Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 141 do 154 z 154

Wątek: Książ(ecz)kowe kity

  1. #141
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    franda mój 6 latek wie że pewnych rzeczy robić nie wolno, nie wypada etc. Rozróżnia dobre od złego. Natomiast w tym wieku emocje biorą górę i ma się to nijak do tego co powinno być a do tego co i jak jest w danym momencie.
    Ale to jest apropos Basi czy Doris?

    Dla mnie tak Basia, gdzie mama ma złamaną rękę i święta są inne niż wszystkie jest ekstra. Przekaz jest taki, że najważniejsza jest rodzina, a nie oprawa!
    Ciekawe jak to różnie można interpretować książki...

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    pełna zgoda, strasznie się zraziłam do autorki już po "Sonia śpi gdzie indziej" - dla mnie jest psychodeliczna, sama jej się niemalże bałan i po przeczytaniu tej książki do nikogo nocować bym nie szła. Dziewczynka usypiająca babcię koleżanki? Eee? O co w ogóle chodzi?
    szczerze mówiąc Nusie mnie też nie zachwyciły ale dziecko lubi, szczególnie Nusię i wilki.

    Basia za to jest dla mnie super, taka prawdziwa. Choć matka Basi mnie odrzuca totalnie, no nie mój typ kobiecości chyba. Do tego strasznie nierozgarnięta. Nie widzę nic złego w podanych przez spadłamznieba przykładach: takie życie, czasem Wigilia jest jak normalny dzień.
    Tak, Sonia psychodeliczna na maksa. Rozumiem, że chodziło o pokazanie lęków, ale po tej książce to można się ich dorobić co najwyżej
    Mi akurat podoba się Nusia i Wilki, bo właśnie pokazuje oswajanie lęków i stawanie się odważną. I jest pointa sensowna. Reszty Nuś nie pamiętam tak dobrze.

    Basia i Boże Narodzenie (aż poszłam sprawdzić) kończy się: "... wszystkie te puytania wydawały się Basi mało ważne [o św. Mikołaja i prezenty]. Była po prostu całkowicie szczęśliwa".

    No i nie zgodzę się, że dzień jak co dzień, bo ostatecznie się udaje: jest stół wigilijny, opłatek, jasełka, choinka, prezenty i kolędy! Tylko, ze inaczej jak zawsze, bez pompy i nadęcia.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #142
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    My Nusie lubimy bardzo. Nusia i bracia losie może być kontrowersyjna bo pokazuje że fajnie być jedynakiem. Tu chyba zalezy od odbiorcy - mi psuje


    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  3. #143
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Mój wkrótceczterolatek bardzo lubi Tappiego i mnie np. uwierają teksty w stylu, że Tappi przywalił trollowi patelnią w durny łeb....zdaje sobie sprawę, że to może książka dla starszych dzieci no ale mam taki niesmak jakiś :/ to ma być zabawne?
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  4. #144
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    O lol. Tego tekstu nie spotkałam. W której to części ?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  5. #145
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Sprawdziłam, Przygody T. z Szeleszczącego Lasu, i np. on tak dokładnie to rąbnął trolla tą patelnią, ale potem często jest, że to głupol i żeby z trollem porozmawiać to trza go wpierw lutnąć w łeb. Gdzieśtam miał tego trolla pacać ścierką w głupi łeb, no nie kce mi się szukać ale sporo takich sytuacji jest.
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  6. #146
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Nie mamy tej części. Dobrze wiedzieć.


    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  7. #147
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Sprawdziłam, Przygody T. z Szeleszczącego Lasu, i np. on tak dokładnie to rąbnął trolla tą patelnią, ale potem często jest, że to głupol i żeby z trollem porozmawiać to trza go wpierw lutnąć w łeb. Gdzieśtam miał tego trolla pacać ścierką w głupi łeb, no nie kce mi się szukać ale sporo takich sytuacji jest.
    Jeszcze w "Tappi O tym jak na szepczący las padł czar" jest: "(...)Rozgniewany Tappi szybko je [Trolle] dopędził i tłukł po łepetynach, aż echo szło po lesie. (...) -To im dałem nauczkę." Bo Trolle chciały wyryć swoje imiona na pniu drzewa. Strasznie mnie wkurza ten rozdział.
    Ostatnio edytowane przez nika023 ; 22-03-2017 o 16:16 Powód: pomyliłam tytuł
    Marcysia '13 Janka '18

  8. #148
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Czy to są te serię dla starszych dzieci ?
    My mamy urodziny tapiego, poduszkę dla chichotka i coś jeszcze ze śniegiem. Jest tam kilka tekstów o gburku które zmieniamy ale aż takiej sieczki nie ma...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  9. #149
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Czy to są te serię dla starszych dzieci ?
    My mamy urodziny tapiego, poduszkę dla chichotka i coś jeszcze ze śniegiem. Jest tam kilka tekstów o gburku które zmieniamy ale aż takiej sieczki nie ma...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    "Tappi O tym, jak na szepczący las padł czar" (pomyliłam wcześniej tytuł) to jest pierwsza książka z wyborem, wg wydawnictwa jest na 4-5 lat...
    Marcysia '13 Janka '18

  10. #150
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Ja znam książki dla dorosłych tego autora, są językowo dość wulgarne, fakt... może chce młodych czytelników przygotować na prawdziwą fantastykę ale chyba nie tedy droga... :/
    To sobie juz dalsze części tapiego na w razie czego może odpuścimy...

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  11. #151
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jeśli będziemy tak szukać to wszędzie można się czegoś dopatrzyć.
    Przykład Basi podałam dla Alicji R bo AlicjaR w innym wątku pytała się o Basię. To był przykład a rozwinął dyskusję. Jak dla mnie świetne jest to że każdy z nas jest tak inny i inaczej różne sprawy odbiera. Super że macie odmienne zdanie i chciałyście się tym podzielić.
    Natomiast tak jak kilka razy w innych wątkach pisałam Basię i jej przygody lubię bo ona taka polska jest, taka nasza
    Dla mnie np: Tappi jest super i też tak jak wy zauważyłam że tam ciętej riposty i agresji nie brakuje
    Natomiast wikingi takie są. Tappi jest tylko trochę innym wikingiem niż w rzeczywistości. Bo on z natury jest dobry a prawdziwe wikingi nie do końca
    A oryginalne Baśnie tam się dopiero dzieje. My czytamy. Nie wszystkie ale czytamy.

  12. #152
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    W sumie spadlamznieba coś w tym racji jest
    Ale ten lewel musi jeszcze u has poczekać - młody odgrywa wszystkie scenki z książek pokolei... unikamy bicia się, skakania z okien itp

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  13. #153
    Chustoholiczka Awatar AlicjaR
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Żywiec
    Posty
    5,857

    Domyślnie

    Zaczęło się od Bolusia, a sumie ciekawa dyskusja się wywiązała ale mam dzięki temu sporo przemyśleń. Faktycznie nie da się całkiem uciec od tematu przemocy w literaturze dziecięcej, ale warto zwracać uwagę na to jak jest pokazywana. W klasycznych baśniach jest sporo przemocy, ale one ogólnie są takie mocno odrealnione. Ja jako dziecko uwielbiałam słychać jak mi Babcia czytała oryginalne baśnie Andersena, jak byłam starsza, to odkryłam, że są dużo bardziej brutalne niż pamiętałam. Babcia stosowała "cenzurę"

  14. #154
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    A wiesz że u nas to ciągle trwa.
    Ostatnio ponownie czytaliśmy i słuchaliśmy Pettsona i Findusa (i to dużo bo byliśmy w długiej podróży). Po powrocie na drugi dzień.
    Poprosił m.in. o pieprz więc mu dałam nie myśląc o niczym. A on balonik, pieprz, pióra, słomki, klej i robił kurę.
    Na szczęście kiedy poprosił o lejek to mnie olśniło.
    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    W sumie spadlamznieba coś w tym racji jest
    Ale ten lewel musi jeszcze u has poczekać - młody odgrywa wszystkie scenki z książek pokolei... unikamy bicia się, skakania z okien itp

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Zamek Książ 25.02
    Przez dorothea w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 14:35
  2. Zamek Książ
    Przez mastica w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:23
  3. 1 maj Książ
    Przez dominika79 w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •