Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: Pomocy, moje dziecko nienawidzi chusty

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    4

    Domyślnie Pomocy, moje dziecko nienawidzi chusty

    Cześć Wszystkim!
    Jestem tutaj nowa i mam bardzo małe doświadczenie z chustami i będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Mam chustę elastyczną Almelle i na początku (jak mała miała miesiąc) moja córka lubiła w niej być. Od jakiegoś czasu jednak tego nie znosi. Płacz i histeria zaczynają się już na etapie wkładania a potem wcale nie jest lepiej. Raz mi się udało ją uśpić, spała 10 minut a po przebudzeniu znów był płacz i musiałam ją wyjąć. Nie wiem, co robię źle. Poniżej link do zdjęcia tego, jak ją nosiłam, nic się w temacie nie zmieniło. Źle ją wiążę?https://goo.gl/photos/kjJjMbQkmuvLD1Ej6
    Dziś próbowałam inaczej ją zamotać - tak, że boczne poły chusty były na zewnątrz a kieszonka przy ciele (nie wiem, jak się nazywa takie wiązanie), ale niestety India nie chciała trzymać nóżek tak na boki, jak powinna, tylko jej dyndały do dołu, zjeżdżała mi i zaś była histeria. Czy powinnam kupić chustę tkaną?
    Dodam, że młoda ma lekki refluks. Waży obecnie niecałe 5kg, ma skończone 3 miesiące. Ostatnio nie lubi jak się ją nosi brzuszek do brzuszka, woli patrzeć na świat, więc nosimy ją plecami do nas. Ona z tych, co trzeba ciągle nosić, dlatego tak liczyłam, że z chustą się uda, bo ręce mi powoli wysiadają...

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    W wieku 3 miesięcy wszystkie moje dzieci miały kryzys chustowy. Najlepiej jest wtedy przerzucić dziecko na plecy (oczywiście w chuście tkanej).
    U nas ta niechęć nie trwała dłużej, niż miesiąc.
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Kolkowa sie moze wam sprawdzic. Dziecko na biodrze widzi wiecej.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    A nosisz tylko po domu czy też na dworze?

    Zazwyczaj na bunty chustowe pomaga po prostu równy marsz na świeżym powietrzu plus trzymiesięczniak to już sporo widzi, mniej śpi, chce mieć inne zajęcia...

    Odwrócona kieszonka (taka jak w tkanej) w elastyku nie wychpdzi bo panel nie trzyma pasów pionowych, dlatego jedna wersja jest dla chusty elastycznej (ta ze zdjęcia) a odwrotna dla tkanej
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    U nas było podobnie, tylko ja już wtedy w tkanej nosiłam. Jak mi się ją udało uśpić w chuście, to było ok, ale jak tylko się przebudziła, to był wrzask, bo wolała być na rękach przodem do świata. Kółkowa albo wiązanie na biodrze może pomóc. Nie pamiętam ile to dokładnie trwało, może parę tygodni, ale przeszło.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, no właśnie tak myślałam z tym dzisiejszym wiązaniem, że chyba ta chusta się do tego nie nadaje, za bardzo mi się rozciągała... muszę w takim razie chyba kupić tkaną i spróbować z tym wiązaniem na biodrze (nie mam pojęcia, co to za wiązanie). India już niby trzyma głowę, ale jeszcze jej się czasem telepie. Czy to wiązanie asekuruje główkę?
    Edit: już widzę, nie asekuruje. W takim wypadku muszę poczekać.
    Aha, chustonoszę (a raczej usiłuję) tylko po domu, ale jak zrobi się cieplej, to chciałabym też tak na spacery chodzić.
    Ostatnio edytowane przez Blubell ; 04-03-2016 o 21:47

  7. #7
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Kangur na biodrze jest dobry dla dzieci nietrzymających jeszcze głowy. U nas bardzo się sprawdzał w okolicy 3ciego mca


  8. #8
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Wiązania na biodrze są super. Też w okolicy 3 miesiąca mieliśmy totalny chustobunt, zaczęłam wiązać kółkową na biodrze i to bardzo pomogło.
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czyli jednak! Ok, to jeszcze się muszę doedukować, co to ta chusta kółkowa, bo pierwszy raz o niej słyszę... dzięki wielkie!

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja bym na poczatek kupila tkana - zwlaszcza jesli planujecie dluzsze noszenie, nie tylko maluszka; zawiazala zwyczajna kieszonke i wyszla na spacer. byl moment, ze starszy dawal sie zachustowac tylko pod warunkiem, ze natychmiast po wsadzeniu go w chuste wychodzilam na zewnatrz. jak zasnal to moglam wracac, wczesniej nie (chyba, ze mialam w planach natychmiastowe odmotanie potfora). z tkanej wiazanie na biodrze tez zrobisz, wiec masz dwa w jednym a z kolkowa nie kazdy sie dogaduje (ja do tej pory srednio) - wiec jak masz mozliwosc to najlepiej pozycz i sprobuj.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,868

    Domyślnie

    Kółkowa dobra na szybko, po domu, ale na dłuższy spacer lepsza tkana wiązana. U nas też tak jest, że jak tylko zamotam, to trzeba od razu wyjść i iść. Nie możemy stać w miejscu za długo, bo od razu bunt

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok, w takim razie tkana it is! Zaraz poczytam, jaką najlepiej kupić. Spróbuję z tym spacerem. Dziękuję Wam bardzo!

  13. #13
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    A u mnie nie bunt, ale młody (5,5 mies.) jak tylko wkładam go do chusty, to się wygina i rozgląda na maksa na boki. Z dociągnięcia kieszonki przy ramionach nici, a potem obojgu jest niewygodnie.
    Kurczaki córa była jakoś bardziej chustoogarnięta.

  14. #14
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Świetlik, a na plecach?


  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Świetlik taki wiek i taki typ. Plecy albo czasem chociaż biodro. Współczuję i rozumiem, bo córka robiła mi podobnie, głównie na plecach się nosimy, z przodu kangur do wyciszania/usypiania.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  16. #16
    Chustonoszka Awatar kaasiaaczq
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem co Świetlik... Mała ma skończone 4 miesiące jest ciężka bo waży 6.5kg. w dodatku straszna wiercipięta. Od maleńkości ciężko było ja motać w chuście bo strasznie się gramoliła ale przynajmniej jak była mniejsza to po zawiązania usypiała bądź wysciszała się na tyle że mogłam spokojnie wiązanie poprawić i nosić. Obecnie nie jestem w stanie jej poprawnie w tej chuście zamotać. Motamy się na kangura z przodu i na kieszonkę. Na kangura teraz jest jedną wielka walka - więc porzuciłam to wiązanie a w kieszonce młoda cały czas się odgina - a nie o to w tym chodzi. No i ostatnio się poddałam bo stwierdziłam że to bez sensu ją nosić w chuście jak ona cały czas z nią walczy a jej pozycja jest nieodpowiednia.

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  17. #17
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Boję się go wrzucić w chuście na plecy, bo nawet z przodu jest masakra. Ostatnio go wzięłam w 2x, ale to znów z przodu. Próbowałam się nauczyć kangura na biodrze. Na misiu wyszło nawet spoko, ale Chrumosław był mniej skłonny do współpracy . Czekam, aż się chłopak ogarnie i zacznie siadać, to wrzucę go w ergonomika.

  18. #18
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    To ciężki etap bo to błedne koło- bo jemu może by się spodobało na plecach ale nie da się go związać, więc się nie dowie


  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Kasiaaczqu 4 miesiące to taki wiek, gdzie większość dzieci dostaje czegoś, jak się je wkłada do chusty z przodu. Frustrujące, wiem, bo sama doswiadczałam tego przy młodszej.. Rozwiązanie - plecy. Naprawdę pomaga. Opcjonalnie można biodro wypróbować, ale na dłuższą metę (czy spacery ) - plecy.
    To naprawdę nie jest takie straszne. Jeśli boicie się same wrzucać, spotkajcie się z doradcą, pomoże
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  20. #20
    Chustonoszka Awatar kaasiaaczq
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Kasiaaczqu 4 miesiące to taki wiek, gdzie większość dzieci dostaje czegoś, jak się je wkłada do chusty z przodu. Frustrujące, wiem, bo sama doswiadczałam tego przy młodszej.. Rozwiązanie - plecy. Naprawdę pomaga. Opcjonalnie można biodro wypróbować, ale na dłuższą metę (czy spacery ) - plecy.
    To naprawdę nie jest takie straszne. Jeśli boicie się same wrzucać, spotkajcie się z doradcą, pomoże
    W takim razie musimy spróbować. Dzisiaj jak mąż wróci z pracy to najwyżej będzie nas asekurowac
    Zobaczymy co na to nasza mała buntowniczka

    Przepraszam za ew. błędy i brak polskich znaków - piszę z telefonu

Podobne wątki

  1. Pomocy, synek nie akceptuje chusty
    Przez SylwiaSP w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 02:32
  2. Pomocy w zakupie chusty!!!!
    Przez AnulaBus w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •