Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75

Wątek: I co z tą Tulą teraz zrobić? - Naprawiona :)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie I co z tą Tulą teraz zrobić? - Naprawiona :)

    Tula mi się pruje minęło dwa lata a więc naprawa w ramach gwarancji odpada, producent może się podjąć naprawy, ale odpłatnie....







    Myślicie, że zwykła krawcowa da radę to rozpruć i naprawić?

    Kurcze miało być nosidło solidne a tu lipa taka, tyle czasu przewisiało w szafie nieużywane....

    Powinno być wszyte dobrych parę centymetrów a nie pół !! Po co ten prostokąt przeszywający jak tam tego paska w ogóle nie było...

    No to się pożaliłam
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 20-11-2015 o 23:16

  2. #2
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    no faktycznie Tula się nie popisała tym wszyciem materiału...lipa jak nic. ja bym do nich napisała,bo przecież kto to widział,żeby materiał w nosidle był wszyty tak oszczędnie i to w takim nosidle, może uznają to za wadę nosidła, bo tak jak mówisz- po co to przeszycie prostokątne skoro tam nie ma materiału,który miał być złapany.
    Krawcowa na pewno wszyje to od nowa,ale głębiej niż dotychczas,więc zapewne ten pasek będzie ostatecznie nieco krótszy.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Odesłałabym do producenta. Nawet jesli każą ci zapłacić, to zrobią to fachowo. Lepiej niz krawcowa (ktora btw tez cie podliczy)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Pisałam dziś do producenta, chcą 50 zł za naprawę plus koszty wysyłki.....
    Mam znajomą krawcową po sąsiedzku, tylko nie wiem czy się podejmie.

  5. #5
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    na mój gust wszycie tego materiału to nie jest nic skomplikowanego, więc skoro tyle sobie wołają to ja bym poszła do krawcowej, nie ma się czego bać na pewno zrobi Ci to porządnie, bo tu nie ma za bardzo czego zepsuć,krawcowa wszyje materiał głębiej i już,przeszyje kilka razy,żeby nic się nie pruło i po imprezie

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Oj straszna lipa!!! I to niby bezpieczne nosidlo...
    Tak sobie myślę,że dla wprawnej krawcowej to nic skomplikowanego, a paska całego nie warto wymienić? I wszyc wtedy głębiej tak aby ten krzyżyk faktycznie przeszywal pasek?

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Paska mam tyle zwiniętego, że spokojnie można wszywać nawet 5 cm, nie znam efektów pracy krawcowej sąsiadki niestety. Więc nie wiem jak to zrobi.

  8. #8
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    na szczęscie nie ma monopolu na krawcowe, więc jeśli nie jesteś pewna zdolności sąsiadki to poszukaj kogoś bardziej profesjonalnego naprawdę myślę,że to nie jest skomplikowana operacja szyciowa

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Czytam właśnie o wadach i znalazłam takie coś:

    "
    Jeżeli sprzedawca podstępnie zataił wady towaru, konsumentowi przysługuje uprawnienie do złożenia reklamacji z tytułu rękojmi bez względu na okres, jaki upłynął od stwierdzenia wady. Oznacza to, że przedsiębiorca odpowiada za produkt, nawet jeżeli wada zostanie przez konsumenta zauważona po upływie 2 lat od wydania rzeczy.
    Uwaga! Sprzedawca jest zwolniony z odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli konsument w momencie zawarcia umowy wiedział o wadzie, np. towar był sprzedawany po obniżonej cenie z uwagi na określoną usterkę. Wada ta nie będzie podlegała reklamacji, ale towar można zareklamować, jeżeli ujawni się w nim inna usterka – nieznana konsumentowi w momencie zakupu."

    Czy osoba która to szyła nie wiedziała co robi wszywając tylko pół centymetra??

    edit

    Ma ktoś Tulę pod ręką i może sprawdzić ile jest wszyte u niego?? Będę wdzięczna

  10. #10

    Domyślnie

    Też bym uderzyła do krawcowej, bo to naprawdę nic skomplikowanego. Niestety po raz kolejny potwierdza się, że Tula jest przereklamowana...

    Wruuuu, mogę Ci sprawdzić, ale które to jest dokładnie miejsce?
    Edit: Już widzę. U mnie po obu stronach jest jeszcze z centymetr paska za tym krzyżykiem.
    Ostatnio edytowane przez sowa_przemądrzała ; 08-10-2015 o 21:44





  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Osobiście jestem w szoku! To nosidlo cały czas było niebezpieczne dla Twojego dziecka. Może napisz im to wyraźnie, zawsze możesz to publicznie pokazać np na fb, moim zdaniem nipowazne podejście do klienta. Jeśli chodzi o ponowne wszycie, to akurat drobiazg jest. Można to spokojnie naprawić, będzie nieco inaczej w wyglądało, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo noszonemu dziecku.

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    O świetnie wruuu ja bym to im zacytowała,ewentualnie zrobiła foty innej tuli właśnie i powalczyła.

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Też bym uderzyła do krawcowej, bo to naprawdę nic skomplikowanego. Niestety po raz kolejny potwierdza się, że Tula jest przereklamowana...

    Wruuuu, mogę Ci sprawdzić, ale które to jest dokładnie miejsce?
    Edit: Już widzę. U mnie po obu stronach jest jeszcze z centymetr paska za tym krzyżykiem.

    Czyli masz wszyte ok 6 cm paska??

  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    moim zdaniem to wada ukryta. ja bym powalczyła.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Czyli masz wszyte ok 6 cm paska??
    Ze 4,5. Sam krzyżyk ma 2,5. (Bo mowa jest o tym pasku mniej więcej w połowie panelu?)





  16. #16
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    aż z ciekawości jutro rano sprawdzę swoją Tulę ile tam czego i gdzie ma

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Ze 4,5. Sam krzyżyk ma 2,5. (Bo mowa jest o tym pasku mniej więcej w połowie panelu?)
    tak tak o to chodzi, dzięki za sprawdzenie

    Cytat Zamieszczone przez Dadzia Zobacz posta
    aż z ciekawości jutro rano sprawdzę swoją Tulę ile tam czego i gdzie ma
    Sprawdź bardzo proszę a dziewczyny jakbym próbowała walczyć o reklamację to podeślecie mi zdjęcia dla przykładu? -jeśli widać oczywiście na nich, że ten pasek jest głęboko wszyty?

  18. #18
    Chustofanka Awatar iwotree
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    159

    Domyślnie

    wruuuu jak nie wskórasz nic z tą reklamacją, to proponuje nie do krawcowej ale do kaletnika (torebki, paski itd.). Mają mocniejsze maszyny na takie paski i nici grubsze. Myślę, że pewniejsze szycie niż krawcowa. Aczkolwiek nie twierdzę, ze krawcowa zrobi źle
    Trzymam kciuki, też uważam, że to wada ukryta.
    IKropek! Natalka 11.06.2014

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Sprawdź bardzo proszę a dziewczyny jakbym próbowała walczyć o reklamację to podeślecie mi zdjęcia dla przykładu? -jeśli widać oczywiście na nich, że ten pasek jest głęboko wszyty?
    Tego tak nie widać, trzeba macać. Ale oni doskonale wiedzą, jak to powinno być wszyte





  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    sprawdziłam na dwóch tulach, w obu pasek jest za krzyżykiem, w jednej jakieś 2 mm, w drugiej ok. 0,5 cm; w zasadzie logiczne, że to szycie na krzyż to ma lepiej trzymać materiał i być bezpieczniejsze
    ja bym chyba na Twoim miejscu zrobiła "raban" np. na fb - w sumie to jak pisze Magenta cały czas było niebezpieczne dla dziecka; tula jest bardzo popularna np. w Stanach, a tam mają przecież "hopla" na punkcie procesów o różne pierdoły nawet...
    jak coś to daj znać gdzie uderzasz - na pewno wiele osób udostępni Twojego posta lub go skomentuje... producent to powinien Cię przepraszać wręcz i z własnej inicjatywy proponować jakieś sensowne dla Ciebie rozwiązanie, a nie odpłatną naprawę...

Podobne wątki

  1. Co dla rozczarowanych Tulą?
    Przez sowa_przemądrzała w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 21:32
  2. Co teraz?
    Przez aginia w dziale Didymos
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 18:50
  3. TVN teraz!
    Przez lemonka w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:49
  4. no i co teraz?
    Przez v w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •