Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: poły w kieszonce - ja już nie wiem...

  1. #1
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie poły w kieszonce - ja już nie wiem...

    hej, miałam ponad tydzień temu spotkanie z doradcą chustowym, która uczyła mnie wiązać kieszonkę. dzidziuś zamotany na spotkaniu wyglądał tak:

    sorki, że krzywo, ale widać o co chodzi - poły.

    już dwie osoby zwróciły mi uwagę, że poły na boki.
    tymczasem pani doradca zwracała uwagę na to zeby rozkladac, nawet wspominała o siniejących nóżkach gdy się nie rozkłada... w instrukcji chusty mam żeby naciągać na plecki.

    czy ktoś kompetentny może się wypowiedzieć? o co chodzi? czy doradca mi źle pokazała? czy to jest jakieś szkodliwe? help!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Poły powinny iść po bokach. W ten sposób dają boczną stabilizację kręgosłupowi, która traci się, kiedy rozkładasz je na boki.
    Dodatkowo rozkladając je, luzuje się górna krawędź chusty.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    42

    Domyślnie

    Żeby nóżki nie siniały ja rozkladam poły tylko delikatnie, pod samymi udkami, nie aż na plecki. Chodzi o to, żeby poły nie uciskaly dołów podkolanowych...
    Jak źle robię, krzyczcie, nie jestem kompetentna

  4. #4
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    dodatkowo rozłożone poły (szczególnie u tak małego dziecka) mogą przyklejać mu miednicę i wymuszać zbyt duże odwiedzenie nóżek. A kangurka próbowałaś? Dla maleństwa szczególnie wskazany i żadne poły niczego uciskać nie będą

  5. #5
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,993

    Domyślnie

    Alassea o co chodzi dokładniej z tą boczną stabilizacją, zakładając że chusta jest poziomo porządnie dociagnieta? A jeśli poły rozłożone jak tu? (o rodzaj rozłożenia mi chodzi, najlepiej związane to nie jest)
    https://m.facebook.com/photo.php?fbi...ce=54&refid=13
    Czy w kangurku ew. taką rolę ma spełniać dolna krawędź?

    Dla mnie rozkładanie pół u maluszków to niebezpieczeństwo zniwelowania ładniej dupkowpadki i rozpłaszczenie nóżek w żabce, ale ja nie uczona w temacie jestem

  6. #6
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    Huskymama, tak, kangurka wiążemy też tylko wiadomo że on przez rękawki bardziej ogranicza moje ruchy rękami, jakos w kieszonce czuje ze Bogusia jest bardziej stabilna bo ten materiał ze wszystkich stron.
    Ale jestem zawiedziona co to za doradca co zle mówi

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Zulam, tu jest podobnie jak pisała Huskymama moim zdaniem. I dobrze ty też piszesz - zniwelowanie dupkowpadki i rozpłaszczenie nóżek to właśnie przyklejenie miednicy do ciała rodzica pociągające za sobą szerokie odwiedzenie
    Nie bardzo rozumiem pytania o kangurek ale ciężko mi się myśli z powodu bólu
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #8
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,993

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, że skoro boczna stabilizacja ma znaczenie (aczkolwiek nadal nie wiem co się pod tym określeniem dokładnie kryje), to w kieszonce osiąga się ją prowadząc poły z boku. A w kangurku co stabilizuje? Idąca wzdłuż ciała dobrze naciągnięta krawędź dolna?


  9. #9
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez too Zobacz posta
    Huskymama, tak, kangurka wiążemy też tylko wiadomo że on przez rękawki bardziej ogranicza moje ruchy rękami, jakos w kieszonce czuje ze Bogusia jest bardziej stabilna bo ten materiał ze wszystkich stron.
    Ale jestem zawiedziona co to za doradca co zle mówi
    W Kangurku możesz sobie "zawinąć" rękawy. Tu na filmiku to widać. 4,28 minuta.
    https://www.youtube.com/watch?v=jTBonbN5c9o

    Też było by mi przykro gdybym wydała kasę na doradcę a źle by mi pokazał...
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Nie wiem czemu post mój się nie dodał. Ale zmieniłam wersje tapatalka, może.dlatego.
    Zulam tak, razem z nadmiarem materiału zebranym po bokach.
    Dobrze dociagniety materiał podtrzymuje pozycję a poły z.boku dodatkowo stabilizują.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  11. #11

    Domyślnie

    Ja się na tym wg nie znam... co to będzie jak maleństwo przyjdzie na świat? Czy wy też się obawiałyście bądąc pierwszy raz w ciąży?
    Ostatnio edytowane przez asiakopiec ; 11-02-2016 o 18:06

  12. #12
    Chusteryczka Awatar anu
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa Włochy
    Posty
    1,579

    Domyślnie

    Too, a ta doradczyni nie była przypadkiem z Akademii Noszenia Dzieci? Bo chyba pisałaś też, że kołyskę ci pokazywała, a ClauWi od kołyski też zupełnie odeszło
    Bubka 11.06.2015

    I druga Bubka 13.07.2019

    I trzecia Bubka 16.06.2022

  13. #13
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anu Zobacz posta
    Too, a ta doradczyni nie była przypadkiem z Akademii Noszenia Dzieci? Bo chyba pisałaś też, że kołyskę ci pokazywała, a ClauWi od kołyski też zupełnie odeszło
    Anu ja jestem po AND I ani nie ucze takiego rozkladanie pol, ani kolyski; moze doradczyni po trageschule jest;

    Zulam jest jeszcze roznica w przebiegu chusty miedzy kieszonka a kangurkiem:
    - w kieszonce chusta jest dociagana w poziomie
    - w kangurku chusta jest dociagana Ku gorze, po skosie, co stabilniej opatula dziecko

    Too jak juz zostalo wyzej napisane- poly rozlozone rozplaszczaja miednice I plecy
    Ostatnio edytowane przez sakahet ; 05-02-2016 o 08:46

  14. #14
    Chustomanka Awatar habibti
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anu Zobacz posta
    Too, a ta doradczyni nie była przypadkiem z Akademii Noszenia Dzieci? Bo chyba pisałaś też, że kołyskę ci pokazywała, a ClauWi od kołyski też zupełnie odeszło
    Anu, AND nie uczy rozkładania pół. To mit. A od takich stwierdzeń idzie w świat błędna informacja.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar czyżyk
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sakahet Zobacz posta
    Anu ja jestem po AND I ani nie ucze takiego rozkladanie pol, ani kokyski; moze doradczyni po trageschule jest;
    Mnie uczyła doradczyni po trageschule i nie wspominała nic o możliwości rozłożenia pół. O kołysce zresztą też nie.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czyżyk Zobacz posta
    Mnie uczyła doradczyni po trageschule i nie wspominała nic o możliwości rozłożenia pół. O kołysce zresztą też nie.
    O, to ciekawe po ktorej szkole byla?

    Too I jak Wam idzie wiazanie?

  17. #17
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez too Zobacz posta
    już dwie osoby zwróciły mi uwagę, że poły na boki.
    tymczasem pani doradca zwracała uwagę na to zeby rozkladac, nawet wspominała o siniejących nóżkach gdy się nie rozkłada... w instrukcji chusty mam żeby naciągać na plecki.

    czy ktoś kompetentny może się wypowiedzieć? o co chodzi? czy doradca mi źle pokazała? czy to jest jakieś szkodliwe? help!
    Doradczyni powinna ci opowiedzieć o co chodzi w tym wiązaniu, pokazać wszystkie opcje i na co zwrócić uwagę przy wiązaniu, żeby ostatecznie wyszło dobrze, głównie o pozycji dziecka myślę.
    W sumie uczy się zazwyczaj o połach zebranych na udach lub ewentualnie całkowicie rozłożonych od kolanka do kolanka przez całe plecki tak aby pod karczkiem robiło się jak najmniejsze V. To jest jakaś wersja posrednia - o ile faktycznie dostałaś instrukcję, że poły się mają przyżować nie pod pupą a na pupie/dolnej części plecków?
    Tu mi się nie bardzo widzi, że krawędź chusty przechodzi przez krzyż dziecka co przy nierównym napięciu chusty może na ten krzyż uciskać i generować prostowanie się malucha, hmmm...

    Siniejące nóżki to raczej dziwny argument za takim rozwiązaniem, już prędzej bym pomyślała o bardzo szerokiej chuście, totalnym maluszku (lub odwrotnie - jakimś półtoraroczniaku...) i wysokiej temperaturze (w jakiejś kombinacji ).

    A czy szkodliwe? Nie, raczej nie. Nie widzę zagrożeń w sumie żadnych. Zdjęcie jest bokiem więc jakoś mam kłopot z zauważeniem nieprawidłowości, cośtam bym poprawiła ale ja zawsze chcę coś poprawiać, to już natręctwo z którym walczę

    Co do stabilizacji połami bocznymi to stabilizują jak dla mnie w każdej formie, nawet bardziej rozłożone niż zebrane w wąziutki paseczek, przecież ich rola to głównie utrzymanie nóżek w prawidłowej pozycji z nie robienie "ścianki" z boku...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Podobne wątki

  1. czy można rozkładać poły w placaku prostym?
    Przez malgos w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 11:47
  2. 2x - konieczność zaciągania zewnętrznej poły na główkę
    Przez mama_Małgosi w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 23:05
  3. Jak roziągać poły?
    Przez hypnozis w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 00:49
  4. Kangurek - poły mi spadają z ramion
    Przez agnieszkazd w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 10:21
  5. jak naciągnąć poły śpiącemy dziecku w plecaczku??
    Przez brassika w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •