Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Plecy proste

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    2

    Domyślnie Plecy proste

    Hej dziewczyny potrzebuje pomocy. Jestem zieloną jeśli chodZi o noszenie w chuscie. Z wiązań wygodnie mi i małemu w kieszonke. Mój problem polega na tym ze ile razy wiąże kieszonke tyle razy mały ma wyprostowane plecy. Druga rzecz to słabe podtrzymywanie główki ten "kapturek" potrafi sie zsuwac i wtedy nie trzyma glowki. Mam chuste tkana Nati 4.6m. Jak rozwiązać ten problem? Wrzucę zdjęcie może macie jakiś pomysł. Dodam ze mam 171 cm a synuś na 8tyg ( wieku korykowanego 3tyg) i waży ok 4.5kg

    http://s2.ifotos.pl/mini/201604300_ssqeewa.jpg

  2. #2
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Hej, fajnie, ze się nosicie
    Z tego, co widzę na zdjęciu miednica nie jest podwinieta więc plecki są proste; dodatkowo chusta naciagnieta na główkę, może prowadzić do prostowania się maluszka;
    Chusta powinna się kończyć przy szyi- dobrze dociagnieta zapewni stabilizację głowie
    Tak powinien być ułożony maluszek w chuście:

  3. #3
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Chyba bardziej chodzi o to jak to osiągnąć, powiedziałabym że mocniej dociągać chustę, wtedy plecki powinny się zaokrąglić no i to podtrzymanie główki, jak wyżej czyli dociągnieta chusta na karku, nie na główce. Super że nosisz, technikę zawsze można poprawić.
    A może nie tyle dociągać ile spróbować mu te kolanka podciągnąć do góry, może wtedy zrobi Ci się dupkowpadka, plecki zaokraglą się. Powiedziałabym że boczne poły chusty ściągnąć w doły podkolanowe, bardziej rozsunąć na boki, tak żeby nie zachodziły na plecki i utrzymały prawidłowe ułożenie miednicy.
    Ostatnio edytowane przez phoebe ; 06-05-2016 o 10:21
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Phoebe jak próbuje mu kolana podciągnąć wtedy mały się strasznie prostuje. Ogólnie ciągle się pręży ciężko jest co w jednej pozycji utrzymać. W dalszym ciągu ćwiczę ale za nic w świecie nie mogę dociągnąć przy głowie ciągle mam luzy...

  5. #5
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roks9304 Zobacz posta
    Phoebe jak próbuje mu kolana podciągnąć wtedy mały się strasznie prostuje. Ogólnie ciągle się pręży ciężko jest co w jednej pozycji utrzymać. W dalszym ciągu ćwiczę ale za nic w świecie nie mogę dociągnąć przy głowie ciągle mam luzy...
    Luzy musisz zlikwidować, możesz sobie pomagać podciągając górną krawędź chusty (czyli luzy) lewą ręką do boku jednocześnie prawą ręką dociągając poły. Wiesz o co mi chodzi?
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

Podobne wątki

  1. cczemu proste plecy?
    Przez kilolek w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 16:34
  2. proste plecki w 2X
    Przez silver w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 09:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •