Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: AngelPack i pytanie

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie AngelPack i pytanie

    Proszę o poradę dziewczyny.
    Pożyczyłam nosidło AngelPack od koleżanki i próbujemy. Wcześniej nie miałam do czynienia z żadnym nosidłem ergonomicznym. generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, jest wygodnie i w ogóle tylko mi mały trochę jakby opada. Dupka osiada na tym pasie biodrowym, pas jedzie w dół a z przodu zaczyna mnie cisnąć i mi się w brzuch wrzynać trochę. Czy gdzieś powinnam dociągnąć pasy, tzn wyregulować, może te górne, naramienne? Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, no ale jednak wydaje się coś nie tak.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie Re: AngelPack i pytanie

    A, jeszcze jedno - to się dzieje jak mam małego na plecach.

  3. #3
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie Re: AngelPack i pytanie

    Pas biodrowy w nosidłach ergonomicznych generalnie zapina się na biodrach - może zamontowałaś swój za wysoko i dlatego tak się zachowuje? Ja zapinałam dość nisko na biodrach, pas ładnie się zapierał o kości biodrowe, dzięki czemu część dzieciowego ciężaru przenosi się z pleców i ramion nosiciela na jego biodra Odpowiednio nisko i ciasno zapięty pas nie ma prawa nigdzie się podciągać ani opadać

    U mnie odpowiednia wysokość dla pasa biodrowego była taka:

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie Re: AngelPack i pytanie

    dziękuję za odpowiedź. pas na biodrach niby był, ale może rzeczywiście nie tak do końca, jakoś tak zapinałam i nie zwracałam uwagi. mógł być za wysoko. zwrócę na to uwagę. dzięki raz jeszcze

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    wracam do tematu z pytaniem - na jakiej wysokości powinno znajdować się dziecko? Mój maluch na plecach jest podejrzanie nisko jakoś. Nie mam niestety zdjęć. Być może jest za mały? Wszystko podociągane maksymalnie a mu ledwo głowa wystaje

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    byc moze panel jest jeszcze za dlugi?
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    a w jakim "plecaku" w chuście nosiłaś na plecach??
    w nosidłach ergonomicznych dzieci są niżej niż w "prostym pleacku" - bardziej jak w plecaku z krzyżem - dopiero starszaki

    a co do wysokości panela - w jakim wieku masz malucha?? angel packi z tego co pamiętam mają dłuższe panele niż np ergo czy manduca zapięta na suwak..

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    głównie to noszę w prostym plecaku - i tu maluch nie ma problemu żeby mi włosy powyrywać, w APLX już nie da rady
    a Julek ma 8,5 miesiąca
    no, ten panel jakby za długi, ale słyszałam, że to na mniejsze dzieci właśnie, a może nie?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    a! teraz doczytałam, że Angel Pack ma dłuższy panel

  10. #10
    Chustonoszka Awatar frau
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    73

    Domyślnie

    W naszym przypadku jest podobnie, grzdyl jest niżej niż w chuście i uznaję to za jakąś prawidłowość.
    Wiktor 27.09.2008

  11. #11
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Podbijam. Angel Pack nadaje sie na półtoraroczniak wzwyż? Czy będzie za małe? Niby wymiary podobne jak tula standard ale czytam że panel wyższy. Bo tulcia nam juz do połowy łopatek siega

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •