart 2 mce







    Ostatnio edytowane przez inwyt ; 21-06-2016 o 23:52
    01.2014 G., 03.2016 L.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    W p.p. spróbuj dać jeszcze mniej materiału pod szyję, on i tak podjedzie przy dociągnięciu więc na początku może być nawet ciut poniżej ramion.
    Masz też trochę luzów pod udami, trochę to wygląda na dociąganie w pochyleniu i/lub za dużo materiału pakowanego pod pupę, w sensie - za głęboko. Poza tym - pięknie, a za bwcc z takim maluchem to już w ogóle szacun, dla mnie plecakowy level master, gratulacje!

    Patrząc na to jak wiążesz na tych zdjęciach - nie miałabym oporów w próbowaniu innych plecaków jeżeli tylko masz ochotę. Widać, że czujesz bluesa, dla mnie bomba
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki Mayko!
    Bwcc to moje ulubione wiązanie na plecy, chociaż teraz pp też się staram dopracować, skoro dla maluszka najlepszy. A L szybko zaczęła trzymać główkę, teraz w ogóle ładnie się już trzyma (dziś właśnie opanowała obrót na brzuch z pleców przez ramię z pięknie uniesioną główką), więc łatwo ją zarzucić na plecy. Tylko zarzucanie z biodra (inaczej nie umiem ) i częściowo już zaplątanej powoduje pewnie że tak dużo na materiału na górze zostaje, bo do przekładania używam go jako asekuracji. Już nad tym myślałam, może spróbuję ściągać trochę jak już ją umieszczę z tyłu.
    A mogłabyś napisać jeszcze coś o tym materiale pod pupę? Zawsze myślałam że to właśnie jak najwięcej i jak najwyżej trzeba podciągnąć, żeby głębokie siedzisko było, a ze L jeszcze malutka, a po skulkowaniu się robi jeszcze krótsza, to faktycznie dużo tego materiału tam włazi, ale nie wiem gdzie go inaczej upakować. Oczywiście jak za mocno dociągam to ucieka spod pupy, ale to też chyba niezbyt dobrze, bo wyjdzie pewnie na górze wałek jak dam uciec materiałowi z dołu? Powinnam pewnie zacząć składać chustę na pół wzdłuż
    01.2014 G., 03.2016 L.

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    D
    A mogłabyś napisać jeszcze coś o tym materiale pod pupę? Zawsze myślałam że to właśnie jak najwięcej i jak najwyżej trzeba podciągnąć, żeby głębokie siedzisko było, a ze L jeszcze malutka, a po skulkowaniu się robi jeszcze krótsza, to faktycznie dużo tego materiału tam włazi, ale nie wiem gdzie go inaczej upakować.
    Nigdzie

    Dziecko w chuście ma "siedzieć" tak jak w hamaku - linia prosta między kolankami, mniej więcej rzecz jasna, żadnych majt, żadnego wciskania chusty między siebie a malucha - no po co?

    To bardzo pozornie poprawia jakość wiązania bo owszem, człowiek trochę spokojniejszy, że mu materiał nie wyjedzie spod tyłka - ale to jest materiał luźny, niedociągnięty, trzymający się albo ciężarem dziecka dociskającego chustę do pleców noszącego albo pasami biegnącymi po udach.

    I potem możliwości są dwie - albo i tak wszystko się wyciąga przy dociąganiu (i to jest ta lepsza wersja) albo się zostawia i się objawiają marszczenia na bokach - czyli podsumowując masz sporo niedociągniętego materiału, zazwyczaj pod kolankami i częścią uda przy kolanie a zatem uda/kolanka są trzymane (w pp) pasami idącymi spod pachy li i tylko (no dobra - głównie).

    Jeżeli chodzi o bwcc to się zastanawiam czy możesz zrobić fotkę nim przełożysz poły na plecach tzn tylko z tą jedną warstwą materiału na dziecku? Jestem ciekawa jak jest ułożony... To jest zasadniczo inna modyfikacja plecaka z krzyżem, teoretycznie dla dziecka trzymającego głowę a dla mnie to jest odwrócona kieszonka z rozsuniętymi połami więc najbardziej zwróciłabym uwagę na dociągnięcie pierwszej warstwy i nie "zepsucie" tego kolejnymi dwoma.
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki Mayko!!!
    Ja generalnie się samouczę z filmików wrapyouinlove, więc ile tam wyczytam czy wypatrzę tyle wiem. Wrzucam trochę tak jak ma na ostatnim plecakowym filmiku, ale najpierw sobie chustę układam, a potem dziecię dopiero do środka, żadnego upychania w majty, ale zabezpieczam chustą przesunięcie na plecy. I faktycznie sporo mi wychodziło przy dociąganiu dolnej krawędzi zawsze, aż się zastanawiałam czy nie za dużo i zaczęłam słabiej dociągać doły To teraz już znam mechanizm i lepiej nad tym popracuję.
    Tylko raczej nie w ten weekend, bo pogoda nie zachęca do noszenia, więc poczekam aż trochę się ochłodzi. Może nie do 10st C, ale chociaż bliżej 20 żeby było niż 30
    01.2014 G., 03.2016 L.

  13. #13
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Pytanko o pp i maluszka. Cora ma 1mc i 5kg, najwygodniej mi w pp, wiec najchetniej olalabym kangurki i kieszonki i nosila ja tylko w pp. No ale dwa razy juz probowalam i za kazdym razem nie moge skrzyzowac chusty pod pupa na udach. Nawet nie idzie pod kolankami, tylko przyciskam malej lydki. Zle to wyglada i cos mi mowi, ze na dluzsza mete zrobię jej krzywde. Nijak nie moge podniesc tego krzyza wyżej. Wiadomo, uda miesieczniaka sa krotsze niz dwulatka i tu cudow sie nie spodziewam, ale moze znacie fajny sposob na wiazanie krzyza nie na lydkach? A moze te lydki to nie taki problem jak mi sie wydaje?

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    To trochę matematyka (geometria?) - noworodek jest mały, łydki praktycznie są wyżej niż pupa pod która ma pójść materiał a gdzie tam dopiero kolanka, maluch zawiązany wysoko, a ty pod samymi pachami pewnie w poziomie do tyłu chusty nie pociągniesz... Ale możesz próbować zarówno gdy pasy pionowe idą do tyłu na dziecko jak i kiedy wracają pod nóżkami - próbuj je umieścić na wysokości swoich żeber/pod biustem a nie w pasie.

    Zastanawiam się nad rozwiązaniem z twistem pod pupą ale nie wiem czy to akurat na twój problem by pomogło, bo nie ma zdjęcia i wiadomo czy tam co jeszcze się nie dzieje

    Ale generalnie - nie, to nie jest wielki problem chociaż mówimy o noszeniu na "twardych" plecach... Przy noszeniu z przodu "przyciskanie" łydek do miękkiego brzucha mamy w połogu nadal zostawia sporo miejsca na manewry nóżką i swobodne krążenie, na plecach ten "docisk" może być większy ale... Nie doszukiwałabym się w tym specjalnie problemów, za chwilę urośnie, proporcje się zmienią, problem powinien się rozwiązać, że tak powiem, sam
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Dzieki za odp postaram sie jutro pokombinować, moze uda mi sie zrobic foty. Do wygimnastykowanych niestety nie naleze, wiec moze byc ciekawie z walka z chusta pod pupa

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  16. #16
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    foty z dzis:
    pierwsze podejscie, maz troche pomagal z ulozeniem chusty pod pupa:




    i drugi raz, tu juz sama wszystko ukladalam:
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  17. #17
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    Myślę, że możesz też spróbować torso carry, podobno rewelacyjnie wygodne
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jak dla mnie wyglada całkiem dobrze



    Sent from my iPhone using Tapatalk


  19. #19
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Czyli nie zniszcze mlodej? To dobrze nie mam pojecia co to torso carry ide sie doksztalcic

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Bardzo ładnie imho wymyślasz

    Trochę jeszcze za nisko kolanka ale to może być kwestia wprawy albo np zbyt dużego dociągniecia na pupie a mniejszego krawędzi/materiału na odach. Dociągasz od góry czy od dołu?

    I widzę, że masz skręcone pasy na tych nóżkach i pod pupą, to może trochę utrudniać ułożenie i utrzymanie chusty na udach bo jest pasy są w przekroju bardziej sznurem niż taśmą... Spróbuj po skręceniu chusty na ramionach strzepnąć resztę tak, żeby się materiał odkręcił i przekładać pas "na płasko" - może dzięki temu łądniej się ułoży i będzie przypegał do udek i pupy a nie zsuwał na łydki... Ale to szczegóły, naprawdę super ci wychodzi
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Podobne wątki

  1. OMG! Wrzuciłam maluszka na plecy! proszę o pomoc i ocenę
    Przez Agulinka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 22:40
  2. Siup na plecy
    Przez JoShiMa w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 20:59
  3. Co z 3m na plecy?
    Przez mamka_klamka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 19:16
  4. Sika mi na plecy
    Przez ninuczka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •