Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55

Wątek: Jak dopasować MT? - prośba o porady

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    pałam żądzą posiadania chusty nim od noszenia córy ręce odmówią posłuszeństwa, MeiTai wydaje się być najodpowiedniejszą, córka ma 9 m-cy, waga 10,5 kg, rozmiar 80, już zdążyłam się zorientować że nie wystarczy po prostu na allegro wybrać kolor i zamówić (tu powinnam spłonąć rumieńcem) tak myślałam jeszcze wczoraj...
    czuję się coraz bardziej zielona, podpowiecie czy we Wrocławiu można gdzieś przymierzyć chustę, liczyć na pomoc przy doborze?

  2. #42

    Domyślnie

    We wroclawiu jest www.Zachustowani.pl
    Skontaktuj sie z Marzenka.

    Cytat Zamieszczone przez Honey Zobacz posta
    pałam żądzą posiadania chusty nim od noszenia córy ręce odmówią posłuszeństwa, MeiTai wydaje się być najodpowiedniejszą, córka ma 9 m-cy, waga 10,5 kg, rozmiar 80, już zdążyłam się zorientować że nie wystarczy po prostu na allegro wybrać kolor i zamówić (tu powinnam spłonąć rumieńcem) tak myślałam jeszcze wczoraj...
    czuję się coraz bardziej zielona, podpowiecie czy we Wrocławiu można gdzieś przymierzyć chustę, liczyć na pomoc przy doborze?
    Ostatnio edytowane przez CABabies ; 15-06-2010 o 15:21 Powód: dodalam, ze to we wroclawiu
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  3. #43
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    na początek się przywitam, bo jestem nowa i od razu chciałam spytać o chusto mt czy moge w nim nosić 3 mies. dziecko?

  4. #44
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Witaj! Napisz cos więcej o sobie w odpowiednim dziale. O MT dużo tu info, poczytaj, ale to dla siedzących maluchów.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  5. #45
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Linki z tego wątku, dotyczące wysokości panela MT, nie działają, więc wklejam od nowa, bo przydatne i łopatologiczne:

    http://www.forum.chusty.info/forum/s...ka-wysokosc-MT
    http://www.forum.chusty.info/forum/s...87-panela-w-MT
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 16-09-2010 o 17:03

  6. #46
    Chustonoszka Awatar Vivid
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    120

    Domyślnie

    Ale u mnie te wątki też nie działają, a temat właśnie żywo mnie interesuje.

  7. #47
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vivid Zobacz posta
    Ale u mnie te wątki też nie działają, a temat właśnie żywo mnie interesuje.
    Hmm znowu nie działają, ale to chyba przez przenosiny i czasowe zmiany w wyświetlaniu adresu. Miejmy nadzieję, że kiedy znów wrócimy na chusty.info (bez forum z przodu), wtedy te linki zadziałają
    Na razie znalazłam te wątki pod takimi adresami:
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=12238
    http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=2679

  8. #48
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    a czy pasy od MT muszą mieć wszystkie wypełnienie, czy starczy tylko wypełnienie pasów naramiennych?

  9. #49
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Wypełnienie jest dla Twojej wygody. Na biodrowym wypełnienie nie jest konieczne (naramiennych również), ale IMO pas lepiej się trzyma i nie roluje, nie gniecie. Ogólnie jest wygodniej.

  10. #50
    Chustonówka Awatar evaa1979
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Łom-ża
    Posty
    26

    Domyślnie

    Hej

    Jesem zafascynowana noszeniem dzieci w taki sposób. To jest poprostu urocze. Nie używałam przy pierwszym dziecku żadnych nosidełek, chust,bo byłam nieświadoma ich istnienia.... to było prawie 4 lata temu... teraz przy córeczce postanowiłam zacząć używać, pomimo, że nie widziałam w moim mieście osoby z chustą czy MT. Ciągle to jeszcze w powijakach, bynajmniej na północnym wschodzie Polski. Ja uwielbiam nosic na raczkach swoje dzieci. Nie uważam, jak wiele osób, że to rozpieszczanie Ten okres noszenia jest przecież tak krótki........

    Chetnie skorzystam z rad przy motaniu MT Narazie oczekuję na jego "produkcję" i mam nadzieję już niedługo skorzystam

  11. #51
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze pytanie co do wysokości: Jak zrobić, żeby dziecko 13-14 miesięczne sobie swobodnie siedziało z rączkami na wierzchu?
    Czy ten panel się wówczas zwija przed założeniem? Jeżeli tak, to w którą stronę?
    My chcemy używać MT tylko do spacerów, a nie do spania i bardziej jej się podoba, gdy ma rączki na wierzchu...

  12. #52

    Domyślnie

    Faktycznie mozna zwinac panel aby go skrocic. Tu masz instrukcje od lenny lamb: http://pl.lennylamb.com/articles/3_instrukcja_mei_tai


    Cytat Zamieszczone przez agag_agag Zobacz posta
    Ja mam jeszcze pytanie co do wysokości: Jak zrobić, żeby dziecko 13-14 miesięczne sobie swobodnie siedziało z rączkami na wierzchu?
    Czy ten panel się wówczas zwija przed założeniem? Jeżeli tak, to w którą stronę?
    My chcemy używać MT tylko do spacerów, a nie do spania i bardziej jej się podoba, gdy ma rączki na wierzchu...
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  13. #53
    Chustonówka Awatar CzarownicaSa
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Konstancin
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam!
    Mam możliwość kupienia MT o wymiarach:
    Dolny pas 184cm(całość)
    Górne pasy to 220cm
    samo nosidełko 61cm

    Sama mam 160cm, postury raczej normalnej, mała ma 6,5kg i rozmiar ubranek 62. Opłaca się kupować? Będzie to moje pierwsze MT, więc nawet nie wiem, jak sprawdzic, czy wymiary pasują... :/

  14. #54
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    istotnym wymiarem jest szerokość panela przy pasie biodrowym - powinna być zbliżona do rozstawu nóżek dziecka w wiązaniu 2x, dla najmniejsze mają pewnie około 30 cm. jeśli mt jest dwurozmiarowy to szerokość panela po skróceniu o szerokość pasa.
    A z noszeniem w MT powinnaś jeszcze chwilę poczekać, ale to już wiesz
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  15. #55
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zawsze uwielbiałam ten sposób noszenia dziecka, będę za nim tęsknić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •