Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
46. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 2.17%
  • 2

    2 4.35%
  • 3

    7 15.22%
  • 4

    16 34.78%
  • 5

    20 43.48%
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85

Wątek: Chimparoo

  1. #1
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie Chimparoo

    Kanadyjskie chusty Chimparoo, tkane i elastyczne.
    Zapraszam do dyskusji

  2. #2
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    to sobie odpowiem

    przyszla dzisiaj juliet od petisu i powiem wam dziewczyny, ze na pierwszy rzut oka, to bardzo ladna i porzadna chusta - bardzo ladne kolory, porzadny material - skojarzyl mi sie z didkiem martinem, tylko troche bardziej miekka.

    pierwsze motanie - bardzo szybko, dobrze sie uklada, krawedzie roznych kolorow, zaznaczony srodek za pomoca dosc duzej naszywki z logo firmy (ja jestem minimalistka, wiec jak dla mnie nie musialo tego byc).

    po godzinnym noszeniu w 2x nie trzeba bylo niczego poprawiac.

    wiec jak na razie jestem na TAK

    chusta ma bardzo ladne kolory, jutro postaram sie zrobic pare fotek.

    ps. poprosze jakas dobra dusze o wklejenie ankiety

  3. #3
    Chusteryczka Awatar buns
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Tarnowskie GĂłry
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Do mnie dzisiaj dotarła chusta - Chimparoo Jazz Kolor fajny, taki oryginalny, ale myślałam że będzie więcej zieleni. Chusta tak jak pisała petisu jest szeroka i ma trochę sztywne krawędzie, ale poza tym nie widzę minusów Nosiłam i w kieszonce i w prostym plecaczku. Bardzo fajnie się dociąga, nie trzeba było poprawiać (nosiłam po 30 minut). Ma fajną naszywkę na środku (w kieszonce i plecaczku naszywka jest wyeksponowana Instrukcja z czytelnymi zdjęciami, niestety (dla mnie) po francusku. No i są dwie opcje noszenia przodem do świata
    Chusta w dotyku, hmmm, trochę przypominała mi nową ulli, mój leoś bardziej miękki i delikatny, a hopp taki bardziej, nie wiem... mięsisty. Jestem chustą pozytywnie zaskoczona
    Ania, mama Agusi (19.02.2007) aka dr buns

  4. #4
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    podsumowujac:

    - kolory sliczne
    - motanie ok
    - nosnosc - swietna, na pewno bardzo sie przyda dla ciezszego dziecka

    minus - dosc sztywne i twarde krawedzie - no ale zobaczymy jaki sie beda zachowywaly w praniu - dziewczyny dajcie znac potem.

    z powodu tego minusa chuste oceniam na dobra 4

  5. #5
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny.
    Jak już pisałam, może się uda przeforsowac inne brzegi, to świeżutka firma i bardzo nastawiona na współpracę z klientem.
    Nam też wielką nadzieję, ze kolejnym plusem chust będzie ich cena...
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  6. #6
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    petisu - to moze byc rzeczywiscie plus
    a w chuscie wydaje mi sie, ze i tak najwazniejsza jest nosnosc no i kolorystyka a pod tymi wzgledami chimparoo wypada swietnie!

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    161

    Domyślnie

    Moje odczucia: przepiękny kolor (JULIET), zdecydowanie milsza od mojej Vicky. Chyba trochę bardziej "elastyczna". O ile w Storczu i w Indio mam wrażenie "przymurowania", to tutaj chusta jakby pracowała. Zdecydowanie za to nie podoba mi się wielgachne logo. Krawędzie jakoś mi nie przeszkadzały. Ogólnie bardzo przyjemna chusta.
    Zrobię parę fotek i puszczam dalej

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Siemonia (G. ÂŚlÂąsk)
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna
    minus - dosc sztywne i twarde krawedzie - no ale zobaczymy jaki sie beda zachowywaly w praniu - dziewczyny dajcie znac potem.
    Niestety, po praniu jest gorzej. Przyznaje bez bicia, ze ze wzgledu na czas miałam Ade zamotana kilka razy bez prania chusty (dostałam świeżonke do testowania) i nie zwróciłam uwagi na brzegi. Natomiast po praniu była to pierwsza rzecz, jaka mi sie rzuciła w oczy (w właściwie w ręce), brzeg był sztywny ja z jeansu. Po wyprasowaniu troche lepiej, ale zdecydowanie te brzegi nie sa fajne. One nie sa zwyczajnie podwiniętą tkanina, sprawia to wrażenie dodatkowej tasiemki (?) o prostym splocie.

    Duże logo jak dla mnie też mogliby sobie darować, zwłaszcza, że jest haftowane na kawału płótna, który po praniu nie daje sie idealnie odprasować. Gdymym kupiła taką chustę, to pewnie bym to odpruła.

    To z minusów, bo poza tym same plusy. Świetnie trzyma, nie trzeba poprawiać, nawet niestarannie zawiązana była bardzo wygodna w noszeniu (ale mam lekkie dziecko, ok. 8 kg). Dość cienka, ale nie tak, jak Vatanai czy cienki Hopp, a jednocześnie dostatecznie mięsista i na tyle gładka, że węzeł się łatwo dociąga. Jak dla mnie idealny punkt równowagi pomiędzy gładkością dla dociągania węzła, a czepliwością dla nierozluźniania się wiązania. Dopóki nie wyprałam i nie miała tak sztywnych brzegów byłam zakochana, potem mi troszke przeszło, ale i tak sie nad nią zastanawiam. Miałam granatową.


  9. #9
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Dzieki wielkie.
    Krawedzie beda inne.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    327

    Domyślnie

    A mnie te krawędzie nie przeszkadzają, twarde faktycznie są ale przecież w wiązanej da sie zrobić tak żeby nie były przy ciele dziecia.
    Widziłam Juliett i Azur i ta pierwsza mnie powaliła na kolana. Granatowa tez ładna bardzo ale to kolor dla tych co nie chcą sie wyróżniać.
    Chusta cienka i mięciutka, fajnie się wiąże. Faktycznie jest szersza, ma pod 80 cm.
    Nosiliśmy się na krótkiej trasie więc nie powiem żebym ją wytestowała do granic możliwości ale i tak mi się już spodobała.
    Dla mnie minusem jest to wielkie logo na plecach dziecka, na zdjęcich wygląda ok ale na żywo mi się nie podoba. Może dałoby sie taką chustę bez tej naszywki? Wiem, wiem - wymyślam już
    Mateusz 22.12.2004, Szymon 10.09.2006



    www.podaegi.pl

  11. #11
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    To świeża firma i BAAARDZO słuchają sugestii, więc kto wie.... Wydaje się, ze to logo można też łatwo wypruc, nie jest mocno przyszyte.
    Dziękuję za recenzję.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar buns
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Tarnowskie GĂłry
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    A mnie się ta naszywka z małpkami podobała No i Aga jak słyszała że chustę z małpką zakładamy to się cieszyła jak szalona
    Ania, mama Agusi (19.02.2007) aka dr buns

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Mi się też naszywka całkiem podoba. Poza tym kolor cudny, taki pasujący do stroju (jazz, ale juliett widziałam i Tulipownej i też fajny). Nosi się fajnie. Krawędzi spodziewałam się sztywniejszych (w juliett rzeczywiście były sztywne maksymalnie, w jazzie są do przejścia, chociaż nie jakieś super miękkie). Podobają mi się rysunki w instrukcji
    Ogólnie jazz robi dobre wrażenie

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    219

    Domyślnie

    po pierwszym motaniu SOL
    kolor bardzo mi się podoba
    cienka, miękka, fajnie się mota
    dobrze trzyma, dosyć mały węzełek
    krawędzie trochę inne niż w tych chustach, które miałam ale jakoś bardzo mi nie przeszkadzają

    no i to logo-takie od czapy trochę

    Ogólnie fajna chusta


  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Siedlce
    Posty
    137

    Domyślnie Re: Chimparoo

    Bardzo mi Juliet przypadła do gustu, starszej córce również. Przynosiła mi chustę aby ją ponosić. Sztywne krawędzie troszkę przeszkadzały w plecaczku, ale w kieszonce wcale. Wywijałam je w drugą stronę aby nie dotykały buziaczka.
    Nosiła mi się świetnie. Troszkę przypominała mi lilibulle.
    Logo mogłoby być mniejsze. Nie potrafię tak ponaciągać chusty aby logo było idealnie na środku plecków. Zawsze zjeżdżało mi w którąś stronę.
    Emilka 04.05.06 i Bianka 19.11.07

  16. #16
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,769

    Domyślnie

    testuje azur. krawedzie rzeczywiscie dosc grube, ale nosnosci to nie zmienia. jest ok. dla mnie chusta ciut za szeroka.
    chimparoo ma bardzo fajna instrukcje obslugi - wiazania zdjecie po zdjeciu, super! szkoda tylko, ze nie jest po angielsku,bo tak musze wysilac sie i odswiezac moj francuski

    matka czworga
    i psa


  17. #17
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    instrukcja - super ! oczywiscie dla osob znajacych dany jezyk Oprocz fotografii dokladne opisy oraz wszystko co o chustach i wiazaniu wiedziec sie powinno. Natomaist chusta - coz , kolor zachwycal na zdjeciu na zywo piekny ale nie tak bardzo - po prostu lila i fiolety. Naszywka nie przeszkadza przy wiazaniu ale po jakiego czorta ONA TAM JEST ??? Nitki sie troche wypruwaja i wyglada raczej smetnie.
    Niestety nie obalę również opinii o krawedziach - sa straszne.
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  18. #18
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Mam angielską wersję instrukcji, mogę przesłać na maila. Tylko bez zdjęć narazie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    petisu - dzieki , francuskim wladam i stad te zachwyty nad instrukcja , dobra lektura
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  20. #20
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Zrozumiałam, że czytasz po francusku, a zaproponowałam ogólnie.
    Ja ni w ząb, ale podoba mi się uwiecznienie każdego ruchu przy motaniu na zdjęciu.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •