Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 128

Wątek: Ksiązki o Bożym Narodzeniu i Zimie

  1. #21
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,704

    Domyślnie

    ksiazki, bo potrzebowalam listy
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,874
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Czy autorce wątku nie chodziło bardziej o to, żeby rozwinąć opinie na temat pozycji świątecznych w jednym miejscu i podpatrzeć co kto ma i poleca sam z siebie?
    Lista listą, może już nawet trochę nieaktualna, a opinie o świątecznych/zimowych i tak się przewijają w oklepanych i trudno tam później odnaleźć.
    Niko 2012, Zo 2017

  4. #24
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    o super dzieki
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #25
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,499

    Domyślnie

    Ta lista taka nieczytelna, że nie jestem w stanie przebrnąć, więc nie wiem czy było.

    Ale my mamy po prostu Basię o BN i ja Basię lubię. Nie ma tam głupot i dziwactw, których czasem mam już dość w literaturze dla dzieci.
    Mąż też kupił "Boże Narodzenie" z tekstem Oszajcy, wyd. WAM. Bardzo etsetyczna książeczka do kolorwania z mądrymi tekstami. Np. Józef mówi do Maryji: "Jaki on piękny! Zaśpiewaj mu kołysankę" W pakiecie składana szopka.

    O zimie: Zima Ollego, ale pewnie wszyscy znają. Z polskich ciekawostek sympatyczna "Zima, której nie było" K. Minasowicz, wyd. Wilga. Książeczka o dziewczynce, dla której zima była abstrakcją (bo pierwsza świadoma zima?), a później zima nie przyszła, więc zrobili sobie zimę w domu. Ładne, spokojne ilustracje, mało tekstu.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamata Zobacz posta
    Czy autorce wątku nie chodziło bardziej o to, żeby rozwinąć opinie na temat pozycji świątecznych w jednym miejscu i podpatrzeć co kto ma i poleca sam z siebie?
    Lista listą, może już nawet trochę nieaktualna, a opinie o świątecznych/zimowych i tak się przewijają w oklepanych i trudno tam później odnaleźć.
    Też tak myślę..

    natala, nie frustruj się i nie denerwuj, bo myślę, że nie ma o co Ciesz się, że w temacie książkowym "się dzieje" i ludzie chłonni wiedzy są

    Lista listą, ale .. to tylko sucha lista. Sporo nieaktualnych książek, a w wątkach ogólnych nie sposób wyłapać opinii. Jest sobie ten wątek - Lista tematyczna, i spoko, niech sobie będzie. Są wątki o książkach religijnych, komiksach i jakoś nikomu to nie przeszkadza - na moje niech sobie będzie taki szerszy wątek o bożonarodzeniowych, zimowych
    Wszystko w jednym miejscu i łatwo będzie poczytać, co się u kogo sprawdziło i dlaczego, w wątku o mniej oklepanych książkach - no nierealne znaleźć opinie o książkach np. sprzed roku..

    spadłamznieba, może w styczniu znajdę chwilę, to za dnia obfocę nasze ulubione świąteczne Zawsze w grudniu lądują w koszu plecionym, na podłodze i do czytania wybieramy coś z nich, coś z klimatu i nastroju świąt. Mam je pod ręką, jeszcze nie wylądowały z powrotem na półkach
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  7. #27
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dokładnie o to mi chodziło.
    Super by było gdyby wątek się rozrósł.
    Książek o tej tematyce u mnie sporo ale bardzo lubię ten czas i ciągle coś dokupuję.
    Świetną książką nabytą w obecnym sezonie jest
    Święta dzieci z dachów.
    Mam też kilka dla maluszków więc niedługo opiszę (bo nie ukrywam, że właśnie z tym miałam największy problem. Co wybrać dla 18-21 miesięcznego dziecka, ale obecny rynek naprawdę nie próżnuje i jest w czym wybierać. Napiszę co u nas się spraedzi£o.


    Cytat Zamieszczone przez Mamata Zobacz posta
    Czy autorce wątku nie chodziło bardziej o to, żeby rozwinąć opinie na temat pozycji świątecznych w jednym miejscu i podpatrzeć co kto ma i poleca sam z siebie?
    Lista listą, może już nawet trochę nieaktualna, a opinie o świątecznych/zimowych i tak się przewijają w oklepanych i trudno tam później odnaleźć.

  8. #28
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Książek o tej tematyce u mnie sporo ale bardzo lubię ten czas i ciągle coś dokupuję.
    Siostro! mam identycznie
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #29
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Ja mimo braku szalu na ksiazki zimowe, glownie o swietach, jakies anty mam od kilku lat, po uwolnieniu sie od rodzicow konserwatywnych wierzeniowo, kupilam kilka i choc nadal zgrzyta mi temat swiat wiary, to nawet mnie przekonuja.

    Mam
    Wierzcie w Swietego Mikolaja, fajne budowanie napiecia .
    Opowiesc pod choinke, mimo ze tlumaczyla Chotomska, nie jest to najlepszy jej utwor, ale ksiazka piekna.
    Niezwykly Swiety Mikolaj z Pettsonem i Findusem, nie czytalam, ale kupione za grosze
    Goscie na Boze narodzenie tez Pettson
    Wigilia Misia i Tygryska, zaczelam, zapowiada sie fajnie, nie skonczylam (mam milion rozpoczetych ksiazek...)
    Przybierzeli do Betlejem z Muchomora, jak kazda spiewanka robi szal

    Kupilam tez sporo tych tanich z wydawnictwa Zysk, Choinka, cos Kochanowskiego tam bylo. Wszystkie zwrocilam, nie podobaly mi sie.

  10. #30
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Zastanawiam się tylko dlaczego
    Jak pracuje Święty Mikołaj oraz
    Mikołaj zna się na Świętach osiągają tak wysokie ceny?
    Na rynku jest naprawdę tyle ciekawszych książek za rozsądne pieniądze.
    Mam obie i nie wiem skąd te ceny?
    Fajnie bybyło jakby napisał ktoś o nowościach z roku 2016
    Napiszę o tych co kupiliśmy lub dostaliśmy i były wydane w 2016roku.
    Bo było kilka ciekawych pozycji

  11. #31
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,121

    Domyślnie

    tak jak wyżej napisała spadłamznieba - naszym odkryciem w tym roku świątecznym była książka "święta dzieci z dachów" bardzo przyjemnie się ją czytało, super wciągnęła chłopaków
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #32
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    A Ciebie nie wciągnęła? Mnie i mojego męża bardzo.
    My przeczytaliśmy ją od razu całą
    Nie było szansy by czekać na kolejne rodziały
    Później już czytaliśmy jeden dwa rozdziały dziennie ale na początku to ....
    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    tak jak wyżej napisała spadłamznieba - naszym odkryciem w tym roku świątecznym była książka "święta dzieci z dachów" bardzo przyjemnie się ją czytało, super wciągnęła chłopaków

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Spadłamznieba, mnie też bardzo wciągnęła cudna opowieść

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  14. #34
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,121

    Domyślnie

    mi się bardzo podobała, czytalismy po świętach juz po kilka rozdziałów dziennie mnie wciągnęła ale o to nie trudno, najważniejsze że chłopaków choć oni to wyjątkowo czegoś nie "kupują" jak tylko biorę książkę do ręki i czytam to chyba, że usłyszą od starego dzwięk z kompa, wtedy uciekną
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  15. #35
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Czuję się zachęcona do przeczytania tych "Świąt dzieci z dachów". I tak czytam jeszcze świąteczne, więc jeszcze jedna nie zrobi mi różnicy. Może do wiosny się wyrobię
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  16. #36
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    To podrzuć co jeszcze czytasz.
    My zaczęliśmy dziś
    O czym pada śnieg A. Tyszka
    Ciekawa
    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Czuję się zachęcona do przeczytania tych "Świąt dzieci z dachów". I tak czytam jeszcze świąteczne, więc jeszcze jedna nie zrobi mi różnicy. Może do wiosny się wyrobię

  17. #37
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    My właśnie zaczęliśmy 8+2 i pierwsze święta, a w kolejce jeszcze czeka Chłopiec zwany Gwiazdką.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  18. #38
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mam obie ale wydaje mi się że dla 6 latka jeszcze za wcześnie.
    Syn dostał w prezencie na urodziny ale jak dowiedziałam się ze tym zaczytują się bratanice mojego męża które są o kilka lat starsze to stwierdziłam że jeszcze poczeka.
    Chłopca przeczytałam sama i faktycze za rok może dwa.
    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    My właśnie zaczęliśmy 8+2 i pierwsze święta, a w kolejce jeszcze czeka Chłopiec zwany Gwiazdką.

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Obiecałam że coś napiszę ale ciągle coś i zaraz kolejne wiosenne święta więc tematyka zaczyna robić się daleka od tego co tu i teraz.

    Natomiast chciałam się was zapytać co sądzicie o książce Basia i zwierzaki?

    Jak dla mnie pomysł fajny ale niedopracowany. Brak czegokolwiek na przechowywanie wyciętych zwierząt. Szkoda że wszystko na kolorowym papierze bo ciężko zrobić ksero. Przez co jednorazowego użytku.
    Tekstowo - jak dla mnie kiepsko. Skupili się na wycinankach, okładce a tekst taki na siłę i oderwany od Polskiej tradycji i rzeczywistości (a przecież Basia z założenia ma być taka polska, nasza) spokojnie można było wydać w broszurze albo tak jak jest wydawana pojedyncza Basia.
    Wogóle mogli książkę wydać normalnie jak pojedyncze Basie i osobno wycinanki. To wszystko w teczce. Wycinanki jak się skończą to książka prezksiążkasię źle.
    Niewygodna do czytania. cena jak na tego typu książkę a raczej na to co z niej zostaje po wykorzystaniu wycinanek bardzo wysoka. Dziecku się podobają wycinanki i to bardzo. Jedyny plus.
    Można kupić jak będzie z 50% upustem

  20. #40
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Wyciągam wątek bo my jesteśmy już po pierwszej nowości BN.

    Krowa Matylda i śnieg.
    mogłam się domyślić po nazwie i okładce że to będzie tego typu tematyka, odłożyć na półkę i przeczytać za kilkanaście tygodni.
    Swoją drogą ciekawa jestem nowości na zimę i BN.
    Dla wielbicieli Matyldy polecam, ale poczekajcie z czytaniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •