Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Chusta tkana - również dla taty

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    1

    Question Chusta tkana - również dla taty

    witam

    Szukamy z żoną bawełnianej chusty tkanej do noszenia 2 tygodniowej córeczki. Oboje jesteśmy początkujący. Długość chusty udało nam się ustalić - 4,6m, ale... zablokowaliśmy się ma wyborze konkretnej firmy i modelu. Szukamy chusty za około 200zł, która starczy na jak najdłużej i będzie dość "spokojna kolorystycznie" (bysmy oboje mogli z niej korzystac - bez różów, czerwieni, pasteli, bardziej szare badz ciemny zielony/niebieski/turkus). Według któregoś artykułu znalazłem że najlepiej by było by chusta miała grubość koło 240g/m2. Jak już nam się wydawało że wybraliśmy konkretny kolor, to wyszło że chusta ma tylko 190-200g/m2 :/. A np natibaby w ogóle nie podaje chyba na stronie grubości.

    Może potrafi nam ktoś doradzić co najlepiej wybrać przy tej kwocie, z odpowiednią grubością i wybrednych wymaganiach kolorystycznych?

  2. #2
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Wg mnie taki grubasek na początek nie jest potrzebny. Ja przy maluszku wybierałam chusty o niższej gramaturze bo znacznie łatwiej było wiązać. Dopiero teraz, ok 10kg patrzę na grubość
    Moje dwa szczęścia

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Little Frog podaje gramatury, wybór kolorów duży bardzo, jakaś miła bawełna w Waszym zakresie cenowym powinna się znaleźć.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Hej. Little Ftog ma tez grubsze chusty: Opal, Agat... Patrz na cenę, te 10 zl droższe to są te. Potem w opisie masz ze nadaje sie tez dla starszych maluszkow

    Zobacz jeszcze na Nosimisie.pl, kangurkowo.pl i dekoraliki.pl. Sa tam chusty Yaro o gramaturze z reguły 230. Ja mam taka, testowalam na mauszku jak i starszaku i jest ok .
    Maj 2014 i Marzec 2016

Podobne wątki

  1. Chusta tkana 100% wełny Tetro
    Przez Kinga w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 06:32
  2. Chusta tkana + kółka RingSlings ??
    Przez K&M w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 16:07
  3. Lenny Lamb-Chusta tkana
    Przez meryenn w dziale Lenny Lamb
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •