Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: jakiego elastyka polecić na lato dla noworodka?

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie jakiego elastyka polecić na lato dla noworodka?

    dla znajomych. nasz elastyk w użyciu gdzieś tam, ale i tak na lato za gruby bo taki mięsisty mam.
    coś cienkiego w miarę taniego a sprawdzonego, na pierwsze 3 miesiące. (potem dostana od nas tkaną wraz z lekcjami motania )
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    124

    Domyślnie

    A nie lepiej od razu tkana?
    Wszystkie 4.

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    lepiej ale z własnego doświadczenia wiem że jak ktoś do chust mocno nie przekonany to nawet warsztaty mu nie pomogą. mi takana nie podeszła na poczatku i rzuciłam w kąt. i 2 miechy wcale nie nosiłam a póżniej trafiłam na elastyka i nosiłam a w międzyczasie przekonywałam się do tkanej.a przy Tomku którego musiałam wyjmowac co 15 min mimo ogromnego doświadczenia w wiązaniu tkanej bym oszalała motając dziesiątki razy i tracąc na to cenne minuty więc też szybko porzuciłam tkaną na pierwsze tygodnie.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Lepiej elastyka na początek. Ze względów jak wyżej i jeszcze z wygody, tkana jest za szeroka, pod kolankami za dużo, tkana może uciskać. Ja dzięki elastycznej nosiłam naprawdę dużo co się nie udało wcześniej przy starszych dzieciach kiedy miałam tylko tkaną.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Najcieńszy elastyk na rynku to było jendrulino - ale nie wiem czy jeszcze je produkują... Na FB jakiś stary profil, może zapytaj... https://www.facebook.com/Chusty-Jend...-250313864648/

    Na pewno nie - pentelka, meega gruba.

    Gabi są dość grube, ale nosiłam późnym latem i dawało radę. Innych nie testowałam, albo nie pamiętam...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,265

    Domyślnie

    Żadnego. Od razu tkana.
    A jak sie boja to kolkowa.
    Piszę jako doradca

    Antek 2008, Hania 2009, Marta 2012, Ignacy 2014
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    wiesz, mam mnóstwo znajomych co dostali tkaną i rzucili w kąt i tyle noszenia. oraz mnóstwo takich którzy dostali elastyka i w elastyku nosili. a później już różnie albo tkana albo przerwa i nosidło, ale nosili. z moich doświadczeń wynika że od tkanej dla noworodka zaczynają ci którzy mają drugie i kolejne dziecko lub pierwsze ale sami z wewnętrznego przekonania bardzo bardzo chcą nosić. na tyle że pójdą na profesjonalne warsztaty lub zaproszą doradcę. ci znajomi o których teraz pytam nie są z tej drugiej grupy. w tkanej nosić nie będą. tak zadecydowali. więc albo im cos podrzucę elastycznego na początek a oni poczują "magię" noszenia i jak już będzie w elastyku ciężko nie zechcą rezygnować z noszenia więc przekonają się do tkanej, albo będzie noszenie na rękach i w wisiadle które od kogoś już dostali.

    w kółkową bez doradcy to ani ja bym się nie zdecydowała noworodka (mimo dużego doświadczenie z kółkową u Maćka i prób noszenia w niej Tomka jako noworodka) ani nie polecała a wręcz odradzałabym. trzeba mieć dużą pewność że pozycje jest prawidłową a u noworodka wcale nie łatwo taką w kółkowej uzyskać, zwłaszcza jak się pręży i prostuje nóżki. komfort uzyskałam jak miał powyżej miesiąca a luz w temacie jak trzymał głowę.
    a już pominę że to jednak obciążenie jednostronne dla noszącego, więc trzeba opanować noszenie na obie strony.
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 18-04-2016 o 15:56
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Podobne wątki

  1. kółkowa, na lato, dla noworodka, POMOCY!!!
    Przez margeritta w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •