Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ratunku! Z nowego Yaro wystaje nitka!

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie Ratunku! Z nowego Yaro wystaje nitka!

    Hej,

    jak w temacie, przyszło moje nowe Yaro, wyprałam i podczas prasowania zauważyłam nitkę, która z niego wystaje.
    Czy to jest normalne? Czy może powinnam reklamować chustę?



    https://drive.google.com/file/d/0B8LDNh0yIvDjdEFYSk4tUmZNdnc/view?usp=sharing

  2. #2
    Chustonówka Awatar Kosmitka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Przemyśl
    Posty
    37

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinnaś zareklamować, jeśli kupowałaś chustę I-go gatunku. Mam tę samą, kupowałam może nawet w tym samym sklepie co ty i wszystko było ok. Upomnij się o swoje.
    Kosmita 29.11.2013
    SuperBear 29.05.2015

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Aż mi się słabo zrobiło, jak zobaczyłam tę nitkę... No ale sobie myślę: nie znam się, to moja pierwsza chusta, może to się zdaża i nie mam się o co kłócić...

  4. #4
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Zadzwoń lub napisz, na pewno to powód do reklamacji, chusta w pierwszym gatunku nie powinna mieć nitki. To jest prawdopodobnie koniec nitki z wątku (lub osnowy ) więc teoretycznie powinien być drugi koniec który jest początkiem kolejnej, zawiązuje się je - tak mi tkajaca osoba tłumaczyła. Na użytkowanie nie powinno mieć wpływu ale jednak zgłoś.

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Napisałam maila wczoraj w nocy za zdjęciem i opisem co i jak, ale dzisiaj cisza, nikt mi nie odpisał. Jak się do jutra nie doczekam odpowiedzi, to będę dzwonić. Rozumiem, że w chuście pierwszego gatunku (a taki kupiłam) nie powinny się znaleźć wyłażące nitki, co najwyżej chusta drugiego gatunku może mieć takie niedoskonałości?

  6. #6
    Chustonówka Awatar Kosmitka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Przemyśl
    Posty
    37

    Domyślnie

    To jest ewidentna wada uprawniająca do złożenia reklamacji, takie nitki to w II gatunku.
    Kosmita 29.11.2013
    SuperBear 29.05.2015

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Sklep mi odpisał, że wysłał zdjęcie do producenta z pytaniem czy ta nitka kwalifikuje chustę do drugiego gatunku. Jeśli producent zakwalifikuje ją do drugiego gatunku, to wtedy mi zwrócą różnicę pomiędzy pierwszym a drugim gatunkiem, ale zwrócić jej nie mogę, bo została wyprana. I jeszcze piszą, że w Yaro pierwszego gatunku zdarzają się wystające nitki, które producent karze uciąć albo wciągnąć w materiał. Mogą mi jej nie wymienić mimo, że wada była od początku? A co jak producent zakwalifikuję ją do drugiego gatunku, mogę się wtedy nie zgodzić wyrównanie pieniężne, bo w końcu kupowałam pierwszy gatunek i chcę pierwszy gatunek?

Podobne wątki

  1. urwana nitka :(
    Przez natala w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 23:15
  2. zaciągnięta nitka w Nati
    Przez saskia w dziale Nati
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •