Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Chusta kółkowa dla noworodka - pomocy!

  1. #1
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie Chusta kółkowa dla noworodka - pomocy!

    Kupiłam sobie chustę kółkową i miałam nadzieję, że bedę w stanie karmić w niej noworodka i w ogóle miec ją wypadek szybkich akcji (mam też zwykłą tkaną i robimy kangurka). Kompletnie mi nie wychodzi z tą kółkową, boję się że go podduszę. Moze ktoś z Mokotowa/Ochoty/Ursynowa (zechciałby mi pokazać jak się umieszcza poziomo w takiej chuście małego ciumkacza??? Mam lnianą Oppamamę.
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Clatite, a z jakiej instrukcji korzystasz? I z czym masz kłopot? Z ułożeniem w ogóle, z dociąganiem? Jest za luźno czy za ciasno?

    Kołyski są mało popularne więc i doświadczonych osób w temacie niewiele, wręcz tyle co nic... Całkiem niezła instrukcja jest tu https://www.youtube.com/watch?v=iEvn0U-tr18 (z uwagą jak niżej!) lub w nowej instrukcji LL...

    Karmienie w chuście kółkowej - ok ALE chusta pomaga w trzymaniu i osłania przed światem a nie jest wtedy narzędziem noszącym - w sensie dla bezpieczeństwa nie chodzimy i nie karmimy, albo-albo, na pewno nie dociągamy "na mur beton" podczas karmienia jak film twierdzi, ok?

    I przy kołysce pamiętamy o zasadach noszenia - główka nie przygięta do klatki piersiowej, plecki dobrze podparte, nie "zapadają się".
    Buzia dziecka widoczna, oddech swobodny bez "sapania", maluch ułożony bokiem do rodzica.
    I to wiązanie asymetryczne i dla ciebie i dla dziecka - więc zmieniaj strony.

    A może wstawisz jakieś zdjęcie? Może coś powie więcej w czym problem - a ja sobie chętnie popatrzę przy okazji
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Korzystałąm z tej instrucji https://www.youtube.com/watch?v=Fv97...?v=Fv97MzKf7E8. Próbowałam ją dociagnąc karmiac i to byłą jakaś masakra. W kwestii karmienia to zostaąłm już na FB grupie pouczona by tego nei robić, chyba ze jako osłonę tylko chuste stosować jak piszesz. W ogóle do kołyski nabrałąm wątpliwości. Dół był ciasny, góna krawędź byłą cały czas flakiem, gdy dociagałąm to mały się zapadał do środka, zdjęcia nie mam, główka niebezpiecznei się przyginała i nie miałam poczucia że dziecko bezpiecznie leży więc go szybko wyjełam. Nie wiem czy len to dobry materiał na początek.
    Czy noworodka można nosić w chuście kółkowej w pionowej pozycji?
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  4. #4
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    można w pionowej, ale ja bym sama się nie odważyła. po d okiem doradcy - już tak.
    widziałam doradcę w akcji - noworodek w kółkowej i ona zwracała uwagę na takie szczegóły o których ja bym pewnie nie pomyślała. generalnie i pozycja i podtrzymanie musi być takie samo jak w tkanej długiej. czyli po całości musi być idealnie dociągnięta i nie może być śliska, żeby nie luzowała się w trakcie noszenia. no i to noworodek wiec bardzo ważne dociągniecie przy karku - mi w kółkowej zawsze to sprawiało trudność. ale da się.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  5. #5
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Ostatnio pokazywalam koleżance (choć nie jestem doradca) jak nosić w kółkowej niemowlaczka w pionie, była w szoku że tak ciasno ma być, ale nauczyła się. Lniana oppamama wydaje mi się kiepska do maluszka, materiał nie pracuje po skosie, jest śliski (miałam kiedyś).

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clatite Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    Korzystałąm z tej instrucji https://www.youtube.com/watch?v=Fv97...?v=Fv97MzKf7E8. Próbowałam ją dociagnąc karmiac i to byłą jakaś masakra. W kwestii karmienia to zostaąłm już na FB grupie pouczona by tego nei robić, chyba ze jako osłonę tylko chuste stosować jak piszesz. W ogóle do kołyski nabrałąm wątpliwości. Dół był ciasny, góna krawędź byłą cały czas flakiem, gdy dociagałąm to mały się zapadał do środka, zdjęcia nie mam, główka niebezpiecznei się przyginała i nie miałam poczucia że dziecko bezpiecznie leży więc go szybko wyjełam. Nie wiem czy len to dobry materiał na początek.
    Czy noworodka można nosić w chuście kółkowej w pionowej pozycji?
    Przy ułożeniu w tę stronę bardzo ważne jest wyjęcie materiału między tobą a dzieckiem, i to ta część chusty leżąca bezpośrednio na tobie może mieć jako takie luzy, zewnętrzna - podtrzymująca plecki i głowę - nie. Możesz nawet złożyć materiał na pół i tak przełożyć przez kółka, jeśli będzie Ci w ten sposób wygodniej, spróbuj.

    Malucha układa się tak jakby na ukos pasa a nie wzdłuż, jeżeli przy dociąganiu góry dziecko ci się zapadało to znak, że plecy nie były jednak wystarczająco podparte. Ponadto bardzo pomaga podtrzymanie dziecka w chuście, wręcz lekkie uniesienie przy dociąganiu - wtedy ściąga się luzy materiału a nie podjeżdża z chustą i dzieckiem do góry.

    Po drugie zasada dociągania jak zawsze w kółkowej - materiał dobrze rozłożony na kółkach ze szczególnym uwzględnieniem brzegów - muszą być wolne i faktycznie zewnętrzne (co się kłóci z pierwszą radą ) tak, żeby "nie wjeżdżały" na materiał - bo jak się zsuną i będziesz dociągała podwójną warstwę to będzie się całość blokowała i utkniesz. I pas materiału dociąga się w takim samym kierunku i pod takim samym kątem od kółka, jak materiał do kółka dotarł - czyli górną krawędź praktycznie poziomo, niższe coraz bardziej pionowo, jakbyś miała chustę w paski to by to było lepiej widać, ale chwila wprawy i na pewno sobie poradzisz.

    Z dociąganiem też różnie ludziom wygodniej - jedni wolą zacząć od górnej krawędzi, inni od dolnej - ja polecam od dolnej, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie dociągała po trochu kierując się raz w górę raz w dół, na tyle na ile w danym momencie będziesz widziała konieczność dociągania pasm.
    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    można w pionowej, ale ja bym sama się nie odważyła. po d okiem doradcy - już tak.
    widziałam doradcę w akcji - noworodek w kółkowej i ona zwracała uwagę na takie szczegóły o których ja bym pewnie nie pomyślała. generalnie i pozycja i podtrzymanie musi być takie samo jak w tkanej długiej. czyli po całości musi być idealnie dociągnięta i nie może być śliska, żeby nie luzowała się w trakcie noszenia. no i to noworodek wiec bardzo ważne dociągniecie przy karku - mi w kółkowej zawsze to sprawiało trudność. ale da się.
    W pionie noworodka-noworodka nawet czasami łatwiej niż kilkumiesięczniaka Pamiętać o wyciągnięciu materiału spod swojej pachy, na żebrach ma być gładko nim zaczniesz dociągać. Możesz spróbować z twistem na plecach lub bez. I najważniejsze wbrew pozorom nie jest podtrzymanie karku ale plecków głowka malucha zazwyczaj i tak się układa ładnie na klatce piersiowej mamy, a dobre podwinięcie miednicy i odciągnięcie materiału na gładko na plecach zabezpieczy przez "zwijaniem się" malucha.

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Ostatnio pokazywalam koleżance (choć nie jestem doradca) jak nosić w kółkowej niemowlaczka w pionie, była w szoku że tak ciasno ma być, ale nauczyła się. Lniana oppamama wydaje mi się kiepska do maluszka, materiał nie pracuje po skosie, jest śliski (miałam kiedyś).
    Ta ciasność to jest coś, czego na filmikach czy w instrukcjach z reguły nie widać, jak ktoś kręci filmik to wydaje się, że dociąga lekkim pociągnięciem a to faktycznie jest mocno. Spokojnie, równo, ale mocno.

    A bycie doradcą czasami bardziej przeszkadza w otwartym podejściu do potrzeb rodzica i pomaganiu noszącym więc się nie tłumacz. Wiedzę masz, praktykę masz, chcesz nieść kaganek oświaty co jest super, jak masz ochotę to uciułaj na kurs bo to fajna i bardzo rozwijająca sprawa. A jak nie, to nie. Ja też chętnie się udzielałam w wątkach wiązaniowych duuużo nim "zrobiłam papiery" i wypowiadam się jako koleżanka nosząca a nie jako doradca. Jako doradca wystawiam rachunek
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Ostatnio pokazywalam koleżance (choć nie jestem doradca) jak nosić w kółkowej niemowlaczka w pionie, była w szoku że tak ciasno ma być, ale nauczyła się. Lniana oppamama wydaje mi się kiepska do maluszka, materiał nie pracuje po skosie, jest śliski (miałam kiedyś).
    zgodzę się, że kiepska chusta.
    Miałam Oppamama i to była "trudna" chusta. Mój mąż który uwielbiał kółkowe i radził sobie z nimi lepiej aniżeli ja z Oppamamą nie dawał rady, zawsze mu było coś nie tak.
    Napisz do murmle - ona mnie (zresztą nie tylko mnie) nauczyła dociągać i układac kółkową i dzięki niej nosiłam synka w kółkowej bardzo długo. Dzięki murmle kółkowa już nigdy mnie nie "podduszała"

  8. #8
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    Dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady. Specjalnie szukałam Oppamamy bo w wątku u kółkowej tyle było o niej pozytywów...
    Magda, a Ty byś mi nie pokazała sama jak to wygląda? Na pewno dobrze te wiązania znasz Na żywo zawsze łatwiej...
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clatite Zobacz posta
    Dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady. Specjalnie szukałam Oppamamy bo w wątku u kółkowej tyle było o niej pozytywów...
    Magda, a Ty byś mi nie pokazała sama jak to wygląda? Na pewno dobrze te wiązania znasz Na żywo zawsze łatwiej...
    noworodka nie nosiłam w kółkowej. Do kółkowej wsadziłam jak córka miała około 3 -4 miesięcy.
    Ale na spotaknie zawsze chętna i tyle ile będe mogła to pomogę
    Mogę też zabrać swoje kółkowe to sobie zobaczysz

  10. #10
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    To ursynowski meeting? Piszę się na to byle nie we środę

  11. #11
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Mayka, że się tak podepnę, dzięki za instruktaż. Moje kółkowe indio na pożyczkach, ale sama mam pożyczoną Babylonię, jakoś mało przyjazna mi się zdaje, prawdę mówiąc, indio się o niebo lepiej dociągało.... Ja czytałam że tylko z odwróconą krawędzią, jeśli malucha z przodu nosić w kółkowej, i że nóżek rozstawu pilnować, żeby za szeroko nie było (stąd maluch z przodu a nie na biodrze, gdzie o to pilnowanie trudniej). Notorycznie mi zjeżdżają kółka w trakcie dociągania, niezależnie jak wysoko je umieszczę na starcie. Jest na to jakiś patent?
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Ta oppamama to była opiewana jak ja zaczynałam chustową przygodę ponad 6 lat temu od tamtej pory sporo się zmieniło, w sensie - doszło więcej chust, patentów, sposobów, jest w czym wybierać.

    Matneigo, Babylonia jest szeroka plus o ile masz oryginalne ramię - wygodą nie powala. Upomnij się koniecznie o swojego indiacza

    Odwrócenie krawędzi moim zdaniem niewiele zmienia. Zmienia, owszem - więc jak komuś tak wygodnie(j) to polecam, ale mnie to osobiście gniecie i utrudnia dociąganie i ładne zebranie materiału z pleców, więc jak wszystko - do przetestowania na sobie. I odwrócenie krawędzi nie załatwia sporawy asymetryczności wiązania, żeby było jasne. Nadal obciążamy tylko jedno swoje ramię, nadal jedna nóżka jest "bardziej", nadal inaczej układa się materiał na pleckach dziecka i pracuje w stronę kółek i w stronę "gładką". Chciałabym skończyć z mitem, że odwracana krawędź niweluje asymetryczność kółkowej. Zmniejsza - tak, znosi - nie.

    Kółka zjeżdżają praktycznie zawsze, patenty są różne - umieszczenie ich na początku jak najwyżej (ale to gdzie już empirycznie, niektórzy na obojczyku, inni wręcz na plecach), żeby sobie zjechały i nadal zostały tam gdzie chcesz je mieć.
    Ale możesz spróbować kilku innych trików - dość mocno dociągniętej dolnej połowy chusty przed włożeniem dziecka, tej części pasa która będzie na udach. Początkowe dociąganie z drugą ręką wewnątrz chusty podtrzymując dziecko. No i w ogóle dociąganie z lekkim uniesieniem ciała dziecka na koniec. Zebrać wszelkie luzy przed dociąganiem po prostu przekładając/przeciągając materiał ręką od środka pleców pod pachą do kółka, dopiero potem poprawiasz pozycję i dociągasz.

    A czasami trzeba te niskie kółka po prostu polubić
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Matneigo, Babylonia jest szeroka plus o ile masz oryginalne ramię - wygodą nie powala. Upomnij się koniecznie o swojego indiacza
    Uzupełnię tylko, że to jest kółkowa uszyta przez kogoś, ramię proste (jako właścicielka sprostowuję ).
    Mi się dobrze nosiło, ale porównania właściwie nie mam. Jeśli będzie kiedyś okazja to bym pożyczyła to wychwalane indio
    Witek 2012

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    To ursynowski meeting? Piszę się na to byle nie we środę
    nie ursynowski meeting, ale zulam zapraszam do mnie w poniedziałek (adres znasz )

  15. #15
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Ta oppamama to była opiewana jak ja zaczynałam chustową przygodę ponad 6 lat temu od tamtej pory sporo się zmieniło, w sensie - doszło więcej chust, patentów, sposobów, jest w czym wybierać.
    He he, to już rozumiem. Przeczytałam tylko początek starego wątku, dalej mi się nie chciało, szybko na nią trafiłam i kupiłam Na szczęście droga nie była. Jeszcze popróbuję i najwyżej puszczę w świat. A jaką byś polecała aktualnie?
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  16. #16
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Nie wiem jak Mayka ale ja uważam że dla noworodka/małego niemowlaka dobre są dość grube, sprężynujące chusty np grube indio, lisca, coś z wełną, leoś

  17. #17
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    A co to jest leoś??? Ja z tych niewtajemniczonych

  18. #18
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Storchenwiege (firma) Leon (model)


  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    W kwestii noszenia noworodka, a także odwracania krawędzi w chuście kółkowej : http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...dka-w-chuscie/

  20. #20
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    Clatite, co do karmienia w chuście przy pierwszym dziecku korzystałam z tej pozycji. Ułatwiła mi karmienie w chuście. Moją pierwszą kółkową była uszyta przez mnie chusta z zasłonki kupionej w ciuchlandzie
    Znasz ten poradnik?
    https://pl-pl.facebook.com/304011740204/photos/a.304046175204.144932.304011740204/304047910204/





    Bubu 7.9.2010

Podobne wątki

  1. pouch a kółkowa dla noworodka
    Przez edyta w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 21:19
  2. kółkowa, na lato, dla noworodka, POMOCY!!!
    Przez margeritta w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 21:16
  3. dla czerwcowego noworodka - kółkowa czy wiązana?
    Przez Asia_k_19 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 13:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •