Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: ksiazki historyczne dla dzieci

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie ksiazki historyczne dla dzieci

    Ależ się cieszę z tych różnych historycznych. Wreszcie coś drgnęło Wreszcie w biblioteczce klasowej nie bedzie zakurzonych książek naukowych z lat 60.

    przepraszam moodrooczko, sie dopisze do Twojego posta - nie umiem dolozyc nowego z nr 1...

    gwoli wyjasnienia - dyskusja o ksiazkach historycznych zaczela sie w watku z nowosciami - bo co raz wiecej ciekawych pozycji dla dzieci zaczelo sie pojawiac na rynku. a, ze zaczelysmy lekko odbiegac od tematu watku nowosciowego, powstal pomysl wydzielenia postow do nowego zupelnie watku. co tez z radoscia czynie
    natala
    Ostatnio edytowane przez natala ; 05-02-2016 o 15:18
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  2. #2
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ależ się cieszę z tych różnych historycznych. Wreszcie coś drgnęło Wreszcie w biblioteczce klasowej nie bedzie zakurzonych książek naukowych z lat 60.
    tez sie ciesze - z punktu widzenia matki polki na obczyznie zwlaszcza
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #3
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ależ się cieszę z tych różnych historycznych. Wreszcie coś drgnęło Wreszcie w biblioteczce klasowej nie bedzie zakurzonych książek naukowych z lat 60.
    w końcu mamy rok jubileuszy -każdy powód dobry
    Myślę, że tego typu nowości będzie jeszcze więcej.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ależ się cieszę z tych różnych historycznych. Wreszcie coś drgnęło Wreszcie w biblioteczce klasowej nie bedzie zakurzonych książek naukowych z lat 60.
    Też się ucieszyłam, ale najpierw muszę przejrzeć. Prawie dziesięciolatek właśnie zaczął czytać "Jagiełłę pod prysznicem" a tam o kastrowaniu, gwałtach i nałożnicach...

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Ależ się cieszę z tych różnych historycznych. Wreszcie coś drgnęło Wreszcie w biblioteczce klasowej nie bedzie zakurzonych książek naukowych z lat 60.
    Ostatnio rozmawiałam o tym, moja rozmowczyni słusznie zauważyła że mielismy różne zaległości na innych polach książko-dzieciowych, co nie zmienia faktu, że jako historyka bardzo mnie to cieszy. Próbowałam czytać dzieciom wznawiana Swierszczynska, ale trudno to idzie. Tak więc pokłony przed p. Bakiewicz, bo większość tych nowości wyszło spod jej pióra (to zresztą nauczycielka historii jest, prawda?). Aczkolwiek chciałbym coś o czasie, przemianie, zmieniajacych się zwyczajach itd, najlepiej osadzonego w polskiej historii, co by było i dla młodszych dzieci - z tego co pamiętam, to Montessori określiła wiek 7 lat jako wrażliwy na umieszczenie w czasie (Modrooczko, popraw proszę jeśli coś mieszam). Na razie mieliśmy z biblio Cztery strony czasu Chmielewskiej, które oczywiście oczarowaly głównie mnie, do wydania czeka książeczka z Mądrej Myszy, nie pamiętam dokładnie tytułu ("Wczoraj i dziś"?); Moje miasto Warszawa na razie nikogo u nas nie zachwyciło - mi graficznie nie leży, nie jesteśmy też fanami książek obrazkowych (nie chce mi się opowiadać jak nie mam tekstowego punktu wyjścia, zwłaszcza jak obrazki niezachęcające).

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniam123 Zobacz posta
    Też się ucieszyłam, ale najpierw muszę przejrzeć. Prawie dziesięciolatek właśnie zaczął czytać "Jagiełłę pod prysznicem" a tam o kastrowaniu, gwałtach i nałożnicach...
    Naprawdę aż tak? Dobrze wiedzieć, bo zastanawiałam się nad tą książką. Może ktoś może coś polecić dla 6-latka, u którego Jagiełło jest na topie?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Naprawdę aż tak? Dobrze wiedzieć, bo zastanawiałam się nad tą książką. Może ktoś może coś polecić dla 6-latka, u którego Jagiełło jest na topie?

    No jest w Jagielle trochę tematów trudniejszych, no i krwisto mocno, bo jak inaczej. U nas czytaliśmy z 11 latkiem i 8latką. Treściowo podobała im się Historia żółtej ciżemki (czasy tuż po Jagielle), ale gdy poddałam się z językiem, czytałam po rozdziale sama i im opowiadałam.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Jul, ja sama robię linie czasu do historii, kultury, religii itd. Obrazki wykorzystuję różne, teksty piszę często sama. Upływ czasu fajnie pokazuje książka "Dom" Innocentiego i pokazuję ją w klasie. Korzystam też z "Mapy mówią do nas". Te z "Mądrej myszy" fajne, ale tylko dwie i trochę dziecinne. Z obrazkowych był jeszcze Strzembosz "Jaka to epoka" ale to znowuż raczej dla przedszkolaków. Ja mam całą masę książek różnych, zazwyczaj na lekcje przychodzę z pełna siatą, bo dokładnie takich jak potrzebuję to nie ma. Listę tego co mam mogę podesłać jakby co.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Ostatnio rozmawiałam o tym, moja rozmowczyni słusznie zauważyła że mielismy różne zaległości na innych polach książko-dzieciowych, co nie zmienia faktu, że jako historyka bardzo mnie to cieszy. Próbowałam czytać dzieciom wznawiana Swierszczynska, ale trudno to idzie. Tak więc pokłony przed p. Bakiewicz, bo większość tych nowości wyszło spod jej pióra (to zresztą nauczycielka historii jest, prawda?). Aczkolwiek chciałbym coś o czasie, przemianie, zmieniajacych się zwyczajach itd, najlepiej osadzonego w polskiej historii, co by było i dla młodszych dzieci - z tego co pamiętam, to Montessori określiła wiek 7 lat jako wrażliwy na umieszczenie w czasie (Modrooczko, popraw proszę jeśli coś mieszam). Na razie mieliśmy z biblio Cztery strony czasu Chmielewskiej, które oczywiście oczarowaly głównie mnie, do wydania czeka książeczka z Mądrej Myszy, nie pamiętam dokładnie tytułu ("Wczoraj i dziś"?); Moje miasto Warszawa na razie nikogo u nas nie zachwyciło - mi graficznie nie leży, nie jesteśmy też fanami książek obrazkowych (nie chce mi się opowiadać jak nie mam tekstowego punktu wyjścia, zwłaszcza jak obrazki niezachęcające).

    wysłane z telefonu
    a seria Kocham Polskę Joanna Szarek, Jarosław Szarek

  10. #10
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    dziewczyny, to moze ja wydziele ksiazki historyczne do osobnego watku?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dziewczyny, to moze ja wydziele ksiazki historyczne do osobnego watku?

    na pewno będzie nam łatwiej dzięki
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Natalo - super, wydzielaj! A ja jeszcze tu odpiszę, żeby mi nie umknęło.

    Modrooczko - dzięki! Coś na kształt Domu właśnie byłoby fajne, może poszukam w bibliotece jak w końcu się jakoś ułoże z tym tematem - już nie bywam koło tej, z której dotychczas korzystaliśmy, no i w ogóle czas na tego typu atrakcje bardzo mi się skurczył.
    Będę b. wdzięczna za listę jeśli ją masz i tak zrobioną, będę szukać natchnienia.

    Spadłam - dzięki, nie jestem pewna czy na to nie trafiłam, czy w takim momencie, że zapomniałam. Pewnie poszukam bo posucha w tej tematyce, aczkolwiek w tym co pisałam wyżej chodziło mi o spojrzenie także pozapolityczne, niekoniecznie wydarzeniowe (opieram się na wygoolanych na chybcika obrazkach). No i pewną rezerwę powoduje we mnie jeśli coś się nie nazywa historia, ale Kocham Polskę i Elementarz.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Modrooczko poproszę o listę, jeśli można. Dzieci starsze mocno historyczną fazę mają.

    a - u mnie lubię słuchowiska z historiadladzieci.pl - i to moim zdaniem spokojnie dla młodszych też.

    Kocham Polskę używamy, ale nie czytamy za bardzo. Czyli np. dzieci tam wyszukuję do szkoły, ale nikogo nie pociąga aż tak, by z tym siedzieć, wyjątkiem w 2012 przy Euro było o piłkarzach.

    Kiedyś tez trafiłam w bibliotece na tekturową Jaka to epoka - tu przykładowy link http://www.gandalf.com.pl/b/jaka-to-epoka/

    Obrazek i rzeczy, które powstały, dominowały w danej epoce plus zagadka szukania postaci. Bardzo nam podeszło do rozmów.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Natalo - super, wydzielaj! A ja jeszcze tu odpiszę, żeby mi nie umknęło.

    Modrooczko - dzięki! Coś na kształt Domu właśnie byłoby fajne, może poszukam w bibliotece jak w końcu się jakoś ułoże z tym tematem - już nie bywam koło tej, z której dotychczas korzystaliśmy, no i w ogóle czas na tego typu atrakcje bardzo mi się skurczył.
    Będę b. wdzięczna za listę jeśli ją masz i tak zrobioną, będę szukać natchnienia.

    Spadłam - dzięki, nie jestem pewna czy na to nie trafiłam, czy w takim momencie, że zapomniałam. Pewnie poszukam bo posucha w tej tematyce, aczkolwiek w tym co pisałam wyżej chodziło mi o spojrzenie także pozapolityczne, niekoniecznie wydarzeniowe (opieram się na wygoolanych na chybcika obrazkach). No i pewną rezerwę powoduje we mnie jeśli coś się nie nazywa historia, ale Kocham Polskę i Elementarz.

    wysłane z telefonu
    Jakby co mogę pożyczyć mam 4 może 6 książek.
    Na sam początek tekstowo ok (nasi synowie w podobnym wieku + - -6 m-cy z tego co pamiętam )
    A Szarkowie są bardzo polecani - mam też ich książki dla dorosłych

    edit: z domu rodzinnego kojarzy mi się książka "Serce" z tego co pamiętam patriotyczna, rodzeństwo mi ją czytało, a później czytałam sama. Natomiast nie każdemu może się podobać
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 05-02-2016 o 17:02

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Dziewczyny, jadę teraz na ferie, ale wróce do tematu za tydzień. Mam już dość bogatą bibliotekę w domu i w szkole, Dużo korzystam z literatury na lekcjach, więc też każda pozycja przez Was polecona będzie na wagę złota
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Dziewczyny, jadę teraz na ferie, ale wróce do tematu za tydzień. Mam już dość bogatą bibliotekę w domu i w szkole, Dużo korzystam z literatury na lekcjach, więc też każda pozycja przez Was polecona będzie na wagę złota
    z niecierpliwością czekam również na Twoje propozycje. Rozumiem, że jesteś historykiem tak? (z postów wynika, że dziewczyny wiedzą jak tematyka jest Ci bliska, natomiast ja się tylko domyślam )

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Jaki wątek! Zaznaczam sobie i chyba zacznę się rozglądać za pozycjami, o których piszecie. Moodroczka czekam na listę

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    nie pamiętam tytułu, ale mój prawie 8-latek przeczytał ostatnio fajny poczet królów Polski...

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Jest jeszcze seria broszurowych książeczek Tu powstała Polska. Kultura Piastów dla dzieci. Wydała Media Rodzina.
    W skład wchodzą:


    tu opisane trochę http://makulka.blogspot.com/2015/07/...astow-dla.html
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Właśnie miałam o nich pisać Bardzo fajne, F się ogromnie podoba

    U nas też trochę historycznych na półce, spiszę później
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Podobne wątki

  1. historyczne ujęcie z okresu II Wojny Światowej
    Przez Milenka w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •