Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Repreve

  1. #1
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie Repreve

    Napisałam w innym wątku ale postanowiłam uwić temu cudownemu repreve własny wątek, może się bardziej rzuci w oczy i ktoś odpowie. Otóż nurtuje mnie cóż to takiego jest to repreve i jak się noszą szmaty z tymże? Do czego to porównać? Napiszcie bom ciekawa tylko pliss szybko zanim kasę wydam na próby organoleptyczne
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytuję Yaro: Our cotton/repreve wraps are soft for newborns, and grippy enough for toddlers. They feel silky to the touch and have a cush of the wool once wrapped. They feel light and breathable on your body and have a beautiful drape.

    Wygląda na to, że repreve jest włóknem z recyklingowanych butelek. Chyba Tekhni też robi z tym chusty. Nie wiem, czy zulam nie miała, może się wypowie?

    A tak w ogóle, to sama chętnie się dowiem, choć sztuczność włókna nie do końca mnie przekonuje (opis już bardziej). Gdybyś zdecydowała się jednak na próby organoleptyczne, to koniecznie daj znać, jak wyszły





  3. #3
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    poliester uzyskany z plastikowych butelek

  4. #4
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Moja tekhni jest 100% bawełna, ale pytałam o repreve w jakimś wątku o tekhni i o ile pamiętam to ten dodatek powoduje że chusta jest śliska. Nie macalam, więc nie wiem czy bardziej jak jedwab czy jak bambus. Myślę też, że jak to z chustami nawet tego samego producenta bywa, poszczególne modele będą się nieco różnić właściwościami. Ogólnie tkaniny z repreve są "modne" bo jakoś tam ekologiczne. Jak się noszą chusty z repreve sama chętnie więcej się dowiem.


  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    czy ma ktoś ten wynalazek? skusiłam się na chusty z tencelem i repreve,ktoś już nosi w takich ?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    O, koniecznie napisz jak wrażenia (przynajmniej z macania ). A co kupiłaś?
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  7. #7
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no na razie to tylko macanie,za miesiąc już zbadam je w akcji.Przyjdą do mnie w przyszłym tyg.
    Kupiłam tęcze od Yaro,pióra i fale,jedna z repreve,druga z tencelem. Kółka i długa, jedna tęcza pastelowa,a druga ta standardowa. I zakładam sobie stanowczy szlaban na nowe chusty,bo już chyba wreszcie mam mój stosik doskonały.
    Podobno to repreve nosi całkiem fajnie,trochę mam mieszane uczucia co do tych butelek...no a tencel myślę,że będzie się świetnie sprawował i podejrzewam,że i repreve i tencel nadają gładkości i śliskości chuście,tencel dodatkowo chyba pomaga chuście "oddychać".

  8. #8

    Domyślnie

    Poszukuję Yaro La Vita z jedwabiem tussah lub z seacell. Ewentualnie Aqua Glossy bawełna czesana. Rozm6. Ktoś się zlituje? Z pewnością nie ja jedyna szukam...

  9. #9
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    phasolcia zalezy Ci na używanych? bo jeśli nie to widziałam chusty,których szukasz w sklepach internetowych

    no i są.
    przyszły do mnie reprevy i tencele.
    i tak,pomijajac moje zachwyty wizualne, to:
    chusta z repreve jest bardziej śliska od tej z tencelem,ta z kolei na pewno bardziej czepilwa.
    obydwie lekko się błyszczą(tencel chyba odrobinę bardziej),ta z repreve jest na pewno miększa od tej z tencelem,
    obydwie też są dość cienkie i na moje oko przewiewne,gładkie.
    to takie moje pierwsze wrażenia tuż po wyjęciu z pudełka

    edit:
    aa.. i ta z repreve ma osobną materiałową metkę z info o repreve i znaczkiem r.,hehe...
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 01-08-2016 o 13:56

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    A jak noszą? Ile kg nosisz? Ta pastelowa tęcza to la vita?

  11. #11
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    pastelowa to spring sunrise,obecnie nie noszę,bo mam miesiąc do porodu, więc na razie nie sprawdzę ich w akcji.
    stwierdziłam w praniu,że ta chusta z repreve pije bardzo mało wody i szybko wysycha,tak jakby to repreve faktycznie było jakieś takie sztuczne?? no i w dotyku też jest taka butelkowa

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Lauren
    czy miałaś już okazję sprawdzić jak się nosi chusta? I jakie wrażenia? Słyszałam że te o śliskiej fakturze się rozwiązują ... czy te też?
    Pozdrawiam

  13. #13
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    jeszcze nie nosiłam córci,jestem po cesarce i muszę trochę poczekac,ale tak za dwa tygodnie dam znać.
    Ona nie jest jakoś bardzo śliska,na pewno nie bardziej niż bambus, ciężko mi powiedzieć jak z nośnością,ale myślę,że lepiej nosi niż np chusta z bambusem. Nie sądzę żeby się luzowała,na lżejszym dziecku na pewno będzie sobie radzić świetnie, z cięższym ciężko mi powiedzieć,spróbuję zachustować starsze dziecię,sama jestem ciekawa tej chusty bardzo.

  14. #14
    Chustonówka Awatar chiquitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja też tym repreve zaciekawiona. Yaro dodaje tego włókna do chust o gramaturze 300 więc powinno nośne być ale jak w połączeniu z tą śliskością pracuje trudno sobie wyobrazić.
    Lauren, czekamy na relacje z motania


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  15. #15

    Domyślnie

    jaka Chuste polecacie na jesien ? chodzi mi o kolor dla starszej pani 45 lat

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    https://www.carrylove.pl/pl/p/Chusta...AD-REPREVE/698

    a takie widzialyście? Może ktoś kupił i odsprzeda kiedyśtam ?
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  17. #17
    Chustonówka Awatar chiquitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    24

    Domyślnie

    Widziałam je na slingomamie i zastanawiałam się, bo piękna, ale.....nie wiem jak to repreve w końcu nosi wiec nie ryzykowałam. Czy ktoś już motał taką chustę z repreve?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  18. #18
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    zamotane,ponoszone więc piszę:
    chusta jest boska! dociąga się świetnie w 5 sekund,jest dość cienka,ale nie jakoś bardzo, jest śliska,ale nie tak jak bambus,w ogóle jest jakaś taka elastyczna,nosi super,nie luzuje się,no ale ja mam 5 kg dziecię więc na ten temat nie powiem zbyt wiele, w każdym bądź razie jak dla mnie super
    no i piękna jest..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •