Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53

Wątek: Jaką chustę na początek dla kompletnie nieobeznanej z tematem?

  1. #1

    Domyślnie Jaką chustę na początek dla kompletnie nieobeznanej z tematem?

    Być może takich tematów już jest tu kilka, jeśli tak, to proszę o połączenie.
    Mam dylemat, z jednej strony kusi mnie chusta, z drugiej - boję się jej. NIe znam osobiście nikogo, kto by nosił, więc też praktycznie nie ma mi kto pokazać, co i jak. Ale gdybym chciała spróbować, co doradziłybyście osobie zupełnie zielonej na początek? Lub na całość okresu noszenia Dziecka jeszcze nie ma, pojawi się na dniach, więc rozkminiam temat ile mogę, ale zupełnie nie wiem, czego szukać. Zależałoby mi na łatwości motania, i na tym, zeby chusta nadawała się tak dla mnie, jak i dla Męża - ja mam 171 cm wzrostu, Mąż 185 - o ile to ma jakieś znaczenie. Proszę o radę doświadczone mamy

  2. #2
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    na stronie lennylamb jest możliwość zrobienia testu i dobrania długości chusty. Ja też nikogo nie znałam kto by nosił w chuście. Chustę dostałam w prezencie bawełnianą, nową. Radziłabym Ci zakup na bazarku lub na fb (jest tam grupa sprzedających) używaną, najlepiej bawełnianą, lepiej się dociąga. Sama się uczyłam wiązać na począdku (z płyty dołączonej do chusty), mały się urodził w październiku, ale wybrałam się do wa-wy do 100 pociech na jeden warsztat - to było w marcu. Przy małej uczyłam się wiązań na plecy z filmików które dziewczyny tu udostępniały i z youtuba. Jeśli masz możliwość, to umów się z doradcą, na tych warsztatach, na których byłam, było kilka dziewczyn w ciąży. Mam nadzieję, że pomogłam
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  3. #3
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Zobacz z na FB albo tutaj może w twoim mieście są spotkania chustowych mam. Spróbuj na chusty lokalne. Ja mam 176cm, moj m ma 180 cm i my na początek wzięliśmy Natkę pasieka 4,6m i wiązemy wszystko. Chustę mieliśmy deche ale zlamalismy i miękka teraz jak kaczuszka, ale intensywnie motamy. Ja to już nie pamietam kiedy wózka używałam. Najlepiej żeby z jednego i drugiego końca miały inne kolory wtedy będzie mogąc. I tak jak koleżanka mówi kup tutaj 100% bawełna i już złamana. Ja teraz wymieniam na cosik krótszego bo chcę plecak motac a troszkę za długa dla mnie.
    Powodzenia. Noszenie to fajne doświadczenie. Ja uwielbiam mojego młodego nosić. Już się martwię co bedzie jak wyrośnie. Zrobimy sobie następne
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  4. #4
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    Trzeciaczek ja też tęsknię do noszenia, ostatnio przekupiłam małą by dała się w nosidło wsadzić i niestety za chwilę kazała się wyjąć. Niestety ja już nie mam szans na kolejnego chuściocha, bardzo żal...
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  5. #5
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Przytulam
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wrześniowa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    PL
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Ja pojechalam na pierwsze spotkanie do forumki,ktora chuste miala. No i pokazala mi mniej wiecej co i jak. Pozniej tu kupilam swoja pierwsza uzywana. Taka najlepsza.Chyba 4,6. U Ciebie pewnie bedzie problem aby Ci ktos pokazal,no ale moze
    A jak nie to na yt duzo filmikow,tu zawsze mozesz wrzucic Was zamotanych,zawsze dziewczyny doradza co poprawic. Mam w domu chuste,ktora mi lezy ...jak chcesz moge Ci uzyczyc.
    Prezes 2009 Sikorka 2012

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Używana na forumowym bazarku, zdecydowanie

  8. #8
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Jak przyjdzie moje Indio to ci pożyczę jak chcesz Natkę moja 4,6m pasieka 100% bawełna. Złamana przez nas, miękka jak kaczuszka
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trzeciaczek Zobacz posta
    Jak przyjdzie moje Indio to ci pożyczę jak chcesz Natkę moja 4,6m pasieka 100% bawełna. Złamana przez nas, miękka jak kaczuszka
    dzięki, ale byłoby to skomplikowne logistycznie trochę, bo ja nawet w Polsce nie mieszkam


    Rozmyślam intensywnie cały czas

  10. #10
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Lakoniwo, wejdz na foro el trapicheo, tam masz bazarek chustowy

  11. #11

    Domyślnie

    Ooooo popatrze rano z lapka, dzieki

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Albo ja Ci moge pozyczyc którąś moją zawsze to bliżej niż Polska


  13. #13

    Domyślnie

    Sluchajcie a czy ktos moze ocenic, co tu jest zle?
    Pierwszy raz zamotalam corke w kangurka, i nie wiem, co poprawic - w kazdym razie cora zamotana usnela sobie i smacznie spi, wiec moze nie zamotalam jej tragicznie?








  14. #14
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    Ja nie fachowiec, ale jeśli to pierwszy raz to i tak - tragicznie nie jest trochę malutka krzywo, no i sporo luzów - znacznie bardziej bym podociągala. Ale bazę masz niezłą, moim zdaniem.
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  15. #15

    Domyślnie

    No wlasnie luzy to sama wyczulam, podociagalam co sie dalo, jutro zrobimy kolejne podejscie. Jest dla mnie nadzieja chyba

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    w porównaniu z moim pierwszym razem to super Ci wyszło. Mnie dopiero na trzecim dziecku zaczął kangur wychodzić. Teraz to moje ulubione wiązanie i zajmuje mi minutkę
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  17. #17

    Domyślnie

    Kobiety! Chusta jest super tyle sie zastanawialam, a to niemal wybawienie dla mojego kolkowego dziecia

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wrześniowa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    PL
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Wiedzialam !
    Prezes 2009 Sikorka 2012

  19. #19

    Domyślnie

    Dobre kobietki, a powiedzcie mi - jakie chusty na lato polecacie? Na upały? Tak się zastanawiam, czy w tej mojej nie będzie nam za gorąco? Juz wiem, żeby wybierać prste wiązania, bez warstw, ale tak się zastanawiam, czy jest coś lepszego niż bawełna na gorące lato?

  20. #20
    Chustoguru Awatar Wrześniowa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    PL
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Pewnie cos z bambusem,len?
    Prezes 2009 Sikorka 2012

Podobne wątki

  1. Jaką chustę wybrać
    Przez Kabanos w dziale Pomocne Chustomamy!
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 02:00
  2. Jaką chustę na początek dla mnie i noworodka??
    Przez schiselle w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 09:30
  3. Jaką chustę radzicie ???
    Przez polma1 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 21:29
  4. Jaką chustę wybrać na początek?
    Przez Kitk_a w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 20:51
  5. Jaką chustę wybrać ?
    Przez Shanti w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •