Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pieluszki dla majowego noworodka

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Pieluszki dla majowego noworodka

    Witajcie,

    przeczytałam już chyba wszystkie porady na forum, ale od tego zrobił mi się w głowie jeszcze większy mętlik i sama już nic nie wiem. Ale od początku.

    W maju (albo nawet kwietniu) rodzę pierwsze dziecko. Optymistycznie założyliśmy z mężem, że będziemy pieluchować wielorazowo z wykorzystaniem EC (chcemy obserwować i wysadzać maluszka).
    Do szpitala zakupiłam jednorazówki ekologiczne - nie chcę bawić się w dopieranie smółki, zresztą będziemy dopiero poznawać synka i nie chcę sobie odbierać tych chwil.

    Wielorazówki, które już kupiłam:

    3 otulacze Close Pop In newborn
    9 wkładów Close
    1 otulacz Puppi wełniany newborn
    5 formowanek bambusowych Puppi newborn
    5 wkładów bambusowych Puppi S
    1 wkład bambusowo - węglowy mały Pupus
    1 wkład Bambusowa Miękkość mały od Kokosi
    1 wkład bambusowy S Pupeko

    Czy taki zestaw ma szansę się sprawdzić? Czego jeszcze mogę potrzebować i z jakich firm warto to kupić? Czy powinnam dokupić coś na noc?

    Myślałam jeszcze o:
    otulaczu Flip
    tetrze/ bambusowej tetrze
    klamrze Snappi
    prefoldach
    2 pieluszkach na wyjścia (ale wtedy już wolę inwestować w OS - warto? a może to, co mam nie będzie złe?)
    2 pieluszkach na zostawianie malucha z rodzicami/ teściami (co będzie najprostsze w użyciu? kieszonki?)
    kocyku wełnianym (z racji EC - z tego co wyczytałam warto, ale gdzie go znajdę?)

    Poradźcie mi coś, proszę.
    Bardzo ważne są dla mnie też informacje o markach, w które warto inwestować (myślimy o Babyetta, Nappime, Milovia, Puppi, Kokosi, ale jeszcze się na niczym nie znamy).

  2. #2
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Radziłabym poczekać do urodzenia się malucha z dalszym kupowaniem. Nie każdemu dziecku wszystko pasuje. Jedne są długie i wąskie, drugie krótkie i szerokie, jedne sikają często, inne dużo...

    Tetra ci się przyda na pewno (jak nie do sikania to wycierania buzi itp). OSów nie kupuj na razie, szkoda kasy, bo będą leżały i się kurzyły tylko. Kupisz jak dorośnie

    a co do marek to każdy ma swoje ulubione. I te ulubione też się zmieniają. Ja kiedyś kochałam milovię a teraz kocham puppi i nie wiem co w milovii widziałam

    jak masz znajomych na wielorazówkach to polecam poprzymierzać jak już dziecko będzie na świecie


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Przyszłą majową mamę zapraszam do wątku rówieśniczego

    A pieluchy to jest taki temat, gdzie każdy ma swoje zdanie i nijak się te zdania nie pokrywają. Ja już przestałam się łudzić, że uda mi się kupić optymalny zestaw :>

Podobne wątki

  1. Pieluszki Ones&Twos
    Przez Nympha w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 09:14
  2. Pieluszki w UK
    Przez Martulec w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 06:35
  3. pieluszki dla majowego noworodka
    Przez ania_przyszłamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 22:51
  4. Pieluszki a wyjazd
    Przez EffciaF w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •