Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Wełna na delikatną skórę

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Wełna na delikatną skórę

    Hej,

    Chciałam podpytać posiadaczki wełnianych pieluch - czy one są podobne w dotyku do np. chusty z dodatkiem wełny? Córa ma bardzo delikatną skórkę, a mnie niestety drapie nawet niby-niedrapiąca wełna wełna merino, której w chuście zresztą jest raptem 44%, więc obawiam się żeby jej nie podrażniła wełna na pupie, albo nie drapała. A chodzą za mną ostatnio wełniaki (no kusi mnie popieluchować inaczej niż kieszonką chinką), więc postanowiłam zapytać jak się ma kwestia drapania i delikatnej skóry do pieluch wełnianych
    01.2014 G., 03.2016 L.

  2. #2
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Bardzo delikatne są w moim odczuciu. Tzn delikatne bardzo są otulacze puppi i ecodidi (innych nie macałam) bo np gatki storczeny już duźo bardziej gryzące


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki HoliPoli. Właśnie o ecodidi myślałam, bo mają wpinki które pozwalają je przerobić na kieszonkę, jakby jednak nie szło wkładanie pod spód tetry czy wkładów luzem. Czyli jest szansa że nie będzie czuć że to wełna?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  4. #4
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    Puppi wprowadziło teraz SIO wełniane
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    SIO to takie gdzie można wypiąć całkiem wkład? Zawsze patrzyłam na pieluchy całkiem rozmontowywalne, żeby szybciek suszyć i latwiej dobierać co z czym, więc sio i aio jakoś omijałam wzrokiem
    01.2014 G., 03.2016 L.

  6. #6
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    no właśnie SIO (snap-in-one, czyli zepnij w jedno) są całkiem "rozmontowywalne"
    AIO (all-in-one, czyli wszystko razem) mają zszyte wszystko razem

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki, zerknę sobie Muszę przemyśleć jak najbardziej ekonomicznie by było przebudowywać stosik jeśli chcielibyśmy przejść na wełnę i popolować na coś z tych, które wymieniłyście jako nie-wełniane w dotyku
    01.2014 G., 03.2016 L.

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    20

    Domyślnie

    Jak porównywałam nowe, to otulacze kokosi były jeszcze delikatniejsze od puppi i ecodidi (chociaż nie wiem, jak to wygląda po kilku praniach). Jeśli zastanawiałabyś się nad gatkami, to spróbuj wełniano mi - te z jeżami, nie z recyklingu - w ogóle nie przypominają w dotyku wełny i są supermięciutkie

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki Entliczko! Właśnie się zastanawiałam prawdę mówiąc, teraz mam zgryz czy otulacz zwykły czy gatki. Bo napami niezbyt idzie na córze dopasować, jak w pasie ok to przy nóżkach cieknie. A rzepy mi koleżanka odradzała, bo u niej były jak pas usztywniający, maluszki obcierało i ciężko im było ćwiczyć ruch. A gatki by mogły być najwygodniejsze, o ile da się tam upchnąć wkład z kieszonki.


    Edit: Entliczko, a wkładki laktacyjne wełniane miałaś może okazję wypróbować? Właśnie mi się sypią stare pulowe, kombinuję co nabyć, ale się obawiam, raz że nie będę w stanie nosić, dwa że nie dadzą rady z ilością wycieków.
    Ostatnio edytowane przez inwyt ; 24-05-2016 o 11:04
    01.2014 G., 03.2016 L.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Większość firm szyje otulacze wełniane z różnych wełen, tzn. nie ma jednej tkaniny, z której korzysta jak jest w przypadku otulaczy PUL, tylko szyje z tego co akurat uda się kupić. Wynika to z tego, że w Polsce poupadali producenci wełny, w ogóle włókiennictwo umiera, więc jest mała dostępność tkanin. Pozostaje polowanie po hurtowniach. Zamawianie u producenta jest bardzo kosztowne i małych firm po prostu na to nie stać jak producent nie sprzeda mniej niż 200 metrów tkaniny w jednym kolorze. Tylko puppi, jako duży producent otulaczy wełnianych ma wełnę według wypracowanych przez siebie parametrów, robioną na zamówienie u producenta, więc można się spodziewać, że otulacze w różnych kolorach będą miały podobne parametry (miękkość, grubość, splot), jednak również puppi eksperymentuje od czasu do czasu z innym splotem, grubszą lub cieńsza przędzą itp. Tak więc odpowiedź na pytanie która firma ma bardziej miękkie otulacze nie jest właściwie możliwa. Otulacz w jednym kolorze może być miękki jak kaczuszka, a inny po prostu zwyczajnie miękki, albo mało miękki.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Podobne wątki

  1. Wełna
    Przez ph78 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •