Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: bajki-grajki

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie bajki-grajki

    zakładam nowy wątek, bo audiobookowy to jednak o czymś innym.
    szukam bajek-grajek dla malucha (3 l.): tekst przeplatany piosenkami. mam kubusia puchatka i jest ok, ale potem kupiłam kilka innych pozycji i okazały się całkowitą porażką: jedne są za krótkie (np. czerwony kapturek - 15 min za 25 zł) lub w ogóle nie mają piosenek (np. przygody małpki fiki miki).
    chodzi i o coś łatwiejszego w treści (tzn. dla trzylatka), ale jednocześnie dłuższego (45-60 min) i ubranego w ciekawszą formę (piosenki!).
    co polecicie? nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na nietrafione pozycje...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    bajki grajki są raczej w większości krótkie
    my uwielbiamy
    od czerwonego kapturka zaczynaliśmy, piosenki z niego śpiewaliśmy wszędzie
    to są klasyczne stare nagrania, aktorzy z wileńskim zaśpiewem
    nasze dzieciństwo się nam przypomina
    ale znam takich co ich nie trawią
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  3. #3
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    O łaciatym słoniu Bombiku. Ale nie wiem czy to można kupić bo my mamy z gazety i to w spadku..
    Ale cudne jest.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Podgrzybku, dzięki - poszukam.
    Murmle, a jakie inne wasze bajki grajki są z piosenkami? Krótką treść już przeboleję. Ale bez piosenek ani rusz



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Lata ptaszek po ulicy, kopciuszek, Spiaca krolewna, Calineczka, Alibaba i 40 rozbojnikow, tyle pamietam na szybko, pozniej sprawdze w kompie to napisze wiecej tylulow. Sporo bajek grajek jest na youtubie

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    U nas Piotruś Pan (wiem, że murmle nie lubi, ale u nas hit ); Alicja w krainie czarów - ale to chyba my z mężem lubimy bardziej niż dzieci; stare Brzechwy - oprócz Czerwonego kapturka Kot w butach, Jaś i Małgosia, pewnie jeszcze jakieś - też krótkie, ale cudne; Pimpus Sadelko (osobiście nie cierpię), Król Ból (u nas bez szału, ale wiem że bywa), z dzieciństwa pamiętam Miki Mola, ale nie mamy więc nie wiem jak teraz by mi się podobał; pierwszym hitem z bajek-grajek było u nas Lato w Dolinie Muminków, ale to chyba masz
    Potem zerkne co jeszcze mamy, bo mogłam zapomnieć. A, mamy np Pchle Szachrajke z Seniuk i jeszcze jakiegoś też teatralnego Kopciuszka i nie mogę się do nich przekonać, te z serii bajki grajki są dla mnie naj.

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 04-12-2015 o 09:39
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Król Bul jest świetny i chyba dla 3-latka już się nada

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Właśnie - tego Króla Bóla/Bula różnie piszą i się polubiłam jak być powinno

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Jul właśnie o tym samym myślałam- u czy ó
    Ale i tak warto posłuchać są tam fajne smaczki także dla dorosłych. Nasi chłopcy kiedyś uwielbiali, mieliśmy płytę w samochodzie i słuchaliśmy często i nie było to wcale tak męczące jak np. słuchanie w kółko o Bazyliszku

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    O fajny wateki, skorzystam z propozycji. Ostatnio tez szukalam i mialam podobny problem- w wielu bajkach grajkach nie ma piosenek. U nas hicior juz od roku to Piotrus Pan na YouTube mozna tez wpisac bajki grajki i posluchac czy cos tam gra czy tylko slowa

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    król ból dłuższy i piosenek ful my lubimy

    jeszcze kot w butach
    tymoteusz rymcim cim

    ja już piotrusia pana znoszę po tym jak kupiłam szczęśliwą lokomotywę - długa ful piosenek ale ja nie trawię syn uwielbia

    tadek niejadek
    trzy świnki - ale tu piosenek ubogo
    jeszcze lubimy stoliczku nakryj się, tańczące krasnoludki, przygody gąski balbinki ale one krótsze
    pinokio dłuższy ale piosenek mniej
    my mamy z netu ściągnięte prawie wszystkie - to znaczy wszystkie te stare, nie wiem w sumie czy to piratowanie czy nie bo to staaare bajki
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    dziękuję kobiety, jesteście wielkie
    wybór mam zacny, szkoda tylko że producent za 15 min nagranie śpiewa sobie 25 zeta… tym bardziej, że kosztów produkcji nie poniósł, jedynie koszta praw autorskich (wszak to w większości „przedruki” starych słuchowisk).
    nie od dziś wiadomo, że dziecko to największa skarbonka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Podobne wątki

  1. Opowiadam bajki
    Przez samasia w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 16:50
  2. drastyczne bajki?
    Przez dafinka w dziale Książki dla dzieci
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •