Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak sprawdzić czy PUL nie puszcza

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Jak sprawdzić czy PUL nie puszcza

    Hej,

    Wiecie może jaką wytrzymałość na przepuszczanie płynów ma PUL? Czy powyżej jakiejś ilości puści, czy nie powinno nic przejść niezależnie od ilości, jak przez folię?
    Podejrzewam że mi ciekną pieluchy, bo czasem wkład niezbyt mokry, a ubranko zamoczone. Chciałam sprawdzić, nalałam trochę wody na podejrzaną pieluchę i faktycznie przy nóżce zaczął podciekać szew. Ale potem to samo stało się z kolejną pieluchą, i kolejną, i kolejną. Na trzech się zatrzymałam, bo w czymś musi malutka chodzić Ale sprawdziłabym i wszystkie, tylko muszę wiedzieć czy pielucha ma prawo przepuszczać powyżej jakiejś ilości wody czy nie. Inaczej bez sensu taki test.
    Jak sprawdzić czy pielucha się nadaje?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    A pul jest mechanicznie uszkodzony? Bo jak nie, to może wystarczy mu stripping.
    J.2014 i E.2016

  3. #3
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Pul nie jest całkowicie nieprzemakalny, jesli o to ci chodzi. Jak wody jest sporo przepuści.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzieki Agis, o to mi chodziło. PUL wydaje sie nie uszkodzony, nic sie nie rozwarstwia stan niby idealny, a cieknie. Widać szczególnie na granatowej kieszonce, zmienia kolor od zewnątrz przy nóżce, ale i przy napach skracających rozmiar często ubrania wilgotne.
    Jak w takim razie sprawdzić czy pielucha sie nie nadaje, czy tylko zle dopasowanie albo za duży sik?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Pieluchy dostały przepierkę w Ludwiku, potem w kwsaku cytrynowym, potem dwa długie prania, jedno z proszkiem do pieluch forumowego przepisu i nappy fresh, jedno bez dodatków. Na razie przecieków nie ma, ale jeszcze nie doszłam do najbardziej podejrzanej pieluchy, zostawiam ją na ostatnią zmianę przed kąpielą, żeby ograniczyć przebieranie jakby przeciekła
    Swoją drogą, jeśli trzeba będzie robić takie manewry co miesiąc, to ja nie wiem na ile mi zapału do wieluszek starczy
    01.2014 G., 03.2016 L.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2

    Domyślnie

    daj znać czy opisany proces pomógł, bo też mi pul zaczął przeciekać :/

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez azp Zobacz posta
    daj znać czy opisany proces pomógł, bo też mi pul zaczął przeciekać :/
    Hej,

    dopiero zajrzałam - tak pomogło Pieluchy znowu dobrze trzymają. Przy okazji odkryłam, że maż zapierał je w emoliencie dziecięcym Nic dziwnego, że Ludwika i kwasku cytrynowego wymagały
    01.2014 G., 03.2016 L.

Podobne wątki

  1. Jak sprawdzić chłonność pieluszki?
    Przez melodi w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 11:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •