Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75

Wątek: I co z tą Tulą teraz zrobić? - Naprawiona :)

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    i nie odpowiedzieli nic... po pierwszych mailach, gdzie zapytałam czy coś można zrobić z moją Tulą i ustaleniu daty zakupu nosidła odpowiedzi miałam w godzinę. Po moim 3 mailu z domniemaniem wady ukrytej i postraszeniem ich odpowiedzialnością za bezpieczeństwo mojego dziecka CISZA. Zastanawiam się co teraz, oficjalne pismo wysłane listem, na które będą musieli odpowiedzieć czy coś innego?

  2. #42
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    szybciej pójdzie z nagłośnieniem sprawy na fejsbuku
    /na oficjalnej stronie albo jakiejś ze "zwolennikami" typu "nosimy w tula"

  3. #43

    Domyślnie

    Ja bym zadzwoniła. Trudniej człowieka zbyć przez telefon niż przez maila. Z tym nagłośnieniem na fb może być problem. "Nosimy w Tula" jest grupą niezależną od producenta. Z kolei oficjalny fanpage Tuli jest chyba tylko po angielsku. I może to jest myśl - jeśli robić zadymę to od razu na cały świat Swoją drogą - naprawdę niefajne i nierozważne zachowanie z ich strony. Wiadomo, zadowolony klient chwali i poleca. Niezadowolony czy rozczarowany potrafi zniechęcić kilka osób (mi się udało ;P).





  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Z tym nagłośnieniem na fb może być problem. "Nosimy w Tula" jest grupą niezależną od producenta. Z kolei oficjalny fanpage Tuli jest chyba tylko po angielsku.
    grupa niezależna od producenta - więc nikt posta nie usunie a ludzie się dowiedzą o "polityce reklamacyjnej" (nie mówiąc o podejściu do bezpieczeństwa) firmy
    ...a na oficjalnej można dać odnośnik

  5. #45
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Ustawa jasno mówi (Zgodnie z art. 8 ust. 3), że mają 14 dni na odpowiedź, po tym czasie w razie braku odpowiedzi muszą spełnić Twoje roszczenia zawarte w wiadomości.
    Masz 4 sposoby na złożenie reklamacji:

    1.osobiście w siedzibie firmy,
    2. meilowo,
    3. telefonicznie,
    4. pisemnie na adres.

    Teraz pytanie jaki charakter miała Twoja pierwsza korespondencja? Pytałaś czy zgłosiłaś, że składasz reklamacje?
    W którym meilu złożyłaś roszczenie naprawy/wymiany? Ile czasu minęło od tej wiadomości?

  6. #46
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    Lo matko.
    Zawsze zadziwial mnie fenomen tuli, bo katerialy kiepskie, plowieja po praniu a tu jeszcze takie cos i olewanie klienta.

    Ja tez proponuje naglosnic na fb i swoja,droga uderzyc do,Rzecznika Praw Konsumenta czy jakos tak oni super pomagaja w takich sprawach.

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  7. #47
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Przed rzecznikiem trzeba wyczerpac proces reklamacji. Musisz otrzymać na piśmie odmowę naprawy gwarancyjnej lub wady ukrytej. Jeżeli spotkasz się z odmową to tu masz sprawę wygraną. Nie podaruj proszę. Uczysz sprzedawcy pokory w ten sposób

    Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Już odpisuję W moim pierwszym mailu wysłałam zdjęcia do Tuli i zapytałam co mogę z tym fantem zrobić. Pani zapytała gdzie był zakup nosidła.
    W kolejnym mailu Pani ustaliła datę i dostałam informację, że w związku z tym, że minęło dwa lata mogą zaproponować mi tylko odpłatną naprawę.
    Za dwa dni chyba wysłałam do nich maila już mniej miłego maila, na który już mi nie odpisali...
    Chyba wyślę to pismo oficjalne przynajmniej będę mieć coś na papierze i będę walczyć dalej - nie poddam się tak łatwo

  9. #49
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Tutaj była wada ukryta produktu reguluje to ustawa z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.Odpowiedzialność sprzedającego z tytułu niezgodności towaru z umową ma miejsce, gdy wada istniała w momencie zakupu towaru.

    Ustawa mówi, że Sprzedawca towaru, zawiadomiony o niezgodności towaru z umową powinien odpowiedzieć na skierowane do niego pismo w przeciągu 14 dni. Brak reakcji z jego strony oznacza, że roszczenia kupującego uznał za uzasadnione.

    PRZECZYTAJ TO -->Nabywca towaru niezgodnego z umową może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę lub wymianę na nowy, chyba że naprawa lub wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Nieodpłatność ta oznacza, że koszty demontażu, transportu, robocizny, materiałów i ponownej instalacji również obciążają sprzedającego. Niemożliwość naprawy, wymiany lub znaczne koszty lub niedogodności takich czynności po stronie sprzedawcy, zwalniają go z tych obowiązków. To samo dotyczy kupującego, który może w takich okolicznościach żądać stosownego obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. Od umowy nie można jednak odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. W tym momencie warto zauważyć, że powinno być dokładnie określone o jaką podstawę opieramy nasze roszczenia: gwarancję czy niezgodność towaru z umową. W tym pierwszym przypadku warunki często nie przewidują możliwości wymiany towaru na nowy, co w praktyce oznacza niekończące się naprawy towaru. Ostatecznie zawsze to konsument, a nie sprzedawca decyduje o podstawie żądań. Na Twoim miejscu napisałabym pismo, a w nim zawarła kiedy i gdzie miał miejsce zakup, kopia dowodu zakupu tuli, kolejno, że wada występująca w towarze wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, że porównałaś z innymi tulami i tylko Twoja jest ŹLE USZYTA. Kolejno wskaż, że jest to wada ukryta. Powołaj się na ustawę i w ostatniej części wrzuć swoje roszczenia.

    "Proszę o bezgotówkową naprawę towaru, jeżeli naprawa będzie miała wpływ na bezpieczeństwo proszę o wyminę towaru na nowy, pozbawiony wady. Jeżeli zgodnie z regulacją prawną nie uzyskam od Państwa odpowiedzi w terminie określonym ustawą proszę o zwrot pieniędzy za towar".

    Wyślij listownie i na adres e-mail wyślij skan z informacją dnia takiego i takiego wysłane została została do Państwa reklamacja drogą listowną. Niech już działają.

    Reklamacja musi być pozytywnie rozpatrzona, nie ma innej opcji Ja przynajmniej bałabym się ją odrzucić znając konsekwencje prawne, (o wizerunkowych nie wspomne) gdyby do mnie trafiła

  10. #50
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emilia3333 Zobacz posta
    Tutaj była wada ukryta produktu reguluje to ustawa z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.Odpowiedzialność sprzedającego z tytułu niezgodności towaru z umową ma miejsce, gdy wada istniała w momencie zakupu towaru.

    Ustawa mówi, że Sprzedawca towaru, zawiadomiony o niezgodności towaru z umową powinien odpowiedzieć na skierowane do niego pismo w przeciągu 14 dni. Brak reakcji z jego strony oznacza, że roszczenia kupującego uznał za uzasadnione.

    PRZECZYTAJ TO -->Nabywca towaru niezgodnego z umową może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę lub wymianę na nowy, chyba że naprawa lub wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Nieodpłatność ta oznacza, że koszty demontażu, transportu, robocizny, materiałów i ponownej instalacji również obciążają sprzedającego. Niemożliwość naprawy, wymiany lub znaczne koszty lub niedogodności takich czynności po stronie sprzedawcy, zwalniają go z tych obowiązków. To samo dotyczy kupującego, który może w takich okolicznościach żądać stosownego obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. Od umowy nie można jednak odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. W tym momencie warto zauważyć, że powinno być dokładnie określone o jaką podstawę opieramy nasze roszczenia: gwarancję czy niezgodność towaru z umową. W tym pierwszym przypadku warunki często nie przewidują możliwości wymiany towaru na nowy, co w praktyce oznacza niekończące się naprawy towaru. Ostatecznie zawsze to konsument, a nie sprzedawca decyduje o podstawie żądań. Na Twoim miejscu napisałabym pismo, a w nim zawarła kiedy i gdzie miał miejsce zakup, kopia dowodu zakupu tuli, kolejno, że wada występująca w towarze wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, że porównałaś z innymi tulami i tylko Twoja jest ŹLE USZYTA. Kolejno wskaż, że jest to wada ukryta. Powołaj się na ustawę i w ostatniej części wrzuć swoje roszczenia.

    "Proszę o bezgotówkową naprawę towaru, jeżeli naprawa będzie miała wpływ na bezpieczeństwo proszę o wyminę towaru na nowy, pozbawiony wady. Jeżeli zgodnie z regulacją prawną nie uzyskam od Państwa odpowiedzi w terminie określonym ustawą proszę o zwrot pieniędzy za towar".

    Wyślij listownie i na adres e-mail wyślij skan z informacją dnia takiego i takiego wysłane została została do Państwa reklamacja drogą listowną. Niech już działają.

    Reklamacja musi być pozytywnie rozpatrzona, nie ma innej opcji Ja przynajmniej bałabym się ją odrzucić znając konsekwencje prawne, (o wizerunkowych nie wspomne) gdyby do mnie trafiła
    Wielkie dzięki emilia3333, wieczorem piszę pismo

  11. #51
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Wielkie dzięki emilia3333, wieczorem piszę pismo
    I oczywiście wszystko ślij listami poleconymi najlepiej z potwierdzeniem odbioru.

  12. #52
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie

    a pisałaś na fb?
    Fb jest jednak b.skuteczny ze względu na liczbę użytkowników
    Powodzenia
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4 Zobacz posta
    a pisałaś na fb?
    Fb jest jednak b.skuteczny ze względu na liczbę użytkowników
    Powodzenia
    jeszcze nie to zostawiam sobie na koniec

    Nie mogę znaleźć paragonu :/ ale póki co wyślę tylko list i zobaczymy co będzie

  14. #54
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Nie musisz mieć paragonu o ile płaciłas karta. Wystarczy wtedy potwierdzenie z rachunku.

    Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

  15. #55
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Kurczę, niefajna sytuacja! Podpinam się pod temat, bo jestem ciekawa, czy Tula zachowa się uczciwie...

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    UWAGA! Nastąpił przełom w sprawie!

    Dostałam dziś maila po moje nosidło ma przyjechać kurier i ma zostać naprawione !!!!!!

    Może będę się cieszyć dopiero jak do mnie wróci co?

    Za wszystkie porady i pomoc już Wam dziękuję, to dzięki Wam wysłałam pisemną reklamację a nie oddałam nosidła do krawcowej

  17. #57
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Myślę, że wróci pięknie naprawione
    Gratulacje

  18. #58
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Super, daj znać jak do Ciebie wróci .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Trzymam kciuki żeby sprawa się dobrze zakończyła
    J.2014 i E.2016

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    No super, tak powinno być od razu
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

Podobne wątki

  1. Co dla rozczarowanych Tulą?
    Przez sowa_przemądrzała w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 21:32
  2. Co teraz?
    Przez aginia w dziale Didymos
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 18:50
  3. TVN teraz!
    Przez lemonka w dziale Chusty tu i tam!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:49
  4. no i co teraz?
    Przez v w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2008, 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •