Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: Wielo mi ciekną

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    5

    Domyślnie

    A u mnie milovia przeciekała dopóki nie kupiłam wkładu baba boo.Wcześniej miałam tak samo ciągłe przebieranki

  2. #22

    Domyślnie

    Na przecieki pieluszkowe chciałabym polecić Wam dobry sposób, który niedawno odkryłam (dopiero przy trzecim dziecku, a wszystkie pieluchowałam wielorazówkami). Wkładam do kieszonki lub otulacza pulowego wkładkę wełnianą. Naprawdę pomaga, no chyba że przecieki naprawdę są spore. Ja szczerze polecam ten sposób, bo taka wkładka jest cieniutka i lepsze to, niż dokładanie kolejnego wkładu chłonnego, co ogranicza swobodę ruchu dziecka. Ameryki pewnie nie odkryłam, ale może komuś pomoge.

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Aniu a napiszesz coś więcej? Co za wkładka wełniana? Pakujesz ją "od pupy" w kieszonkę czy do kieszeni czy jako otulacz wełnę jeszcze na zewnątrz?
    Przy synku wielo nam się niezbyt sprawdzały i średnio używaliśmy, teraz próbuję przy córze i czasem i parę godzin wytrzyma (no nie będę śpiocha z chusty specjalnie wyjmować i budzić żeby przewinąć jak jesteśmy na spacerze), a czasem mokro już po chwili Używam gzooby, pupus, bobolider i milovię - same kieszonki. Mam jeden otulacz PUL, ale raz tylko spróbowałam złożyć samolot i z otulaczem zastosować - po środku przykrótko, po bokach grubaśno, przeciekło szybko. A składać w prostokąt się obawiam ze grubo pod pupą wyjdzie. Prefold jeden jakiś mam, ale nie wiem jak to zamontować żeby sprawdzić Co ciekawe na synku najlepiej leżały gzooby, i bardzo sobie chwaliłam dodatkowe napy, a u córy jakoś niezbyt mi się je wygodnie dopasowuje, ale budowę mają różną, to nic dziwnego w sumie.
    Aha, wkłady różne - zwykłe mikrofibra, bambusowo-węglowe 4 i 5 warstwowe, cienkie bambusowe. Pranie w max. 60 st., wirowanie do 1000, bo moja pralka ma tylko 100 lub 400, a przy 400 pranie mam całkiem mokre :-/
    Ostatnio edytowane przez inwyt ; 07-05-2016 o 10:43
    01.2014 G., 03.2016 L.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Aniu a napiszesz coś więcej? Co za wkładka wełniana? Pakujesz ją "od pupy" w kieszonkę czy do kieszeni czy jako otulacz wełnę jeszcze na zewnątrz?
    Przy synku wielo nam się niezbyt sprawdzały i średnio używaliśmy, teraz próbuję przy córze i czasem i parę godzin wytrzyma (no nie będę śpiocha z chusty specjalnie wyjmować i budzić żeby przewinąć jak jesteśmy na spacerze), a czasem mokro już po chwili Używam gzooby, pupus, bobolider i milovię - same kieszonki. Mam jeden otulacz PUL, ale raz tylko spróbowałam złożyć samolot i z otulaczem zastosować - po środku przykrótko, po bokach grubaśno, przeciekło szybko. A składać w prostokąt się obawiam ze grubo pod pupą wyjdzie. Prefold jeden jakiś mam, ale nie wiem jak to zamontować żeby sprawdzić Co ciekawe na synku najlepiej leżały gzooby, i bardzo sobie chwaliłam dodatkowe napy, a u córy jakoś niezbyt mi się je wygodnie dopasowuje, ale budowę mają różną, to nic dziwnego w sumie.
    Aha, wkłady różne - zwykłe mikrofibra, bambusowo-węglowe 4 i 5 warstwowe, cienkie bambusowe. Pranie w max. 60 st., wirowanie do 1000, bo moja pralka ma tylko 100 lub 400, a przy 400 pranie mam całkiem mokre :-/
    Jeśli chodzi o wkładkę wełnianą to miałam na myśli po prostu taką małą wkładkę, którą można kupić na przykład w sklepie ecodidi, kokosi, igle_figle. Wkładam ją do kieszonki od strony pulu. U mnie naprawdę widać różnicę. Co do wkładów to szczerze polecam bambusowe ze sklepu igle-figle. To moje najlepsze wkłady.

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki Aniu! Nawet nie wiedziałam że coś takiego jest, jak kupowałam pieluchy dla synka to nie było takich wkładek Chyba się skuszę, może z córą pójdzie lepiej wielopieluchowanie
    01.2014 G., 03.2016 L.

  6. #26
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    Jeśli chodzi o wkładkę wełnianą to miałam na myśli po prostu taką małą wkładkę, którą można kupić na przykład w sklepie ecodidi, kokosi, igle_figle. Wkładam ją do kieszonki od strony pulu. U mnie naprawdę widać różnicę. Co do wkładów to szczerze polecam bambusowe ze sklepu igle-figle. To moje najlepsze wkłady.
    popieram! Ja taką małą wkładkę wełnianą wkładałam do formowanki Puppi z przodu (bo siusiak ) i taka formowanka dawała radę bez otulacza (oczywiście nie na długo ale na o wiele dłużej niż bez wkładki).

    Też mi kieszonki przeciekały czasami głównie na leżącym dziecku. Teraz młody chodzi, sika więcej a nie przeciekają. Czasami się wkłady w środku kieszonki źle ułożą szczególnie jak jest szeroka i wkłady szerokie a rozstaw nóżek wąski. Ale jak cieknie na samym środku pieluszki i wkładu to wina kiepskiego PULa.

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Te wkładki wełniane później wietrzycie czy do prania idą? Bo wkładając do środka pieluchy to chyba mocno zasiusiane są?

  8. #28
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Te wkładki wełniane później wietrzycie czy do prania idą? Bo wkładając do środka pieluchy to chyba mocno zasiusiane są?
    mi się parę razy wyprały niechcąco z formowankami ale z reguły wietrzę tylko - raz na jakiś czas w zimnej wodzie przepłukuję.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta_B Zobacz posta
    popieram! Ja taką małą wkładkę wełnianą wkładałam do formowanki Puppi z przodu (bo siusiak ) i taka formowanka dawała radę bez otulacza (oczywiście nie na długo ale na o wiele dłużej niż bez wkładki).

    Też mi kieszonki przeciekały czasami głównie na leżącym dziecku. Teraz młody chodzi, sika więcej a nie przeciekają. Czasami się wkłady w środku kieszonki źle ułożą szczególnie jak jest szeroka i wkłady szerokie a rozstaw nóżek wąski. Ale jak cieknie na samym środku pieluszki i wkładu to wina kiepskiego PULa.
    Właśnie też niedawno wpadłam na taki pomysł, żeby włożyć taką wkładkę do formowanki z kieszonką i naprawdę na jeden sik daje rade. Ja bardzo lubię to rozwiązanie, bo wtedy pupa może sobie "pooddychać". I myślę że na lato jak najbardziej. To coś takiego jak formowanki z panelem pulowym, ale jeszcze lepsze
    a co do przecieków w kieszonkach, to u mnie ciekną głównie chinki i to na całej szerokości, dlatego taka wkładka to duża pomoc. Ale to moje najstarsze i najtańsze pieluchy. Kupiłam niedawno mommymouse, babyetta i nappime i one nigdy mi nie przeciekają. Ale mam jeszcze takie stare nappime (już zabytki), które mają dużo cieńszy pul niż te które kupiłam kilka tygodni temu, i one też ciekną
    Ostatnio edytowane przez ania_przyszłamama ; 17-05-2016 o 16:32

  10. #30
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    no to wina PULa

    Myślę sobie, że na lato właśnie zamiast zestawu typu formowanak plus otulacz wełniany, chyba sobie skonstruuję zestaw: formowanka z przyszytymi rzepami na których umocują kawałek wełny. Ciekawe jak to się spisze. Taki niby otulacz ale tylko w miejscu siku

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    Mam to samo. przezuciłam się na prefoldy, bo wkłady z milovii nie trzymają w pulowych otulaczach. W wełnie by dały pewnie radę ale nie mam już kasy na inwestycje. stringpwałam je ze trzy razy solidnie i jak robię test z woda to raczej łapią. A w pieluszce przecieki górą. może chłopcy jakoś sprytnie siusiają...
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  12. #32
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    Podbijam watek bo niego mogę znaleźć odpowiedzi. Mam przecieki prawie za każdym razem kiedy nie używam bawełnianych prefoldów tylko wkładów mikrofibrowych w otulaczach albo kieszonek. Sprawdziłam, że wkłady chłoną. Zrobiłam striping. Przecieki są chyba górą. Coś robię źle?
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Ciekna mi otulacze. Mokre są na wylot. Namaczalam w płynie i plukalam. To nic nie dało. Nie wszystkie mam długo, ale podobnie się zachowują. Pul cały. Hm?

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  14. #34
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Pul może być cały, ale i tak może być już rozszczelniony - zdarza się. Jeśli możecie - napiszcie do producenta, powinien wymienić wadliwy produkt. A poza tym: 1. za słąbe wkłady - mikrofibra, o ile to nie są wkłady Mommy Mouse to niestety, ale nie są to chłonne wkłady. No nie i już, już to badaliśmy i sprawdzaliśmy - nie zatrzymują w sobie wilgoci. 2. Czy zmieniacie po każdym siusiu? Jakie macie pieluchy i wkłady?

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  15. #35

    Domyślnie

    Pisałam w tym wątku niedawno, że dobrym sposobem na przecieki pieluszkowe jest włożenie do kieszonki lub otulacza, od strony pulu, wkładki wełnianej. Używałam do tego takich małych wkładek o dł. ok. 15 cm, jakie można kupić w sklepie kokosi lub ecodidi. Ostatnio jednak poprosiłam forumkę agisowo, żeby uszyła mi wkładki wełniane w takim rozmiarze jak wkłady chłonne, czyli ok. 12,5x30 cm. I takie wkładki są naprawde super, poprawiają szczelność pieluszki,a nie pogrubiają jej, mimo że zrobione są z podwójnej wełenki. Polecam, cena ich była nieduża, chyba 4 lub 5 zł/szt. Myślę, że lepsze takie rozwiązanie, niż wpychanie do pieluchy dodatkowych wkładów chłonnych, przez co pielucha ledwo mieści się pod ubranko

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    czy ktoś miał tak, że na leżący chłopczyku kieszonki ciekły ale na chodzącym już nie? kusi mnie, żeby za jakiś czas znowu spróbować i na razie nie sprzedawać kieszonek, które już mam.
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



  17. #37
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kojotta Zobacz posta
    czy ktoś miał tak, że na leżący chłopczyku kieszonki ciekły ale na chodzącym już nie? kusi mnie, żeby za jakiś czas znowu spróbować i na razie nie sprzedawać kieszonek, które już mam.
    dokladnie tak bylo u nas, teraz na chodzacym kieszonki sprawdzaja sie rewelacyjnie - zadnych przeciekow.

  18. #38
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    88

    Domyślnie

    U nas jeszcze ciągle chłopczyk leżący, ale duży i przy wadze pod 8kg i grubszych udkach kieszonki przestały przeciekać A wcześniej była masakra i kompletnie nie działały. Więc moim zdaniem warto odłożyć i spróbować po prostu za jakiś czas.

  19. #39
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas tez ostatnio kieszonki przestaly cieknac przynajmniej wiekszosc
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #40
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Potwierdzam, że pieluchowanie leżącego i chodzącego dziecka to dwie różne bajki.

Podobne wątki

  1. Wielo na wyjeździe
    Przez ema w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 22:49
  2. Wielo w żłobku
    Przez zochmama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:39
  3. Wielo w tvn dziś ok 10.00
    Przez Niezapominajka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 10:52
  4. Wielo na Goldenline
    Przez minimka83 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 23:04
  5. Wielo dla biednych
    Przez Blanka_1982 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •