Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: zrobiłam krzywdę dziecku pieluszkami wielo

  1. #1
    Lauren
    Guest

    Domyślnie zrobiłam krzywdę dziecku pieluszkami wielo

    Dziewczyny,jestem załamana. Odkryłam dziś coś co mnie zmroziło.
    Moja 9miesięczna córka ma na pleckach,a konretnie na kręgu w kręgosłupie zgrubienie,po wnikliwym zastanowieniu nad przyczyną doszliśmy,że to przez pieluchy! Nigdy się nie uderzyła w to miejsce,nie ma krzywicy,ma bardzo mocne mięśnie grzebietu i wógole jest okazem zdrowia. Na wielo jesteśmy od jej pierwszych dni,zarówno na dzień jak i na noc. Zawsze zwracałam uwagę na to,żeby nie miała za dużo na pleckach,wybierałam płaskie formowanki...
    To zgrubienie jest w miejscu gdzie kończą się pieluchy .
    Myślę,że dogodziłam jej formowankami na noc.. Boże.
    Tak,że to chyba będzie koniec mojej przygody z wielo,zresztą to teraz jest najmniej ważne,najbardziej boli mnie to,że zrobiłam dziecku krzywdę i mam nadzieję,że się to zresorbuje bo chyba oszaleję.
    Dziewczyny pomocy!

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a konsultowałaś to z lekarzem? może to odgniecenie po prostu. Sprawdź, będziesz spokojniejsza. Może nie kręgosłup? Jeżeli nie było grubo na pleckach, nie powinno jej zaszkodzić. Ja z formowanek też zrezygnowałam ze względu na zbyt dużo wkładu na plecach i między nóżkami.

  3. #3
    Chustofanka Awatar sawickarolina
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    479

    Domyślnie

    Lauren kochana Twoje dziecko na pewno często spało na brzuchu i na boczku. Wiesz, mam na myśli, że nawet mając dużo na plecach nie leżała odłogiem. Skonsultuj to z lekarzem bo może zupełnie niepotrzebnie się martwisz. Bardzo mało prawdopodobne, że ma zgrubienie od nocnych formowanek.

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
    Janko - buntownik 27.05.2003 Józefek 12.05.2014 Miśka 14.07.2015 Zośka 28.07.2017

  4. #4
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Lauren nie zamartwiaj się przedwcześnie. Przecież mu w dzieciństwie też byliśmy na wielo, z tym że na tetrze tylko. Idź do lekarza, niech obejrzy.

  5. #5
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Lauren - pilnie skonsultuj to z lekarzem. Zgrubienia na kręgosłupie nie robią się od pieluch...

  6. #6
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny oczywiście wybieram się z tym do lekarza,ale nie wiem już co mam myśleć,my wychowaliśmy się na tetrze,ale ona nie wrzynała się nam w plecy w formie gumki i formowanki. Jestem załamana,bo tylko pieluchy przychodzą mi na myśl jeśli się okaże,że to przez to to chyba zwariuję.

  7. #7
    Chustomanka Awatar gosiamy
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    593

    Domyślnie

    Lauren nic nie dodam poza tym, co napisały dziewczyny. Ściskam Cię mocno i przesyłam Ci duuużo spokoju. Postaraj się nie zamartwiać, tylko podejść do tego jak najbardziej zadaniowo, czyli przede wszystkim pójść do lekarza. Wiem wiem... łatwo mówić. Mężczyznom to chyba dużo łatwiej przychodzi, mojemu M. na pewno. Cóż robić... Spokooooojnie. Ciebie jest teraz dwoje! Widać może tak musi być, że otrzymujemy wiele, ale i nowe wyzwania się pojawiają. Dzielna bądź

  8. #8
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Lauren, ale jak to wygląda, jakie duże? Widoczne czy tylko palcami wyczuwasz?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Lauren spokojnie i tylko podpiszę się pod tym co napisały dziewczyny. Spokojnie. Będzie dobrze.


  10. #10
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,867

    Domyślnie

    Może po prostu jej wystaje wyrostek kolczysty kręgu? Pediatra to dobry pomysł, mam nadzieję że Was uspokoi, nie bardzo wierzę że to od pieluszek


  11. #11
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    A ile ma córka? Moja na noc w pampkach, w dzień wielo - kieszonki, ma 2,5 roku, nigdy nic nie widziałam na plecach. Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  12. #12
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Lauren i jak byłaś u lekarza? Co powiedział?
    Ściskam!
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  13. #13
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Do lekarza jestem umówiona na środę,konkretnie do ortopedy dziecięcego bo do mojego rodzinnego to nie mam po co iśc. Wypadałoby go wreszcie zmienić.
    To zgrubienie jest widoczne gdy mała się pochyla do przodu,ledwo,ale jest i pod palcem czuć,że to jest kręgosłup. Moja mama,która pracuje w służbie zdrowia trochę mnie uspokoiła,że wszystkie tego typu rzeczy u dzieci bardzo ładnie się resorbują i "wychodzą". Echh mam nadzieję.

    Tak sobie myślę,że najgorsze w spaniu dziecka w formowankach jest to,że między pleckami,a pupcią robi się zazwyczaj uskok,nie ma gładkiego przejscia,choć staram się pilnować,żeby Mała nie miała dużo na pupie... Ale wiecie jak to jest z formowankami -to nie kieszonka- jest grubo i koniec.
    I idąc dalej, w miejscu gdzie zaczyna się formowanka kręgosłup jest wygięty do góry(wiadomo,że nie jakoś bardzo,ale u dziecka dużo nie trzeba) i jakiś tam większy nacisk na te kręgi jest ,zwłaszcza u noworodków i małych niemowląt. Nie wiem,może się mylę,ale logicznie myśląc tak to wygląda.

    Reasumując uspokoiłam się trochę,bo Mała jest naprawdę okazem zdrowia i wierzę,że to nic powaznego.
    Przechodzimy na pampersy w nocy. Żal mi trochę...ale wiem,że to dobra decyzja. Aaa...za dużo mam pieluch to uszczuplenie mojego stosiska mi nie zaszkodzi.
    Kochane,dziękuję Wam bardzo we srodę napiszę czego się dowiedziałam od ortopedy.

  14. #14
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Czekamy na info.
    A w nocy Ci sie jeszcze budzi? Bo jak tak to mogła byś zakładać kieszonki i je zmieniać przy pobudkach.

    Wiesz z drugiej strony coraz częściej się słyszy o chusteczkach i pampersach co one wyrabiają... Szwagierka studiuje pielęgniarstwo na UJ i tam mieli wykład o powikłaniach. I mówili im, że coraz częściej pampki, chustki itp powodują np zarastanie pochwy u dziewczynek... Nie jestem 100% przeciwnikiem pampersów, ale jedno wiem. Nie obwiniaj się bo Ty robiłaś wszystko jak najlepiej zgodnie ze swoją wiedzą .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  15. #15
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,867

    Domyślnie

    Lauren po tym co napisałaś tym bardziej myślę że to nie ma najmniejszego związku z pieluchami.


  16. #16
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Czekamy na info.
    A w nocy Ci sie jeszcze budzi? Bo jak tak to mogła byś zakładać kieszonki i je zmieniać przy pobudkach.

    Wiesz z drugiej strony coraz częściej się słyszy o chusteczkach i pampersach co one wyrabiają... Szwagierka studiuje pielęgniarstwo na UJ i tam mieli wykład o powikłaniach. I mówili im, że coraz częściej pampki, chustki itp powodują np zarastanie pochwy u dziewczynek... Nie jestem 100% przeciwnikiem pampersów, ale jedno wiem. Nie obwiniaj się bo Ty robiłaś wszystko jak najlepiej zgodnie ze swoją wiedzą .
    Moja starsza córka miała synechię - zrastanie warg sromowych mniejszych, a teraz ma młodsza. Obie na pampku tylko w nocy, w dzień albo kieszonki, albo tetra z wełną. Nie przecieram chusteczkami tylko wielorazową myjką i czystą wodą. Nie kąpie w mydłach, żeby wargi miały sucho. Ot po prostu się im zrastają (starszej po wyleczeniu nigdy się to nie powtórzyło). Nie demonizowałabym pampersów, jeżeli potrafi się zachować umiar Za to znam dzieci sąsiadów, dziewczynki całe dotychczasowe życie na pampkach i nigdy im się nic nie zrastało


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  17. #17
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Lauren ściskam i czekam na info co powiedział ortopeda. Nie martw się przedwcześnie!

  18. #18
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    Moja starsza córka miała synechię - zrastanie warg sromowych mniejszych, a teraz ma młodsza. Obie na pampku tylko w nocy, w dzień albo kieszonki, albo tetra z wełną. Nie przecieram chusteczkami tylko wielorazową myjką i czystą wodą. Nie kąpie w mydłach, żeby wargi miały sucho. Ot po prostu się im zrastają (starszej po wyleczeniu nigdy się to nie powtórzyło). Nie demonizowałabym pampersów, jeżeli potrafi się zachować umiar Za to znam dzieci sąsiadów, dziewczynki całe dotychczasowe życie na pampkach i nigdy im się nic nie zrastało
    Może jedne dzieci maja większe skłonności inne nie. Tak jak jedni są uczuleni na rumianek a inni nie, choć rumianek ten sam. Na wykładzie nie byłam, danych nie widziałam, ale przyczyna tego, że występowanie jest o wiele częstsze niż za czasów naszych rodziców nie jest bez powodu. Przyczyna jakaś musi być.

    Posądzenie o demonizowanie pampersów było nie trafne . Jak tylko wybywamy z domu na dłuższe wypady np ostatnio zimowisko 5 dniowe to u mnie w gre wchodzą tylko pampki (bo nie przeciekną, bo nie ma gdzie prać, bo jak łazić z wielkim worem zasikanych pieluch ze sobą?)
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  19. #19
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    Może jedne dzieci maja większe skłonności inne nie. Tak jak jedni są uczuleni na rumianek a inni nie, choć rumianek ten sam. Na wykładzie nie byłam, danych nie widziałam, ale przyczyna tego, że występowanie jest o wiele częstsze niż za czasów naszych rodziców nie jest bez powodu. Przyczyna jakaś musi być.

    Posądzenie o demonizowanie pampersów było nie trafne . Jak tylko wybywamy z domu na dłuższe wypady np ostatnio zimowisko 5 dniowe to u mnie w gre wchodzą tylko pampki (bo nie przeciekną, bo nie ma gdzie prać, bo jak łazić z wielkim worem zasikanych pieluch ze sobą?)
    A ja nie posądzałam o demonizowanie My na wyjazdach też pampki, na spacery zimą pampki i na większe galeriowe zakupy (ugh.... nienawidzę przewijaków w galeriach). Może kiedys było przewiewniej - tetra, ale też więcej odparzeń Nie każda matka zmieniała pieluchę co siku Coś za coś.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  20. #20
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    niestety dzisiejsza wizyta została przełożona,ponieważ ortopeda miał operację i w ogóle nie przyjmował w poradni,a że przyjmuje tylko we środy to czekamy do za tydzień, chcę iść do niego bo wiem,że jest dobrym lekarzem,a poza tym chodzimy do niego na kontrolę stawów biodrowych więc już nas zna. Do pediatry nie mam po co iść. Poczekamy zatem

Podobne wątki

  1. sklep stacjonarny z pieluszkami wielo...
    Przez Olban w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 15:30
  2. Problemy z pieluszkami wielo? Zapraszam do poczytania.
    Przez rafandynka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 00:22
  3. Londyn-znacie sklepy stacjonarne z pieluszkami wielo?
    Przez biankaaa w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 12:31
  4. problem z pieluszkami
    Przez nataliam2 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •