Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: witajcie

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie witajcie

    Cześć, jestem Kasia. Pochodzę z Łodzi, a mieszkam od kilku lat w Warszawie, od pół roku na wsi pod Warszawą

    Chustę zakupiliśmy 2 lata temu do noszenia córki, ale niestety z powodu dużych problemów z napięciem mięśniowym musieliśmy dać sobie spokój na wiele miesięcy - wszyscy specjaliści pracujący z nią kategorycznie zakazali... a potem ona się już zbuntowała i odmówiła chustonoszenia. Teraz temat wrócił przy synku i znów napięcie, nie trzyma szyi choć już powoli powinien (3,5 m-ca)... no i nie wiem czy będzie nam dane skorzystać z chusty Zobaczymy... najwyżej przy kolejnych dzieciach.

    Poza tym przy córeczce wpadłam na temat pieluch wielorazowych i wpadłam po uszy i postanowiłam sobie przy synku jeszcze bardziej przyłożyć się do tematu z uwagi na jego zdrowie i przyszłe wnuki... także ciągle próbuję różne warianty, szukam różnych patentów - na spacery, na drzemki, na noc... i przyznam, że to wciąga :-D

    Poza tym lubię zdrową kuchnię, wyszukiwanie ciekawych przepisów w Internecie i dostosowywanie ich do swoich potrzeb oprócz tego lubię chodzić po górach, słuchać szumu lasu i spędzać czas z moją małą rodzinką

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Witaj, Też jeszcze niedawno mieszkałam w Warszawie, a kiedyś troche w Izabelinie
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  3. #3
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cześć
    Czuj się tutaj jak najlepiej

  4. #4
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Witaj I rozgosc sie tutaj

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    witaj, miłego przebywania w forumowej społeczności

  6. #6
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,790

    Domyślnie

    Witaj
    A zktórej strony pod Warszawą mieszkasz?

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Witaj - też spod Wwy.

    Nie znam się świetnie, ale może to wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z chusty - warto skonsultować się z dobrym doświadczonym doradcą, a jeszcze lepiej dobrym rehabilitantem pro-noszeniowym, który podpowie na co zwrócić uwagę, obejrzy wiązanie albo ewentualnie powie dokładnie czemu nie - nie profilaktycznie co ponoć wciąż się często zdarza (w Wwie na Ursynowie Elżbieta Szeliga która ma ogromne doświadczenie pracy z niemowlętami, ale na pewno jeszcze ileś osób)

    wysłane z telefonu
    Ostatnio edytowane przez jul ; 25-11-2015 o 22:04
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Ire, tintirinka, ja właśnie z okolic Izabelina, ze 2 km stamtąd
    Jul, fakt, nie zapytałam rehabilitantki przy ostatniej wizycie, jak będziemy następnym razem, to zapytam. Na razie neurolog tylko stwierdziła "a po co pani to? Przyzwyczai go pani do noszenia. Dziecko powinno jak najczęściej leżeć, a nie na rękach..."
    ...z czym się w ogóle nie zgadzam także chyba faktycznie podrążę temat z rehabilitantką.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Ja się trochę zgadzam - tzn dziecko powinno mieć jak najwięcej możliwości ruchu - mając swobodę na podłodze (nie na kocyku, ale stabilnym, "nieuciekającym" podłożu). Ale żeby się dobrze rozwijało potrzebuje też dotyku matki i noszenia, choćby dla poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza we wcześniejszym okresie

    A tak w ogóle uwielbiam tego typu odpowiedzi na pytania "czy można" - jak alergolog wpisał na wypisie synowi zalecenie nie spożywania mleka krowiego, na pytanie co może, a co nie i czemu, skoro w testach i doświadczeniu nic nie wyszło odpowiedział "a po co dawać mleko, mleko jest niezdrowe". Tylko to nie jest odpowiedź na pytanie czemu to zalecenie znalazło się na wypisie akurat mojego dziecka...

    Ładnie macie w Izabelinie, przynajmniej raz w roku jestem, od zawsze jeździliśmy też do Lasek, choć teraz rzadziej niż w dzieciństwie.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    36

    Domyślnie

    Jul, miałaś rację po zapytaniu rehabilitanki już nie mam wyrzutów sumienia jak biorę synka do chusty a więc możemy zacząć przygodę z chustowaniem... juuuuuhhhuuu! zresztą już ładnie trzyma główkę, dużo przebywa na podłodze więc wszystko idzie w dobrym kierunku. Teraz pojawiają się różne wątpliwości/pytania co do samej techniki noszenia - wiązania, ubierania itd.. czeka mnie długa lektura forum

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Super, bardzo się cieszę
    Powodzenia!

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Podobne wątki

  1. witajcie!
    Przez Aisa w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 12:31
  2. witajcie
    Przez pama w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 11:16
  3. witajcie :)
    Przez freemonia7 w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 07:46
  4. witajcie
    Przez marylka w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •