Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: Wielo mi ciekną

  1. #1
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie Wielo mi ciekną

    Hej!
    Stripping zrobiony, odczekałam, aż dzieć trochę podrośnie (teraz ma 2 miesiące), patrzę, jak siusiak ułożony w pieluszce, ale NIC NIE POMAGA! PUL wygląda na nieuszkodzony, kieszonki prałam zawsze w max 60 st. i żadnego wieszania na grzejnikach. U córki wielo (te same) nie ciekły, a syn przy każdej zmianie pieluchy ma mokre ciuchy. Mam dość.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Z tego co słyszałam to często bywa, że ten sam typ pieluszek nie koniecznie pasuje różnym dzieciom. Masz tylko kieszonki? Moze tetra/prefoldy z otulaczami?


  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    na początku dołóż grubszy w\kład
    Jak dziecko więcej rośnie to tym więcej sika. Jak nie pomoże to będziemy myśleć
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    ja nie umiałam dogadać się z kieszonkami, choć niektóry mówią, że "lekko, łatwo i przyjemnie" i zbierałam je od ciąży jeszcze...
    zdecydowanie lepiej nam szło z otulaczami i wkładami; z kieszonek po kilku (nieudanych) próbach zupełnie zrezygnowałam - teraz czekają aż wystawię na bazarek i trafią do tych, którzy z kieszonkami się dogadują

  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    a ja myślę,że na 2 miesięcznym dziecku to może cieknąć wszystko od a do z jeśli jest one size. w moim przypadku przy tak małym dziecku kieszonki przemakały jak jeden mąż, więc długi czas byliśmy na otulaczach, ja bym poczekała,aż Dziedź troszkę podrośnie,udka będzie miał grubsze i w ogole nabierze ksztaltów. Nie martw się, przecieki u takiego maluszka to zmora chyba każdej mamy, u mnie ciągle był przeciek,a później wszystko minęło jak ręką odjął.

    edit: apropos kieszonek to zgodzę się,że są pieluszki,które na jednym dziecku ciekną, a na innym nie. nie mam pojęcia od czego to zależy,ale pewnie od budowy dziecka,no bo od czego...
    Ostatnio edytowane przez Lauren ; 14-12-2015 o 14:17

  6. #6
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Hm... w sumie to mam ten sam problem, ale od 7 mc mam na to wyrąbane i najwyżej zmieniam też ubranie . Formowanki mi nie przeciekają jak dam na nie kieszonkę bez wkładu (nie wyszło mi lanolinowanie otulacza i dlatego kieszonka robiła za otulacz). Więc to chyba nie problem kieszonki. Chociaż kupiłam te najtańsze na bazarku jakie znalazłam. Myślałam, że po prostu już zużyte są, albo za mocno je wiruje, bo przy Matim nie było z nimi problemu...
    Hm... W przyszłym miesiącu planuje kupić ze trzy nowe kieszonki, żeby porównać. Dam znać co z eksperymentu mi wyszło .
    Swoją drogą co ile zmienisz pieluchy?
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Napisz coś więcej: jakich pieluch i wkładów używasz, w którym miejscu są przecieki, ile wazy syn



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    U mojej drugiej córy też każda niemal pielucha ciekła. No taki mocny sik + jedna pieluchy trochę zmęczone były już przez starszą. Sprawdź czy to nie wina PUL-u: nalej trochę wody w pieluchę jak od razu przecieka to niestety PUL nieszczelny.

    I do mega sikaczy polecam wełnę - odkąd ją stosuje to już przecieków nie mamy.


  9. #9

    Domyślnie

    ja kupilam welniane longi ktore zakladam na kieszonke i problen z przecikiwaniem sie skonczyl mam 100% pewnosc. No i welniane otulacze/gatki.
    welna wygrywa

  10. #10
    Chustofanka Awatar sawickarolina
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    479

    Domyślnie

    U mojej Miski w wieku 2miesięcy OS-y też ciekły. Chude takie toto. Synek był większy, grubszy i problemu nie było. Może To jest powód przecieków? U nas najbardziej w tym wieku sprawdzała się wełna.

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
    Janko - buntownik 27.05.2003 Józefek 12.05.2014 Miśka 14.07.2015 Zośka 28.07.2017

  11. #11
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za taki odzew!
    Syn ostatnio ważył 6 kg, ale to było jakieś 3 tyg. temu. Pulpet z niego (ma się ten wydajny biust ) i sądziłam, że już dorósł do kieszonek one size. Może faktycznie przetestuję, jak sobie poradzi z otulaczem i różnościami w środku.

    Pieluchy mam przeróżne - głównie używamy kieszonek: chinek, Nappime, Milovia, Pupus.

    Przecieki raz są na brzuchu, raz koło nogi, czasem mi się wydaje, że na środku pieluchy, a nie koło gumek :/

    Co do ewentualnego grubszego wkładu - pakuję największe, jakie mam - takie standardowe. Nawet już nie pamiętam, co one mają w środku - kupione były 3 lata temu, a z zewnątrz są takie same.

    Założyliśmy z małżem, że będziemy zaglądać do pieluchy co godzinę, ale już po 15 minutach młody potrafi przesikać i nic nie powiedzieć.

    Wkurzona jestem - po córce został mi stos pieluszek i miałam nadzieję na oszczędność, a tu może znów będzie trzeba kupować otulacze czy coś

  12. #12
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Zawsze możesz sprzedać te co masz i kupić inne .

    Edit: kupiłam nowy otulacz kokosi i młody przesikał mi go na wskroś! Chyba jednak dobre mam pieluszki...
    Ostatnio edytowane przez Sandra ; 17-12-2015 o 00:09
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  13. #13
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez świetlik Zobacz posta
    Dzięki wielkie za taki odzew!
    Syn ostatnio ważył 6 kg, ale to było jakieś 3 tyg. temu. Pulpet z niego (ma się ten wydajny biust ) i sądziłam, że już dorósł do kieszonek one size. Może faktycznie przetestuję, jak sobie poradzi z otulaczem i różnościami w środku.

    Pieluchy mam przeróżne - głównie używamy kieszonek: chinek, Nappime, Milovia, Pupus.

    Przecieki raz są na brzuchu, raz koło nogi, czasem mi się wydaje, że na środku pieluchy, a nie koło gumek :/

    Co do ewentualnego grubszego wkładu - pakuję największe, jakie mam - takie standardowe. Nawet już nie pamiętam, co one mają w środku - kupione były 3 lata temu, a z zewnątrz są takie same.

    Założyliśmy z małżem, że będziemy zaglądać do pieluchy co godzinę, ale już po 15 minutach młody potrafi przesikać i nic nie powiedzieć.

    Wkurzona jestem - po córce został mi stos pieluszek i miałam nadzieję na oszczędność, a tu może znów będzie trzeba kupować otulacze czy coś
    Jedyne co mogę zasugerować to to że wkłady są za mało chłonne, jeżeli to są wkłady z mikrofibry to tak może się dziać, ja wkładałam córce po dwa mikrofibrowe i też nie dawały rady, najlepiej sprawdzały się wkłady bambusowe składane albo tetra muślinowa ecopi wkładana do kieszonek.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    87

    Domyślnie

    Ja mam podobnie ze starszymi pieluszkami, ale to chyba kwestia braku przeszyc. Co do wkladow mikrofibrowych - naprawde sa mniej wydajne? Bo moj numer 1 to wlasnie mikrofibra Milovii. Raz tylko mnie zawiodla, jak dziecie ucielo sobie niespodziewana drzemke i koniec koncow pieluszka byla na pupie 4 godziny

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Mój do niedawna przesikiwał wszystko, każda zmiana pieluchy to również zmiana ubrania. Zaczęło mi brakować ciuchów. Dołożyłam wkład i teraz przesika tylko jak się zapomnę będę szyła sobie boostery z tetry, bo mam za mało cienkich wkładów. Szkoda mi kasy na nowe wkłady, a tetry dużo.

  16. #16
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Mikrofibra, mikrofibrze nieróna Milovia faktycznie ma bardzo fajną, chłonną mikrofibrę, inne marki niekoniecznie Jeszcze wkłady oryginale do kieszonek bumgeniusa są spoko. Ja polecam wkłady z bambusa. U nas w kieszonkach BY starsza nosi prefoldy z czerwonym obszyciem EcoPi np. Jeden sik wytrzymują spokojnie. Ale to są krótkie prefoldy. Pewnie jakbym nałożyła długie, to wytrzymałyby dłużej


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  17. #17
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    No wkłady z Milovii zamówione - zobaczymy, jak się sprawdzą...

  18. #18
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Zrobiłam drugi stripping (tak to się pisze?), przepięłam napy na większy rozmiar, dołożyłam w miejscu newralgicznym małą tetrę Kikko i ... udało się! Zrobiłam tak kilka razy (czasem używając jako dodatku kawałka ręczniczka z IKEA). Już nie ciekną, ale nadal są tylko na 1 sik. Zobaczymy, czy wkład Milovii okaże się lepszy (dopiero się suszy).
    Okazało się też przy testach, że niekoniecznie markowe pieluchy są najlepsze. Sprawdzałam wszystkie otulacze i kieszonki na ewentualność przeciekania PULu i musiałam wywalić otulacz Grovia (a takie miał piękne, leśne wzorki) i kieszonkę Nappime (PUL się rozwarstwił i podarł), a chinki zostały wszystkie! Dodam, że ww. ciekły na środku, więc tego zignorować nie mogłam.
    Tak czy siak czekam jeszcze, aż będą dostępne wełniaki ecodidi - może to faktycznie okaże się hitem

  19. #19
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    A to co wyjmujesz z otulacza jest mokre że kapie czy sucha wkładka a otulacz zmoczony?

    Wysyłane z mojego ALE-L21 za pomocą Tapatalk 2
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  20. #20
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Chodzi Ci o test? Po prostu lałam na każdy otulacz i kieszonkę łyżkę wody - bez wkładu. Niemal żadne nie przesiąkły na wylot (poczekałam tak koło 1 minuty), tylko w tych wymienionych zrobiła się ewidentna plama na środku. Dodam, że mam jeszcze drugą Nappime, w której też się PUL rozwarstwił, ale nie zauważyłam dziury, no i nie było przecieku.

    A teraz, przy normalnym użytkowaniu, widzę, że wkładka w połowie - 3/4 mokra, ale mimo polaru od pupki dzieć mi stęka, że mokro.

Podobne wątki

  1. Wielo na wyjeździe
    Przez ema w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 22:49
  2. Wielo w żłobku
    Przez zochmama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:39
  3. Wielo w tvn dziś ok 10.00
    Przez Niezapominajka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 10:52
  4. Wielo na Goldenline
    Przez minimka83 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 23:04
  5. Wielo dla biednych
    Przez Blanka_1982 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •