Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: pomoc w doborze pierwszej chusty

  1. #1

    Domyślnie pomoc w doborze pierwszej chusty

    Jestem na forum od dawna, bo wielopieluchuje, ale dzieci nigdy nie nosiłam w chuście.Teraz, przy trzecim dziecku,chcę spróbować. Mam 165 cm noszę rozmiar 38. Córka jest mała, ma dopiero 3 miesiące. Chciałabym ją nosić pionowo na brzuchu, bo ma luźne stawy biodrowe i chyba to będzie dla niej najlepsze (jeśli się mylę to poprawcie). Chcę kupić używaną, bo słyszałam, że jest miększa. Będę używać jej na spacery. Może ktoś mógłby mi polecić jakąś konkretną z bazarku chustowego? Najlepiej w pasy, żebym się nauczyła motać.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Aniu, z tego co piszesz to wiesz całkiem sporo żeby wybrać pierwszą chustę myślę, że najlepiej byłoby gdybyś znalałam chustę o długości 4,2m konkretnej Ci nie polecę, wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada kolorystycznie


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    właśnie też się nosiłam z założeniem takiego wątku.Tylko nie wiem,czy w ogóle da radę samej się nauczyć wiązania? Mam dziecko półtoramiesięczne. Często je noszę po domu tak z przodu na brzuchu przytuloną pionowo,zakutaną bluzą/szlafrokiem (które mam na sobie) i myślę,że chusta byłaby fajna choć po domu.Żeby sobeio akwę swobodnie zrobić czy obiad. Jak isę nauczyć np. takiego wiązania w kangurek chyba? nauczę się tego sama? myślę o tym i z drugiej strony boję się zrobić dziecku krzywdę (mam na myśli stawy biodrowe i kręgosłup, a także,czy mi znienacka nie wypadnie? )

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wrześniowa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    PL
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    genia nauczyc sie mozesz chocby z jutubow w necie jest cala masa filmikow, na stronach producentow chust tez bywaja instrukcje.
    Prezes 2009 Sikorka 2012

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Mozna sie nauczyc samemu

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Zjadlo mi posta.
    Mozna sie nauczyc samemu, ja sie uczylam z filmikow polecanych tu na forum. Wstawialam tez fotke jak jestesmy zamotani i dziewczyny doradzaly co poprawic

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Musze wobec tego p[oszukać. Bardzo Wam dziękuję. Do tej pory wzbogacałam tutaj tylko swoją wiedzę o pieluszkach. teraz do chusty zaczynam się przymierzać

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Aniu, z tego co piszesz to wiesz całkiem sporo żeby wybrać pierwszą chustę myślę, że najlepiej byłoby gdybyś znalałam chustę o długości 4,2m konkretnej Ci nie polecę, wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada kolorystycznie
    Dzięki za radę, piszę z opóźnieniem bo dzieciaki nie dają mi chwili czasu, ale do wątku zaglądam codziennie, więc piszcie proszę co radzicie. Jaki materiał i jaki splot będzie najlepszy? Czy to ma duże znaczenie? dzie lato, więc raczej powinno to być coś cienkiego, czy tak? Na razie przeglądam chustostragan ale nic ciekawego nie znalazłam. Wczoraj widziałam w galerii w Kielcach kobietę z zachustowanym dzieckiem na brzuchu i miałam nawet ochotę ją zaczepić i popytać co i jak, ale trochę głupio mi było...Jakoś nie mogę zrozumieć, dlaczego noszenie w chuście jest ciągle tak mało popularne.

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Oprócz forum mozesz poszukać chust na Facebooku. Jest sporo grup polskich gdzie sprzedaje się chusty. Wkleję Ci co napisałam wczoraj dosłownie jednej znajomej na temat pierwszej chusty

    Co do splotu. Wszystkie są dobre i wszystkie mają swoje wady i zalety.
    Skośno-krzyżowy - chusta nowa będzie pewnie dość twarda i trzeba będzie jej sporo używać by zmiękła. Ale ten splot najlepiej pracuje, najlepiej się dociąga, najlepiej trzyma wiązanie.
    Splot diamentowy jest łatwy w dociąganiu i miękki od nowości, ale wiązanie luzuje się dość łatwo.
    Chusty o splocie żakardowym są najładniejsze


  10. #10

    Domyślnie

    kornflejko dziękuję Ci za porady. Dziś dotarła do mnie moja pierwsza chusta, kupiona za pośrednictwem tego forum. Chusta jest używana, firmy little frog, dł 4,2m. Próbowałam już dzisiaj wszystkich wiązań, które zawarte były w dołączonej instrukcji (plecak prosty próbowałam z dwuletnim synem, ale materiał spod pupy zwinął mu się na pleckach). Najlepiej wyszły mi: kieszonka i podwójny X, chociaż na kieszonkę ta chusta jest dla mnie ciut za krótka. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, nie spodziewałam się, że chusta będzie tak miękka i wygodna w użyciu. Na pewno robię jeszcze błędy w dociąganiu, ale będę się szkolić na filmikach na youtubie. A najfajniejsze, że mojej córeczce wyraźnie się podobało w chuście. I mnie też się podobało takie przytulanie do dziecka i czucie jego ciepła na brzuszku

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    To super! Cieszę się! a jeśli dałaś radę podwójnego x zrobić to i kieszonkę dasz radę spokojnie. Tylko dobrze podociągaj wszystkie luzy i będzie jak ulał miłego tulenia!


    Sent from my iPad using Tapatalk


  12. #12
    Chustonówka Awatar Piotruszkowa
    Dołączył
    May 2016
    Miejscowość
    Wroclaw
    Posty
    2

    Domyślnie

    To i ja się dołączę do wątku Chciałam kupić używaną Bebelulu Rapalu na początek, bo są tanie i mają dobre opinie a nie wiem, czy mój maluch będzie chciał w chuście siedzieć. Ale niektóre mamy piszą, że na początek może się ciężko wiązać, gdy ktoś nie ma wprawy. No i że za sztywna na lato. Czy to prawda? Jaka chusta na lato byłaby odpowiednia i zarazem w dobrej cenie (używana za max 100-150 zł) dla takiego laika jak ja jeśli nie ta Bebelulu?

  13. #13
    Chustonoszka Awatar wasanna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Psary k. Trzebini
    Posty
    105


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 01:39
  2. Prośba o pomoc w doborze chusty
    Przez kandy w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 15:27
  3. Proszę o pomoc w doborze chusty
    Przez Wicked_ w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 11:36
  4. proszę o pomoc w doborze chusty
    Przez Gina w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 11:50
  5. plecaczek - prosze o pomoc w doborze chusty
    Przez anaga w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •