Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Co na plecy dla maluszka 2mce?

  1. #21
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Mayka tu zapytam - jakie jest Twoje zdanie na temat noszenia dziecka już stojącego i siedzącego samodzielnie a jeszcze nie chodzącego? Tylko pp jak większość doradców mówi? Bo koleżankę bola plecy w pp, może spróbowac jednak rrrr czy dh? A jesli nie dlaczego - bo za bardzo prostuje odcinek lędźwiowy przyklejając pupę?


  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Wygląda super
    01.2014 G., 03.2016 L.

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Mayka tu zapytam - jakie jest Twoje zdanie na temat noszenia dziecka już stojącego i siedzącego samodzielnie a jeszcze nie chodzącego? Tylko pp jak większość doradców mówi? Bo koleżankę bola plecy w pp, może spróbowac jednak rrrr czy dh? A jesli nie dlaczego - bo za bardzo prostuje odcinek lędźwiowy przyklejając pupę?
    Co za bzdura?

    Albo znowu ktoś jest nadgorliwy...

    Jak słyszę takie rzeczy to zawsze mam ochotę zapytać - dlaczego?

    Dlaczego pp jest tak wszędzie uważany za jedyny słuszny dopóki dziecko ... wstaw dowolne? Plecak prosty jest rewelacyjnym wiązaniem dla maluchów ze względu na to, że da się zawiązać wysoko, chusta prowadzona jest z pupy do góry więc ładnie utrzymuje kolanka i ładnie podtrzymuje kręgosłup, całe plecy, nie rozpłaszcza dziecka na rodzicu tylko zbiera je w taki kokon. Ale mowa o maluszkach, jak dla mnie - noworodkach i dzieciach nie trzymających głowy i punkcie widzenia z pozycji fizjologii ułożenia dziecka li i tylko.

    Naprawdę nie widzę powodu dla którego dziecka które trzyma fajnie głowę ale jeszcze nie siedzi/siada/raczkuje/stoi/chodzi/tańczy/śpiewa/stepuje nie można by wsadzić w cokolwiek innego (pod warunkiem schowania rąk i podtrzymania kręgosłupa przy linii barkowej dla nie siedzących/siadających/raczkujących).

    Wracając do przypadku koleżanki - skoro dziecko stoi samo to jak przepraszam może mieć za bardzo wyprostowany odcinek lędźwiowy w siedzeniu?

    Rrr mi się nie podoba ze względu na prowadzenie chusty wodcinku lędźwiowym ALE to niezaleznie od wieku by mi się nie podobało, więc jak ma ochotę spróbować to nie widze powodu dla którego miałaby z tym czekać aż młody opanuje jazdę na laufradzie

    DH też jak am ochotę, Hanti, plecak z krzyżem (pamięta ktoś jeszcze?). Chociaż... Gdzie ją bolą te plecy? W którym miejscu? Od razu czy po dłuższym noszeniu? Ile kg dziecko jak długo noszone? Jak by była fota można by powiedzieć coś więcej, bo może to nie wina wiązania ale jakiegoś szczegóły w wykonaniu tego wiązania? Widziałaś je na żywo jak wygląda?

    A w ogóle mam problem z tymi skrótami bo rzadko nimi operuję trzymając się zasadniczo wiązań podstawowych i jak coś piszecie to muszę sobie googla zapodawać

    Co to torso carry bo widzę w różnych konfiguracjach?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-02-2017 o 11:12
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #24
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Majka ja myślę podobnie jak Ty. Wyprostowany odcinek lędziowy bo kręgosłup i miednica "przyklejone" w dolnej części do pleców mamy - tak mówi znaczna częśc doradców i fizjoterapeutów. Jeszcze mogę zgodzić się z tym, że niektóre dzieci nie powinny mieć zbyt szeroko rozwieranych nóżek, żeby nie stymulować dziecka do raczkowania na szerokiej podstawie, ale ogólnie to chyba nadgorliwość z tym pp.
    Bolą ją plecy między łopatkami. Poradziłam żeby wiązała nieco niżej, prostowała się przy końcu dociągania (na fotce jest lekko pochylona do przodu i mam wrażenie że ramiona ciągnie do przodu bo ma dziecko za wysoko/za luźno na górze). Fotki wstawię jak się zgodzi.

    BTW to torso carry mi się średnio podoba, jakoś kiepsko trzyma górę maluszka

    Wrzucam za zgodą
    Ostatnio edytowane przez zulam ; 10-02-2017 o 14:59


  5. #25
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Dzieki sprobuje nie rolowac, w sumie nigdy na to nie zwracałam uwagi. Dociagam og gory, dol niby staram sie nie dociagac albo ew tylko troche, ale w praktyce wychodzi roznie.

    Wkladzik zadowolony chyba z wiazania i nie marudzi, na razie mamy 100% skutecznosci z zasypianiem w plecaku wiec te kolanka i łydki chyba jej jakos nie ruszaja.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Trochę poczasie ale zulam a chusta jej zawsze tak z ramion zjeżdża? Bo może po prostu ściąga łopatki żeby jej chusta nie zjeżdżała?
    Nie widzę czy skręca, skręt do poprawy i/lub chusta do złożenia na pół na ramieniu, powinno pomóc.

    Urkye a jak u was? Plecak rządzi?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #27
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Mayka to samo jej powiedziałam


  8. #28
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #29
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    O tak, rządzi

    fonopisane
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  10. #30
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    testujemy pp z 2,5 miesięczniakiem,chyba wychodzi nam nieźle,ale powiedzcie mi czy profil takiego małego dziecka w pp nie powinien być nieco bardziej kubelkowy niż ten,który jest tu na fotach?? nie chcę żeby moja córka siedziała mi na plechach.

Podobne wątki

  1. OMG! Wrzuciłam maluszka na plecy! proszę o pomoc i ocenę
    Przez Agulinka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 22:40
  2. Siup na plecy
    Przez JoShiMa w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 20:59
  3. Co z 3m na plecy?
    Przez mamka_klamka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 19:16
  4. Sika mi na plecy
    Przez ninuczka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •