Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: pierwszy striiping i pranie wyprawki pieluszkowej dla noworodka!!

  1. #1
    Chustomanka Awatar fasolkaija
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój (śląskie)
    Posty
    630

    Domyślnie pierwszy striiping i pranie wyprawki pieluszkowej dla noworodka!!

    Mam skompletowaną wyprawkę wielo dla noworodka - chciałabym dobrze ją przygotować do pierwszego użytku. Problem w tym, że mam różne rodzaje pieluszek i różne jest ich pochodzenie - mam tam i AIO i SIO i otulacze i formowanki i wkłady z różnego rodzaju materiałów - jest i mikrofibra i bawełna i sama nie wiem co jeszcze - kolorystyka też jest różna - większość jest używanych ale są i nowe wkłady + otulacze. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby zrobić to wszystko razem. Jaki polecacie sposób strippingu, który mogłabym zastosować dla wszystkich pieluszek bez szkody dla żadnej z nich - taki najbardziej uniwersalny. Wiem, że ścieżek jest wiele - dlatego proszę o radę



  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Jak robię striping to najpierw wrzucam na 90 st to co nie ma pulu. Dodaje kwasku i ciutke proszku. Jak się wypierze to dokładam resztę (pule i formowanki z pulem, aio), daję sody oczyszczonej i na 60 st. Potem włączam dodatkowe płukania aż do zaniku piany.

    Tak jest najekonomiczniej pod warunkiem że wszystko tak zmieścisz najlepiej max 3/4 pralki ładować.

  3. #3
    Chustomanka Awatar fasolkaija
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój (śląskie)
    Posty
    630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Jak robię striping to najpierw wrzucam na 90 st to co nie ma pulu. Dodaje kwasku i ciutke proszku. Jak się wypierze to dokładam resztę (pule i formowanki z pulem, aio), daję sody oczyszczonej i na 60 st. Potem włączam dodatkowe płukania aż do zaniku piany.

    Tak jest najekonomiczniej pod warunkiem że wszystko tak zmieścisz najlepiej max 3/4 pralki ładować.
    dobry pomysł - może wypróbuję !!



  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Takie pranie czasowo schodzi niestety, nawet i cały dzień pralka chodzi

  5. #5
    Chustomanka Awatar fasolkaija
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój (śląskie)
    Posty
    630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Takie pranie czasowo schodzi niestety, nawet i cały dzień pralka chodzi
    No trudno jak trzeba to trzeba.. raz na jakiś czas - tragedii nie ma



  6. #6

    Domyślnie

    Kate ja bym zrezygnowała z proszku przy kwaskowaniu bo pieluchy same w sobie z pewnością jakiś tam proszek mają tym bardziej że są używane. w starej pralce tego tak nie widziała,, teraz przekonałam się że jednak zawsze coś tam zostaje, nawet jak sa dłuższy czas u mnie.no chyba że biorę bez proszkupul sobie też oczyść, ja zawsze zostawiałam w nf jak przychodziły do mnie "nowe" używki z pulem.na początku jednak wolałam formowanki że względu na fakt że można wygotować i byłam spokojniejsza o czystość pieluch. no i trzeba pamiętać by nie przedobrzyć i nie sypac jednocześnie kwasku i sody bo nic z tego oczyszczania nie będzie. jeśli ktoś jest eko to włączanie dodatkowych płukań jest nie eko. ani ekologiczne ani ekonomiczne. ja się tu nie czepiam bo średni ze mnie ekolog ale jeśli chodzi o ekonimiczne pranie to jednak staram się jak mogę

  7. #7
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    bambus do 60st. można prać .

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  8. #8

    Domyślnie

    ja bambus też kwaskowałam... ale to były formowanki bazarkowe które było widać po kolorku że ,też były kwaskowane wcześniej. nowego bym sie nie odważyła zapewne. przypomnialo mi sie jeszcze że, pranie na 40 st to lipa jest:/ nawet z nf przerabiałam na nowych pieluchach:/ zgroza. piorę na 60

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja standardowo piorę na 60 st
    Moczenie w nf używek to masz rację, też tak robię nie wszyrsko spisałam, bo Dzieć po mnie skakał i takie pisanie

    Bambus okazjonalnie na 90 st wrzucam, ale używane dłużej. Nówki delikatniej traktuję.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar ślimaczuś
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Radom / Warszawa
    Posty
    3,418

    Domyślnie

    Jeszcze wcześniej naniczylabym na nic w płynie do mycia naczyń żeby odtluścuć
    Jaśnie Pan małżonek 25.07.2009 r., Angelika 09.11.2009 r. (*)


    Umiesz liczyć licz na siebie

  11. #11
    Chustomanka Awatar fasolkaija
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój (śląskie)
    Posty
    630

    Domyślnie

    ojej... ile ludzików - tyle rad no coś tam wykombinuję dzięki dziewczynki



  12. #12
    Chustomanka Awatar fasolkaija
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój (śląskie)
    Posty
    630

    Domyślnie

    a więc... zrobiłam pierwszy stripping - wydaje mi się, że dość delikatny - najpierw moczyłam dosyć długo (pół dnia) wszystkie pieluchy w gorącej wodzie z sodą oczyszczoną, potem wyprałam w długim cyklu na 60 stopni z praniem wstępnym i podwójnym płukaniem z dodatkiem jedynie kilku kropel olejku herbacianego - efekt super - są bielutkie, świeże i delikatnie pachnące herbacianą świeżością! Piany nie było za wiele, już praktycznie po pierwszym płukaniu nie było jej śladów ale na wszelki wypadek przepłukałam drugi raz zobaczymy jak będzie z przepuszczalnością i oddychalnością ale zapowiada się ok



  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziewczyny, może głupie pytanie, ale co to jest nf? Właśnie się zabrałam za pranie wyprawki, na razie same wkłady wyprałam na 60st w proszku + olejek herbaciany ale tak sobie uświadomiłam że te używane to wypadałoby jakoś porządniej potraktować. Wszystko z PULem ma razie leży bo się boję je wrzucić na 60st a na 40 to za mało

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Nappi fresh
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    NF to pewnie odkażający dodatek do prania pieluch Bio-D Nappy Fresh
    A. VI 2014

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    3

    Domyślnie

    O rany... ale ciemność mnie ogarnęła... a mam całe jeszcze nieotwarte pudełko tego wynalazku... dzięki za oświecenie

Podobne wątki

  1. pranie Leo
    Przez urticea w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 16:17
  2. Standardowy element wyprawki
    Przez Olik w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 20:25
  3. pranie, pranie, znowu pranie
    Przez ala w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •