Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: proszę o dobrą radę formowanki

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    5

    Domyślnie proszę o dobrą radę formowanki

    Witam, mój mały niedługo będzie ważył 8 kg i będę musiała się pożegnać z ulubionymi formowankami lolipop. Nigdy mnie one nie zawiodły, ale przeczytałam niestety kiedyś, że te 2 już są duże a ja nie chce dla starszego dziecka takiego wielkiego tyłeczka polecacie jakieś inne? Może być różnych firm, ale jaki wtedy otulacz wybrać co zakryje każdą formowankę?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    przy 8 kg najlepiej wybrać formowanki one size, większość producentów ma takie w swojej ofercie. fajne, zgrabne i chłonne formowanki mają polskie marki: kokosi, pupeko (bambusowy puch), puppi, babyetta, zufizo. również forumowa agis szyje formowanki na zamówienie. zakryje je większość otulaczy PUL.
    jedynie otulacze babyetta są dość małe i nie każdą formowankę przykryją. jeśli chcesz mieć pewność, najlepiej zapytaj na forum lub kup otulacz tego samego producenta, co formowanka.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Z formowanek na dzień ja polecam babyjungle albo babyetta czy zufizo. Na noc u nas sprawdzają się najlepiej tots bots. A otulacze pasują i flipy i blueberry i nappime, a najlepiej gatki welniane chyba nie masz się co martwić otulaczami, bo jednak sa rozmiarowo w miarę uniwersalne


  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Tots bots,baby jungle, blueberry i storchenkinder. Na to wełniane gatki u nas MaM albo storchenkinder. Albo pul otulacz blueberry. Inne jakoś nam nie pasują.

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kamień Pomorski
    Posty
    49

    Domyślnie

    Tots bots też zrobi sporą pupę.
    Fluffy fly jest dla nas najbardziej chłonna i nie robi odstającej pupy- poza tym jest wąska i wchodzi pod otulacz flip, babyetta, weehuggers (choć my nakładamy na nią gatki wełniane)
    Na dzień Lotties z bawełny organicznej i gatki wełniane.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    a dziewczyny czy oprócz tots bots są jakieś formowanki na rzep? bo te przeglądam i one są na napy. Mnie to osobiście nie przeszkadza tylko mój mąż ich nie lubi a jakie gatki wełniane polecacie jak coś. Nie używaliśmy jeszcze żadnych. One faktycznie nie są mokre?

  7. #7
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Storchenkinder są wiązane na troczki
    Wiele szyjacych pieluszki mam może zamiast nap wszyć rzepy.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    a mamru napisz mi proszę jak oceniasz szczelność i wytrzymałość tej pieluszki w skali od 1 do 5 bo mój mały to naprawdę potrafi w mig załatwić pieluszkę.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    a Ty chcesz na noc? Jeśli tak, to doradzam gatki (u Magnolii-Podaj dalej sobie zamów najlepiej labo Wełniano mi czy Puci buli)-nie trzeba uychać formowanki tak jak pod otulaczem na napki; formowanki nie robiące dużego tyłka mam Ecodidi bambusowe z kieszonką, do środka wkładam np. wkłady bambusowe;polecam je,bo są chłonne,a dość szybko schną. Tylko nie wiem,czy sa na rzepy.Ja mam wersję na napy. Albo u Agis zamów bambusowe na rzepy. Mam jeszcze konopna baby beehinds i ecodidi taką nie z kieszonką,tylko z długim jęzorem, one są pancerne,szczególnie konopna,ale robią duży tyłek nawet u mojej prawie półtorarocznej sikaczki

  10. #10
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edudla Zobacz posta
    a dziewczyny czy oprócz tots bots są jakieś formowanki na rzep? bo te przeglądam i one są na napy. Mnie to osobiście nie przeszkadza tylko mój mąż ich nie lubi a jakie gatki wełniane polecacie jak coś. Nie używaliśmy jeszcze żadnych. One faktycznie nie są mokre?
    Kokosi bambusowa miękkość mam na rzepy i chwalę. Długie, ale pupy dużej nie robią, miekkie, bardzo chłonne.

    jeszcze puppi mam na rzep, welur bambusowy, ale są duuuzo duuuzo mniejsze.

    A gatki wełniane, jak zalanolinowane, to faktycznie nie są mokre, jesli trochę będą wilgotne to wietrzysz. Dużo wątków jest na ten temat, polecam.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  11. #11
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja mam bambusowe od naszej szyjacej mamy rodzynek007 "Ekomajty" dużego tyłka nie robią. Mieszczą się pod stary otulacz welniastej, bardzo chłonne używam ich na noc. W dzień to głównie kieszonki z wkładem puppi.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

Podobne wątki

  1. Nocnikowanie - proszę o radę!
    Przez Ania1011 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •