Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Proszę o pomoc w doborze długości/rozmiaru chusty

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    5

    Post Proszę o pomoc w doborze długości/rozmiaru chusty

    Witam!
    Jestem nowa na forum i niestety zielona w temacie chust..bardzo bym chciała spróbować chustonoszenia mojej pociechy. Powiem szczerze, że przejrzałam już wiele postów w tym zakresie, ale nic nie zastąpi podania swoich gabarytówMam 166 cm wzrostu i zazwyczaj noszę rozmiar 36/38.Chcielibyśmy się 'motać' razem z mężem (małż 189cm rozmiar L, 83kg). Oczywiście częściej ja będę używać chusty, bo spędzam najwięcej czasu z maleństwem (która ma skończone 3msce i 6kg). Czy standardowo wybrać długość 4,6? czy np 4,2 wystarczy na większość wiązań?No i wybieram z żabek i natek..na początek coś w odpowiedniej cenie dla początkującegoczy mam wybierać tylko z 100% bawełny?czy np bawełna z lnem z żabek też będzie nie najgorszym wyboremBardzo proszę Was o radęPozdrawiam

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hop hop jest tam ktoś?

  3. #3
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    bieetka, u nas pierwsza chusta była kupowana dla mnie i mauża (rozm 5,2), ale zwykle nosiłam ja i była dla mnie za długa. Przy drugim dziecku kupiłam 4,6 i ta była dobra. Nie wiem skąd jesteś, ale może dobrym pomysłem byłoby poszukanie doradcy w twojej okolicy
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Też obstawiam 4,6. Tobie i tak bedą wisieć ogony. Moj małż niższy od Twojego o 10 cm, a z cienkiego 4,2 kieszonkę wiązał. Na początek bawełna najlepsza, choć do lata przybierzecie i może Ci być ciężko na dłużej w bawełnie. Lny są fajne. Chyba najlepiej spotkać się z doradcą, pomacacie różne chusty i wiązań Was nauczy.

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za dobre rady.Czekam właśnie na spotkanie z chustowania,ale nie wiem kiedy się odbędzie.Chciałam juz się sama zaopatrzyć w chustę i zacząć próbować samodzielnie(jestem pełna zapału) A są tutaj może jakieś chustujące mamy z Gniezna??
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bieeetka ; 28-01-2016 o 22:53

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Najlepiej chyba, jesli chusta ma byc dla Was dwojga kupic 4,6 i czystą bawełnę. Chusty z lnem są trudniejsze w obsłudze a w ogole najlepiej kupic używaną chuste bo taka bedzie juz złamana czyli miękka.


  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałam..z tym lnem..niestety nie można mieć wszystkiego od razu tak jest nawet sporo ofert używanych chust,a znowu chusty np z LF II gat są praktycznie w takich samych cenach nowe..chociaż czytałam ze za dobrze złamaną chustę można zapłacić jak za nową

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Zerknij na forumowy bazarek. Może akurat coś Ci wpadnie w oko a chuste z lnem kupisz za jakis czas


  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na bazarku cuda troszkę lepsze i droższe, jeszcze nie na moje niewprawione ręceale zaglądam..miło zawiesić okoPozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady.Sprawdziłam jest jedna konsultantka w Gnieźnie i chyba się umówię..a cocoś od życia się należy

Podobne wątki

  1. Pomoc w doborze rozmiaru Nosidełka TULA
    Przez Mooli w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 12:01
  2. Prośba o pomoc w doborze chusty
    Przez kandy w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 15:27
  3. Proszę o pomoc w doborze chusty
    Przez Wicked_ w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 11:36
  4. proszę o pomoc w doborze chusty
    Przez Gina w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 11:50
  5. plecaczek - prosze o pomoc w doborze chusty
    Przez anaga w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •