Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Lulumo

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kamień Pomorski
    Posty
    49

    Domyślnie Lulumo

    Dziewczyny, czy któraś miała już taką pieluszkę?
    Bardzo intryguje mnie wygląd tej pieluszki i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje?

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kamień Pomorski
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zamówiłam i już leci
    Co prawda młody już pomału na wylocie z pieluch, ale korci mnie żeby przetestować

  3. #3
    Chustonówka Awatar ingirun
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Wolin
    Posty
    19

    Domyślnie

    I jak te pieluszki się sprawują? Bo tez zastanawiam się nad kupnem...
    Hania 2009, Daniel 2011, Staś 2014, Leon 2016

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Kamień Pomorski
    Posty
    49

    Domyślnie

    Fajnie uszyte, ładnie leżą- myślałam że te plastikowe kółeczka będą uwierać młodego w udka, ale biegał 2 godz i nic takiego się nie dzieje
    Od pupy jest niesamowicie mięciutki polarek, w kroku dość szeroka żeby wygodnie włożyć wkład(krojem nie mam porównania za bardzo, ale przypominają fuzzi bunz)
    Rzepy mnie zachwyciły- trzymają mocno, ale rozpinają się bardzo cicho )
    My aktualnie na trenerkach i formowankach (młody w końcu przekonuje się do nocnika), a pieluszka służy nam jako trenerki.
    Można poczytać sobie o nich na str LULUMO.PL, choć z tego co widzę str jest w budowie.
    Ogólnie pieluszka mnie nie zachwyciła (nasze ulubione to tots bots aio, swego czasu Nappime, Babyetta, Grovia, oraz formowanki i wełniaki), ale myślę że warta jest swojej ceny.
    Jesteśmy po 2 praniach i polarek jeszcze się nie skulkował.

  5. #5
    Chustonówka Awatar ingirun
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Wolin
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dzięki
    Hania 2009, Daniel 2011, Staś 2014, Leon 2016

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też mam pieluszkę LULUMO do testów. Bardzo podoba mi się ich wygląd, taki prosty, z ślicznym haftem. Super rozwiązaniem są te gumki, które naprawdę umożliwiają dobrą regulację. Pielucha dobrze leży. Może wkład do niej jest dość gruby, ale można sobie włożyć inny. Ogólnie na plus bardzo.

  7. #7
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja jeszcze testuję kieszonkę i wkład za tydzień napiszę jak nam podpasowało .

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    22

    Domyślnie

    jak z chlonnoscia wkładów?

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    22

    Domyślnie

    Śliczne są te hafty

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    22

    Domyślnie

    widzialyscie piękne nowe hafty?

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Hafty są świetne !! Dla mnie to jest bardzo fajna pieluszka, i chłonna wkładka, chociaż różnie dziewczyny piszą.. Wszystko ok - tylko gigant . Wiem, że wprowadzą też rozmiar mniejszy

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    124

    Domyślnie

    Pieluszki wyglądaja ciekawie, natomiast wydaje mi się, że są niepraktyczne i niebezpieczne przez te dzyndzle plastikowe. Jak Wam się sprawdzają?
    Poza konkursem - mierzi mnie motto firmy.
    Wszystkie 4.

  13. #13

    Domyślnie lulumo

    O pieluszkach wielorazowych dowiedziałam się z książki pt. ”Dziecko bez kosztów. Poradnik o niekupowaniu”, szykując się do przyjścia na świat mojej córeczki Hani. Zagłębiając się w pieluszkowy temat coraz bardziej przekonywałam się do słuszności wykorzystania ich dla swojego dziecka. Względy ekologiczne, ekonomiczne i szybsza możliwość „uwolnienia” Hani w przyszłości od pieluch wzbudziły mój ogromny entuzjazm.
    Niestety początkowo mogłam pozwolić sobie na zakupienie tylko kilku sztuk takich pieluszek ( co okazało się dość szybko małą ilością ). Od znajomej dowiedziałam się o pieluszkach Lulumo. Skontaktowałam się z p. Grażyną, która poinformowała mnie o możliwości wzięcia udziału w testowaniu nowych pieluszek. Wysłałam zgłoszenie i kilka dni później stałyśmy się „testerami”J.
    Pieluszki Lulumo okazały się świetnym rozwiązaniem. Myślę, że Mamy, które przekonane są do tego rodzaju pieluchowania o wspomnianych wcześniej argumentach już dawno wiedzą. Natomiast dla mnie dodatkowym atutem pieluszek Lulumo jest ich cena. Jak na polskie warunki stosunkowo niedroga, a jednocześnie bardzo dobra jakościowo. Testuję te pieluszki już miesiąc, a jak wspomniałam nie mam ich zbyt wiele, więc prane są na okrągło. Zarówno materiał zewnętrzny, jak i polarek znajdujący się wewnątrz, nie mają śladów zużycia. Polarek nie mechaci się i nadal jest milutki w dotyku, co zapewne jest dużym komfortem dla Hani. Rzepy nie odpruwają się i nie tracą swojej przyczepności. Specjalne regulacje umożliwiają dopasowanie rozmiaru pieluszki do wagi dziecka, czyli rosną razem z dzieckiem. Dzięki temu pieluchowanie pieluszkami Lulumo mogłam rozpocząć od razu po powrocie ze szpitala. Jak zapewniają właścicielki firmy pieluszka prawidłowo założona faktycznie nie przecieka.
    Dodatkowo pieluszki Lulumo spełniły swoje funkcje zdrowotne. Hania miała dysplazję stawów biodrowych. Lekarz zalecił nam szerokie pieluchowanie i tu bez konieczności używania dodatkowych pieluszek tetrowych (jak to musiały robić nasze babcie i mamy), wadę skorygowałyśmy tylko dzięki użyciu pieluszek Lulumo. Okazało się także, iż Hania miała wadę dolnego odcinka przewodu pokarmowego (w okolicy odbytu). Od momentu diagnozy zalecono nam szczególne dbanie o higienę. Dzięki pieluszkom wielorazowym byłam i jestem w stanie utrzymać pupę mojego dziecka w suchości i nigdy nie doprowadziłam do odparzenia. Myślę, że Hania jest szczęśliwym niemowlakiem, który uwielbia pieluszki Lulumo.

    Poza tym wkładki proponowane przez Lulumo są świetnym rozwiązaniem, z którym nie spotkałam się nigdzie indziej. Wkładka jest składana i w zależności od potrzeby można ją dowolnie formować. Dodatkowo zabrudzonej wkładki nie trzeba rozkładać do prania, ponieważ za każdym razem kiedy wrzucałam złożoną wkładkę do pralki po zakończonym procesie prania okazywało się, że wkładka ta sama się rozkładała.
    Nie jest dla mnie żadnym problem pranie tych pieluszek. Wręcz czuję ogromną satysfakcję mogąc zrobić coś dobrego dla swojego dziecka, ponieważ liczy się nie tylko to, że Hania nie jest narażona na chemię zawartą w pieluszkach jednorazowych, ale także dbanie o otaczający ją świat i możliwość podarowania jej dzieciństwa i życia w chociaż odrobinę lepszym ekosystemie. I nawet mój mąż nastawiony z początku sceptycznie teraz nie wyobraża sobie naszego życia bez pieluszek Lulumo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •