Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 140

Wątek: Mommy Mouse

  1. #81
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kate04 Zobacz posta
    Tak zachwalacie te pieluszki, że sama zapragnęłam, ale troszkę funduszy jednak trzeba... No nic może w ramach prezentu dla noworodka pokieruję "pytającego" - jeśli się taki znajdzie
    mam tu nie pisać, wiem ale Kate04 to bardzo dobry pomysł na "prezent pieluszkę" jaka by nie była

  2. #82
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja zamierzam wszystkim małym nowonarodzonym dzieciom znajomych kupować na prezent pieluszki wielorazowe - i sama przy kolejnym dziecku chciałabym je dostawać !!

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  3. #83
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    atsumi, ja na to samo wpadłam - moja siostra urodzi pod koniec listopada br i już obmyślam, co jej kupić parę takich jak najładniejszych, to na pewno się nie oprze

  4. #84
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Dokładnie!!
    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    atsumi, ja na to samo wpadłam - moja siostra urodzi pod koniec listopada br i już obmyślam, co jej kupić parę takich jak najładniejszych, to na pewno się nie oprze

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  5. #85

    Domyślnie

    Właśnie sama jestem w 7 mc i wkręcam się powoli w te wielorazówki . Już postanowiliśmy wspólnie z mężem że stawiamy właśnie na takie eko pieluchowanie tylko teraz zastanawiam się co mi będzie na początek potrzebne i na jaki rodzaj pieluszek się zdecydować. Widzę że mommy mouse ma otulacze, kieszonki i sio. Do tego kilka różnych wkładów. Co najbardziej z tych propozycji polecacie? I w jakie ilości się w ogóle zaopatrzyć? Będę wdzięczna za podpowiedzi jako początkująca fanka pieluch wielorazowych

  6. #86
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    Najpierw tu poczytaj http://www.chusty.info/forum/showthr...dka-zbiór-rad a jeśli chodzi o mommy mouse, to polecam kieszonki i sio z wkladami -na jeden otulacz 3-4 komplety wkładów. ale to tak od 3 miesiąca polecam też kupno porządnej tetry i otulaczy wełnianych. to tani, zdrowy i bardzo praktyczny sposób pieluchowania.

  7. #87

    Domyślnie

    malinqa, radzę Ci kupić kilka różnych pieluch. Jestem mamą trójki dzieciaczków i wszystkie są wychowane na wielo. Najmłodsze ma 6 miesięcy. Polecam pieluchy mommymouse, ja akurat mam sio system i jestem bardzo zadowolona. Ale genia ma rację, że wełniaki też są świetne, szczególnie ecodidi, kokosi, puppi. Do tego może być tetra albo prefoldy, ja najczęściej stosuje rozcięte na pół pieluchy flanelowe. A jeśli zdecydujesz się na zakup pieluch w sklepie mommymouse, koniecznie weź też wkłady mikrofibrowe i bambusowe. Są bardzo dobre, miękkie i chłonne. W żadnym innym sklepie internetowym nie udało mi się kupić takich fajnych, a kupowałam już nie raz. I najważniejsze, nie kupuj od razu miliona pieluch, stopniowo będziesz widzieć, które najlepiej Ci pasują. A pieluch wcale tak dużo nie trzeba, ja nie mam nawet połowy tego, co niektóre forumki w wątku "stosiki pieluchowe", i jakoś daję radę.

  8. #88

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Kieszonki i sio rzeczywiście wydają się najlepszą opcją i pewnie w nie będę celować. A jak to dokładnie wygląda ilościowo, gdybym chciała robić pranie powiedzmy co drugi dzień? Ile pieluszek i ile wkładów kupić, żeby wystarczyło. I po jakim mniej więcej czasie się takie wkłady zużywają?

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    ile-zależy od dziecka.ja mam teraz 20szt tetry,5szt flaneli,7 formowanek, ok.15 pojedynczych wkladow bambusowych/mikrofibrowych mommy mouse, pupus, puppi i ecodidi, 5 bambusowych składanych,5 prefoldow bawełnianych bambino mio. do tego 5 kieszonek i 7 welniakow oraz gatki. wszystko jest w uzyciu,piore co drugi dzień,mniej tez by starczylo,ale tak mam komfort na wypadek wyjazdu/awarii pralki/deszczu czy lenia wkłady nie zuzywaja się tak szybko,na dwa lata starcza na pewno, ja mam sporo używanych z bazarku,które stosowałam przy starszej corce i jeszcze sa spoko. mysle,ze minimum wkladow to 30, np. 15 tetry i 15 bambusow.same kieszonki wyjda ci drogo. i rzeczywiście wkłady mommy mouse to jedyne z mikrofibrowych,które sa godne polecenia.
    Ostatnio edytowane przez genia ; 14-07-2016 o 20:53

  10. #90

    Domyślnie

    No to tak - na początek będę potrzebowała jakieś 15 pieluch i 30 wkładów? Dobrze to sobie policzyłam? Wiadomo że z czasem się ewentualnie coś dokupuje ale chciałabym wiedzieć od jakieś ilości zacząć. O tych mikrofibrowych wkładach z mommy mouse słyszałam akurat wiele pozytywnych opinii dlatego je biorę pod uwagę w pierwszej kolejności

  11. #91
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    a ty chcesz od jakiego wieku pieluchowac? Jeśli noworodka, doradzam zaczać od rozmiarowych otulaczy i tetry lub malutkich prefoldów, ręczników krama z ikei,małych formowanek,a kieszonki czy mommy mouse,czy inne, tak od 2 miesiącaakurat mommy mouse sa fajne na maluszka,bo się ładnie układają
    jeśli mowa o dziecku2-3 miesięcznym, to 15 kieszonek i 30 wkładów na początek będzie ok,ale ja bym kupiła ok.5 kieszonek, jakieś sio czy otulacz i sprawdziła,czy firma mi pasuje i który najbardziej lubię sposób pieluchowania

  12. #92
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Dziś niestety sprawdziły się moje obawy co do super delikatnych gumek w pieluszkach MM,otóż jedna w kieszonce puściła mi niemalże całkiem,po 3 miesiącach rzadkiego w dodatku używania (mam dużo pieluch). Milovia się trzyma i trzyma,choć też ma delikatne gumki, a MM niestety puściła zdecydowanie za wcześnie,własciwie to teoretycznie w ogole nie powinna.. Tak że polecam firmie MM zmianę gumek na nieco trwalsze.

  13. #93

    Domyślnie

    genia, jestem jeszcze przed porodem i chciałabym zacząć takie ekopieluchowanie od samego początku. A do kiedy to w sumie sama nie wiem. Zobaczymy jak to będzie . Dziękuję w każdym razie za podpowiedzi

    Lauren, może napisz do nich. Z tego co widziałam przykładają dużą wagę do jakości swoich pieluch i biorę pod uwagę zdanie swoich klientów

  14. #94

    Domyślnie

    Dziewczyny,które używają SIO MM czy wkłady l/xl zakładanie w dzień czy na noc dla dzieci 9/10miesięcy? Czy na dzień nie są za duże? W grudniu dzieć idzie do żłobka i rozmyslam nad chlonnymi jak najmniej zawodnymi wkładami. A MM uwielbiam

  15. #95

    Domyślnie

    Też mi się wydaje że są ogromne. Co do chłonności to są okej. Myślę, że L Milovii Cię nie zawiedzie.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  16. #96

    Domyślnie

    Milovia akurat nam się nie sprawdza. Z MM mam wkłady L Ale myślę że sio będzie w żłobku wygodniejsze

  17. #97
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny szefowa MM sama do mnie napisała z informacją,że wymienią mi gumki na nowe oraz,że od kilku miesięcy stosują inne,bardziej trwałe gumki.
    Dziękuję za odzew ze strony MM i cieszę się,że teraz pieluszki mają wytrzymalsze gumki.
    Nadal jestem wielką fanką MM i wiem,że firma dąży do ideału,a jak to w życiu- nie wszystko od razu,dużo rzeczy wychodzo "w praniu" dosłownie i w przenośni
    duży plus dla MM za nowe gumki w pieluszkach.

  18. #98

    Domyślnie

    Lauren, świetna wiadomość . Takie profesjonalne podejście dobrze o tej firmie świadczy. No i świetnie że cały czas udoskonalają swoje produkty. Tym bardziej jestem do nich przekonana

  19. #99
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Dziewczyny trzyma Wam się bez problemu PUL w sio? Ta siateczka jest taka delikatna, mi przy dówch napkach się popruła.. Jakoś mocno nie szarpię odczepiając wkłady, tym bardziej, że nie ma potrzeby, bo napy są współpracujące. Nie wiem czy tylko ja mam ten problem, czy się jeszcze komuś zdarzyło? Trochę zła jestem, bo pieluchy drogie i kilka razy tylko użyte.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  20. #100
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Mi leciały oczka w jednej pieluszce, - wysłałam i dostałam nową, rozmawiałam o tym a NEMO - technika produkcji została tak zmieniona, że teraz powinno być dobrze - napisz do NEMO, reklamacja jak każda inna. Lecą mi też oczka w jednej z pielsuzke AgiSowo, no ale nie będę chyba pisać.. a może?

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •