Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: chusta żakardowa dla świeżynki? nada się? doradźcie proszę!!!

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie chusta żakardowa dla świeżynki? nada się? doradźcie proszę!!!

    Cześć, potrzebuję rady jakichś doświadczonych chustonoszek. Jeszcze przed porodem nastawiałam się na noszenie w chuście głównie jako metodęodciążeniea rąk, bo wiadomo: dzieci czasem ponosić trzeba. Weszłam na kilka stron, przeczytałam, że najlepsza chusta tkana i kupiłam... najtańszą jaką znalazłam na allegro. Teraz już wiem, że to był błąd. Przyszło coś prześcieradło podobnego, przy czym trzeba się strasznie namęczyć, żeby się podociągać, a i tak szmata się luzuje i po pół godziny dziecko zjeżdża i zwija się w kulkę! ;(
    Nie polecam firmy AIMelle i choćby wypuścili na rynek nawet najpiękniejszą z chust, to nie kupię, bo oszukują ludzi. Wiem, nie napisali, że chusta jest tkana skosnokrzyżowo, napisali tylko, że jest tkana, ale nie dodali, że splotem prostym... Taka pułapka na chustonówki, która może skutecznie zniechęcić do chustonoszenia.

    Wyżaliłam się, a teraz do sedna: chcę kupić chustę i spodobało mi sie Yaro w piórka. W związku z tym mam kilka pytań:
    Wiem, że dla nówek polecacie pasiaki. Czy myślicie, że poradzę sobie z nie-pasiakiem?
    Czym się różni splot skośnokrzyżowy od żakardowego? Czy to tylko różnica we wzorze czy może któreś są nośniejsze, grubsze/cieńsze, lepiej się dociągają?
    Jak długo trwa łamanie chusty?

    Będę wdzięczna za odpowiedzi/podpowiedzi.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Mysle, ze poradzisz sobie z niepasiakiem- najlepiej bedzie Ci sie pracowalo z chusta, ktora Ci sie podoba

    Roznica miedzy SK a zakardem wynika ze sposobu tkania; nosnosc moze zalezec od grubosci chusty I skladu; choc najwiecej zalezy od umiejetnego zawiazania chusty;

    Nie mialam piorek yaro wiec nie wiem jak dlugo je sie lamie- mozesz zapytac w watku yaro;

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Może jeszcze ktoś się wypowie?

    Wiem, że SK i żakard to różne sposoby tkania, ale jakie są konsekwencje dla chusty? W jednej i drugiej mogę nosić noworodka? Bo wszędzie piszą, że najlepsze SK, więc chciałam się dowiedzieć w czym żakard mu ustępuje.

    EDIT: nie widzę wątku Yaro, może źle szukam (dopiero wstałam, czyt. zwolnione obroty itp.), pokierujcie we właściwe miejsce.
    Ostatnio edytowane przez ogorczyna ; 03-11-2015 o 11:01

  4. #4
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Obie chusty sa dobre dla noworodka
    SK, popularne pasiaki poleca sie na poczatek dlatego, ze maja rozne krawedzie, co moze ulatwic dociaganie;

  5. #5
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    oczywiście że sobie poradzisz. w żakardzie jak najbardziej możesz nosić noworodka. a te piórka które upatrzyłaś to lniane?
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  6. #6
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,803

    Domyślnie

    Ja miałam na pierwszy raz Hopedizza Chicago Żakardową właśnie - cudna, milutka, od razu mięciutka. Byłam z niej bardzo zadowolona. Jednak na już większe dziecko mniej wygodna, bo nie taka nośna. Starszaka np na plecach już mi się nie wygodnie nosiło. Była za cienka i za delikatna po prostu.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    mysle, ze dośc istotnie, czy chusta jest wykochana i złamana niż wzór zaczynałam od pasiaka nati, który był mięciutki po poprzedniej właścicielce, ale teraz myślę, że cienkie konopne indio nadałoby się tak samo albo nawet lepiej, bo moje dzieci z gatunku tych przycieżkawych. szczególnie, jeśli ktoś jest zdecydowany nosić i nie boi się wydać większej ilości pieniędzy na początek (bo rozumiem, ze wiele mam nie ejst tego pewne i wolą kupić taniego pasiaka niż droga chustę z wzorem)
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Ja właściwie nadal jestem świezynką, ale się wypowiem - miałam skośnokrzyżową, miałam diamentową, ale najlepiej nosi mi się właśnie w żakardzie. Mam pożyczone ślimaki z jedwabiem i cieszę się nimi, bo niedługo pewnie będę musiała je oddać. Jedwab cudnie nosi noworodki i małe niemowlęta, genialnie się dociąga - natomiast od niedawna mój półtoraroczny synek pozazdrościł miesięcznej siostrze i też chce pakować się do chusty. I tu już jedwab nie daje rady, przydałaby się inna domieszka, może wełna albo len... Będę musiała kupić jakąś chustę i biję się z myślami, bo te ślimaki pokochałam, ale na mojego średniaka już za mało nośne są.
    Czyli - żakard tak, diabeł tkwi w domieszce Co do łamania - zależy od chusty - jedwabiu i wełny podobno łamać nie trzeba, mojego bawełnianego pasiaka (storchenwiege Johannes) uczynne forumki złamały w 2 miesiące.
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ta chusta co ją sobie upatrzyłam to 100% bawełna. O taka:


    Jest jeszcze wersja w kolorach jasnoszary-ciemnoszary i ona jest z lnem, ale ta mi się bardziej podoba
    A tak na marginesie, czy len nie sprawia, że chusta jest bardziej sztywna i trudniej ją złamać?

    Widziałam też na forumowym straganie ślicznego pasiaka:


    Podoba mi się bo jest inny i patrząc na niego nie odczuwam efektu "rzygam tęczą" jak przy niektórych innych. Dodatkowo umyśliłam sobie, że mojej drugiej połówce się spodoba. Chłop - fan czerni, zapalony metal, co po festiwalach jeździ, to i klimaty rasta nie są mu obce, pokazuję mu obie z taką myślą w głowie: jak nic wybierze te pasy, bo przecież w różowej chuście nie będzie chodził i co słyszę:
    - Taka tęczowa z frędzlami?! Chybaś oszalała! Fe! Bierz tę drugą!
    Ja z niedowierzaniem:
    - Ale ona jest różowa!
    - Nie różowa tylko fioletowa, tej tęczy nie założę!

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ogorczyna Zobacz posta

    EDIT: nie widzę wątku Yaro, może źle szukam (dopiero wstałam, czyt. zwolnione obroty itp.), pokierujcie we właściwe miejsce.
    Tu masz wątek:

    http://www.chusty.info/forum/showthr...19-Yaro-Slings

    Moim zdaniem bierz piórka, o ile bawełniane. Z lnem bym się wahała, bo to decha i trochę zajmuje podobno łamanie, można się zrazić..
    Żakardowych chust mam 3 i są obłędne Lubię je bardziej niż skośnokrzyżowe, proste pasiaki..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Tu masz wątek:

    http://www.chusty.info/forum/showthr...19-Yaro-Slings

    Moim zdaniem bierz piórka, o ile bawełniane. Z lnem bym się wahała, bo to decha i trochę zajmuje podobno łamanie, można się zrazić..
    Żakardowych chust mam 3 i są obłędne Lubię je bardziej niż skośnokrzyżowe, proste pasiaki..
    No właśnie zakochałam się w tym wzorze, który masz. To była miłość od pierwszego wejrzenia.
    A jak długo ją łamałaś? Bo mam chuścioszka na już, a ostatnio mamy bunt wózkowy i tak 20 minut jazdy jest ok, a potem muszę nieść i pchać wózek. Masakra jakaś.
    Czy to jest chusta gruba czy cieńka czy taka średnia? W lato też w niej ponoszę?

  12. #12
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,353

    Domyślnie

    Soul a jakie masz te chusty? Właśnie myślę nad zakupem 1 chusty bo na tyle mogę sobie pozwolić i się waham czy Leo turkus (mój ulubiony kolor!) czy może właśnie zakard jakiś, mam tylko kolkowa LF echo i lubię bardzo...

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  13. #13
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Leoski sa cuudne, miekkie i nosne, a jednoczesnie cienkie i samodociagajace sie. No uwielbiam i polecam kazdemu.

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,235

    Domyślnie

    Karo, ja mam czerwoną Grecję, grubą i puchatą bawełnę, tę z meszkiem,
    pióra Yaro w kolorze wina i czerni,
    i konopne róże Nati, Roses Dilara.

    I szczerze, jak na ostatni czas, noszę na zmianę tylko w nich.. Reszta stosu leży Leośków nie znam za bardzo, może też są cudne, ale no nie wiem
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #15
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,353

    Domyślnie

    Ach, mam wrażenie że grecje były takie popularne kilka lat temu jak nosiłam Adasia, bawełny i wełny. .. teraz ciężko trafić. Z leoskiem się waham bo mam kolkowego i nie do końca pasuje mi do opisów (no nie jest miękki jak dla mnie) ale to już OT. Dzieki☺

    Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    A którego leośka masz? Ja mam bordowego i jest cudny, miękki, cienki, dla maluszka i dla starszaka, to jedyna chusta, którą sobie zostawiłam dla następnego dziecka Ale miałam kiedyś niebieskiego (marine) i był koszmarny jak dla mnie, czepliwy, na pewno grubszy... Nie wiem, od czego to zależy. Możliwe że różne modele się tak od siebie różnią?
    A. VI 2014

  17. #17
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Ja też o Leo mam inne zdanie ale może dlatego ze moja nie była do końca złamana.
    Grecję mam jest mega mieciutka: ) rozważam sprzedaż jakby ktoś był chętny
    Moje dwa szczęścia

  18. #18
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,353

    Domyślnie

    No własnie ja mam jeden z tych nowszych chyba modeli, leo flieder, może dlatego. I też kiedyś miałam w rękach marine, z 5 lat temu, i też zapamiętałam że taki...no może nie sztywny, ale i nie mięciutki jakiś.

    lena, to daj znać na pw co i jak
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,235

    Domyślnie

    sowa, no własnie! Koleżanka ma niebieskiego leosia i jak dla mnie, sztywny i nieprzyjemny taki..

    A Grecje są boskie, ale te z meszkiem. Są też bez meszku, i jakby w moim odczuciu nie ma tej magii, są jakby cieńsze, i nie tak kocykowe, no zwykłe takie. Chyba fioletowe były własnie te cieńsze, ja mam czerwoną grubaśną
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Ruda Śląska
    Posty
    23

    Domyślnie

    Moje posty pojawiły się po jakichś pięciu dniach. Pewnie czekały na moderację.

    Hej Soul, to jak z łamaniem tych piórek? Szybko pójdzie?


    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Przeoczyłam, bo szukałam sub-forum jak dla pozostałych rodzajów chust, a nie jednego biednego samotnego wątku...
    Swoją drogą czemu Yaro się jeszcze nie dorobiło swojego miejsca na chustoforum? To są nowe chusty? Czy jakaś dyskryminacja tu panuje?

Podobne wątki

  1. Kieszonka - proszę, doradźcie
    Przez dybuk w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 22:21
  2. Czy chusta kółkowa LL z bambusem nada się do karmienia?
    Przez Karolka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 12:36
  3. doradźcie, proszę
    Przez kasia_B w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 23:41
  4. doradźcie proszę w sprawie kurtki..
    Przez mimka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •