Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 154

Wątek: Książ(ecz)kowe kity

  1. #61
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Ben zaczął jak miał niecałe 2 lata. Wiec nie wiem czy kwestia wieku czy gustu raczej jednak
    Staś już kilka miesięcy 'czyta',a 2 lata skończy za miesiąc, więc to chyba raczej gust.
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  2. #62
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    U nas Pomelo i Mamoko to prawdziwe hity.
    Przy??czam si? za to do narzeka? na "Co wypanda..." oraz "Siri i brudaska".
    Seria o Maksie jest IMO do przyj?cia, ale z pewnymi zastrze?eniami (ale nie mam i nie czyta?am tych uchodz?cych za "najgorsze" - o nocniku, smoczku). Pana Pierdzio?k? mamy, ale opuszczam wierszyk o dziecku-mordercy (tak tak, jest tam i taki).

    Dla mnie zaskakuj?cym kitem jest popularna seria o Basi. Nudzi mnie niemo?ebnie - dr?twe sceny opisane s? z m?cz?c? skrupulatno?ci?. Ilustracje fajne, ale ten j?zyk jest dalece nieudolny.
    Witek 2012

  3. #63
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    A ja mam nowy kit. Tym razem to kwestia wydania, bo sama książeczka jest rewelacyjna. Chodzi mi o tę nową serię kartonówek Tulleta dla najmłodszych. Są dość kiepsko wydane, ten karton jest jakby gruboziarnisty i gorzej trzyma się go farba niż np. w zakamarkowej serii Tidholm, a do tego jest dość podatny na zniszczenia. No i po dosłownie paru dniach zupełnie kulturalnego użytkowania naddarł się grzbiet. W takim tempie niedługo zostaną wióry. Bu.
    u nas już miesiąc rzucania Już jadę i jest ok

  4. #64
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ilustrator Martynki mial chyba sklonnosci pedofilskie, dzieci albo sa pokazywane z 'perspektywy krocza', albo dziewczynki jak male lolitki, albo inne 'kwiatki' typu nagie posagi dzieci na fontannach w tle... niestety czesc ilustacji wcielo, ale sporo jest w tym watku http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2565613
    Ilustracje to rzeczywiście kwestia gustu chociaż jak dla mnie nie ma problemu z rysowaniem gołych dzieci. Jest sztuka i posążki z nagimi dorosłymi, dlaczego dzieci są jakieś inne? Szczególnie, ze dzieci nie mają poczucia wstydu do pewnego wieku i to, ze widać majtki czasem jest normalne. Raczej te pruderyjne pozy niektórych dziewczynek w książeczkach mnie wkurzają. Że wręcz trzeba czekać aż chłopiec w spodniach nas uratuje bo dziewczynka w spódniczce jest taka bezradna i w ogóle. W jeszcze starszych książkach, kiedy było modne noszenie mega króciutkich spódniczek przez dziewczynki, majtki i galotki były wszędobylskie(popatrzcie na stare zdjecia i dziewczynki an trzepaku. W spódnicach). Tyle, ze tu autor rysuje o wiele realistyczniej. Myślę, że już większy problem jest odnośnie tych "nierealistycznych standardów piękna" jeśli chodzi o martynkowe postacie. Bo rzeczywiście to takie dzieci wersja PinUp czy właśnie lolitki
    Żeby nie było... też uważam, ze ilustrator przegina z tymi majtkami.

    PS: Z tego co wiem to jest też książeczka francuska. Francuzi mają/mięli jakiegoś fioła co na punkcie dziecięcych/ dziewczęcych majteczek. Oglądałam starszy SERIAL. Dziewczynka na początku każdego odcinka w króciutkiej spódniczce przerzucała nogi przez barierkę poręczy i z piękne odsłoniętymi majteczkami na dziecięcej pupie(krocze też odsłonięte), na brzuchu zjeżdżała po poręczy schodów na dół. Byłam zdruzgotana. Od tamtego momentu jeśli tylko widzę, ze coś jest francuskie to wpierw dokładnie przeglądam/ oglądam w celu weryfikacji treści. Familijny serial... do dziś nie mogę w to uwierzyć...

  5. #65
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta

    Dla mnie zaskakuj?cym kitem jest popularna seria o Basi. Nudzi mnie niemo?ebnie - dr?twe sceny opisane s? z m?cz?c? skrupulatno?ci?. Ilustracje fajne, ale ten j?zyk jest dalece nieudolny.
    Mnie tez troche meczy Basia dzieci chyba tez, bo czytalismy tylko raz kazda z posiadanych czesci i to zawsze z mojej inicjatywy. Ale bardzo mi sie podoba ,,Basia. Wielka ksiega'' gdzie opowiadania sa duzo krotsze.
    2009 2012

  6. #66
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ilustrator Martynki mial chyba sklonnosci pedofilskie, dzieci albo sa pokazywane z 'perspektywy krocza', albo dziewczynki jak male lolitki, albo inne 'kwiatki' typu nagie posagi dzieci na fontannach w tle... niestety czesc ilustacji wcielo, ale sporo jest w tym watku http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2565613
    Dokładnie, też na to zwróciliśmy uwagę. Ciągle majtki na wierzchu i wypięte tyłki :/ Ale styl ilustracji bardzo mi się podoba mimo wszystko
    A. VI 2014

  7. #67
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Mnie tez troche meczy Basia dzieci chyba tez, bo czytalismy tylko raz kazda z posiadanych czesci i to zawsze z mojej inicjatywy. Ale bardzo mi sie podoba ,,Basia. Wielka ksiega'' gdzie opowiadania sa duzo krotsze.
    Basia. Wielka księga to całkiem co innego niż pojedyncze Basie? Myślałam, że to zbiór tych kilku.
    Niko 2012, Zo 2017

  8. #68
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Są zbiory tych duzych, ale jedna jest inna. Natala niedawno szczegółowo opisywała: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=3224498
    2009 2012

  9. #69
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Są zbiory tych duzych, ale jedna jest inna. Natala niedawno szczegółowo opisywała: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=3224498
    Dziękuję, przeoczyłam . Muszę zapoznać się z bibliotecznymi, bo internetowo mnie na razie nie przekonuje do końca
    Niko 2012, Zo 2017

  10. #70
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    Dla mnie kitem jest miasteczko Mamoko. Dziwne są te ilustracje, takie niepokojące. Te zwierzątka wcale nie wyglądają jak zwierzątka i jak mam wytłumaczyć dziecku że to jest konik, jak on wcale do konia nie jest podobny.
    a może "konik" niekoniecznie jest konikiem? my nazywamy czasem postacie jak na ściądze na okładce, czasem "chłopiec"; i bardzo lubimy

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Bo to chyba kwestia wieku jest. Czereśniowa dla młodszych, a Mamoko dla starszych (i tych już całkiem dużych)
    F będzie miał 2 lata za 1,5 miesiąca, a mamoko "czytamy" już jakieś pół roku... czereśniową kupiłam jedną i jeszcze nie mam porównania - jakoś mnie te obrazki nie zachwyciły i jeszcze F jej nie widział...

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    mieliśmy już wszystkie mamoko i w sumie tylko 3000 mi nie podeszło, Kubie też średnio, oddał do biblioteki bez żalu (wyjątkowo).
    Czereśniowa noc jak dla mnie za uboga za to jesień cudna, IMO najlepsza.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaasia Zobacz posta
    F będzie miał 2 lata za 1,5 miesiąca, a mamoko "czytamy" już jakieś pół roku... czereśniową kupiłam jedną i jeszcze nie mam porównania - jakoś mnie te obrazki nie zachwyciły i jeszcze F jej nie widział...
    Mnie też nie do końca odpowiada stylistyka Czereśniowej i zdecydowanie wolę serię Mamoko - bo jest zrobiona z jajem. Ale Młoda, ku mojemu zdumieniu, jeszcze przed pierwszymi urodzinami Czereśniową pokochała miłością wielką (inna sprawa, że "Jesień", którą poleca Kudlata, a pożyczone "Lato" podchodzi nam mniej) i ewidentnie odpowiada jej tak realistyczny sposób odwzorowania świata - po pierwszym jesiennym spacerze cały czas pokazywała w książce na liście, które wcześniej zupełnie ignorowała, a szukanie na każdej stronie kotów to już stały punkt programu. Mamoko ogląda coraz chętniej, ale to jest dla niej abstrakcja. W Czereśniowej ewidentnie koncentruje się na fragmentach, które zna z życia. Pewnie przy starszych dzieciach to zupełnie już nie ma znaczenia

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    mieliśmy już wszystkie mamoko i w sumie tylko 3000 mi nie podeszło, Kubie też średnio, oddał do biblioteki bez żalu (wyjątkowo).
    Czereśniowa noc jak dla mnie za uboga za to jesień cudna, IMO najlepsza.
    Faktycznie w "Nocy" mniej się dzieje, tzn. strony jakieś takie pustawe się wydają, zwłaszcza w kontraście z "Jesienią" (mamy te 2 póki co). Mimo wszystko bardzo mi się ta część podoba, taka klimatyczna jest





  13. #73
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    U nas z kolei Noc ciagle ogladane inne Czeresniowe mniej za to Mamoko zupelnie olane
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #74
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kit jakościowy pod względem użytych materiałów, to dla mnie było Naciśnij mnie Tuleta z Babaryby.
    Jak na książkę, którą trzeba było macać, pukać, miziać (świetna zabawa zresztą) papier był fatalnie dobrany, kredowany makabrycznie, miękki i wiotki, natychmiast powstawały zagniotły, ślady, kiepsko się przewracały strony. Pod tym względem porażka. Powinna być kartonowa. Albo tak pancerna jak Muk.

    Jeśli chodzi o Mamoko vs. Czereśniowa, to po prostu dwie religie są My jesteśmy mamokofilami.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  15. #75
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    A u nas mamoko nie chwyciło, ale "mam oko na litery" bardzo. I właśnie do opowiadania historii, nie wyszukiwania wyrazów. Pierwotna funkcja szybko się znudziła. Ale reszta jaka ciekawa
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  16. #76
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    A ja bardzo bym chciała, żeby seria o Bincie, Lalo i Babo oraz o Eli (Piłka,Kwiaty, Plaża i Ubranie) była kartonowa. Roczna córa w kółko przewraca te strony i nie wiem ile te książki jeszcze pożyją

  17. #77
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    kit jakościowy to zdecydowanie "księga dźwięków”. ale u nas to był jednocześnie mega hit pod względem zawartości.
    od niej zaczęła się miłość mojego dziecka do książek, miał wtedy 9 msc.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #78
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    kit jakościowy to zdecydowanie "księga dźwięków”. ale u nas to był jednocześnie mega hit pod względem zawartości.
    od niej zaczęła się miłość mojego dziecka do książek, miał wtedy 9 msc.
    ja nie wiem czy to jakas licencja jest na taki format czy co, ale angielskie wydanie (przez przypadek naszlismy kiedys w sklepie z ZOO w Battersea Park ) jest identyczne - ten sam format, ta sama grubosc, ta sama sklonnosc do rozklejania - widac bylo po egzemplarzu przeznaczonym do ogladania.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #79
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    nasza Księga dzwięków rozsypała się po kilku dniach niezbyt intensywnego używania i teraz siedzi w małym segregatorze
    ciężko jest przewracac kartki, ale teraz jest częściej oglądana niż jak Staś był mały
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #80
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A ja bardzo bym chciała, żeby seria o Bincie, Lalo i Babo oraz o Eli (Piłka,Kwiaty, Plaża i Ubranie) była kartonowa. Roczna córa w kółko przewraca te strony i nie wiem ile te książki jeszcze pożyją
    Binta i reszta, a zwłaszcza Lalo były przez Kubę miętolone nonstop między jego 8 a 14 miesiącem życia i mają się całkiem nieźle, natomiast naciśnij mnie straciło róg już przy jednym z pierwszych użyć.... Ale też myślę, że wszystkie te książki powinny być całokartonowe. Babo i spółka powinny mieć też zaokrąglone rogi, to powinien być standard dla tego przedziału wiekowego.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

Podobne wątki

  1. Zamek Książ 25.02
    Przez dorothea w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 14:35
  2. Zamek Książ
    Przez mastica w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:23
  3. 1 maj Książ
    Przez dominika79 w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •