Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: jaką kółkową wybrać?

  1. #1
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie jaką kółkową wybrać?

    pragnę kółek dla mojego szkraba, ma juz 8 kg, szukam nośnej bawełny, widziałam na fb tulę, indio bawelniane i konopne oraz handwoven Baby Sabye, doradzcie coś...
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  2. #2
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    ale odzew...
    to z innej beczki - nie jestem zapaloną chustomanką, kojarzę podstawowe firmy, nazwy, materiały, jakieś wiązania, ale ostatnio miałam okazję zobaczyć dwie raczej ekskluzywne chusty i temat zaciekawił mnie na tyle, ze coś tam szperam w necie i podczytuje, można powiedzieć dokształcam się wytłumaczcie mi czym się różnią te handwoveny od reszty? to że są tkane ręcznie to wiem, ale czy to aż tak się przenosi na jakość użytkowania?
    bo cena wskazuje na to, że taka chusta sama wskakuje na człeka i się mota
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    co do drugiej sprawy to nie pomogę

    kółkowa, mam girasola sow flame, szyta z długiej przez forumową atelkę, (jeszcze raz dzięki Ci dobra kobieto) i nosi wspaniale, to moja ulubiona chusta!!

    mam też kółka girasol chichi też szyta z długiej i to już nie to samo

    obie mają ramię proste, to podobno najwygodniejsze, tak słyszałam, choć pewnie znajda się tacy którzy wolą inne

  4. #4
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    Dadzia - czemu nie to samo? mają inny skład?
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    skład ten sam, obie bawełniane obie tkane ręcznie no bo to girasol, a jednak snow flame nosi o niebo lepiej, dlaczego? nie wiem
    może atelka będzie sprzedawać swoją, hihi ja nawet nie wiem czy ona tu jeszcze jest na forum, daaaaaaaaaaaaaaawno jej nie widziałam

  6. #6
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Magda no musiałby Ci odpowiedzieć ktoś kto nosił we wszystkich tych chustach czy planujesz kółkową na dłuższe wyjścia? ja używam kółek do usypiania i latania po mieście, kiedy muszę dziecię co chwila wyjmować i wkładać do auta. Mam bawełnianego girasola ogrodowy koktajl, cienka i miękka, ale bardzo nośna i wygodna, uwielbiam a teraz czekam na grubaska szytego z pellicano.
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  7. #7
    Chusteryczka Awatar majetta
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,751

    Domyślnie

    Miałam okazję motać w indiaczowe kółka - świetnie się dociągały, ale po chwili koszmarne luzy się robiły. To chyba była czysta bawełna.

    Mam nati z ramieniem zakładkowym - za ramię uwielbiam, ale trzeba mieć wprawę przy dociaganiu (trudniejsza bawełna), oraz litlle froga - przy dociaganiu śliski, ale trzyma na mur beton, niestety ramię proste.

    Ciężko mi dogodzić
    L. 12.2014, Przecinek 06.2017

  8. #8
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    marylove - no niekoniecznie, jak ktoś miał np. bawełnę tuli to może napisać czy była nośna czy nie, nie oczekuję, ze ktoś mi napisze "kup to i to" tylko luznych wniosków, tak jak napisałas o girasolu, którego nie brałam pod uwagę, ale dzięki Twojej i Dadzi opinii może się to zmieni, uzytkować chce też do zasypiania, po domu, ogrodzie, raczej nie na 2 godzinne spacery

    majetta - dzieki za opinie o indio, no ja moja babylonie z zakladkami probuje sprzedac, bo niewygodne dla mnie to ramię jest, probowalam prostego i lepiej sie czułam, a zabek bardzo dużo w obiegu krąży widziałam
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja przetestowałam już trochę kółkowych
    LF Echo było moją pierwszą kółkowa miłością i do tej pory nie rozumiem dlaczego ją sprzedałam Teraz na taką poluję. Luzy się nie robiły, dociagała się super, mięciutka, ale jest jedno "ale"- przy starszym dziecku juz było czuć ciężarek.
    Mam bawełniane Indio- przy moim roczniaku używam jej sporadycznie. Piękna, nie luzuje się, ale bardzo czuć ciężar dziecka.
    Teraz mam w testach lniane Vombati- cienizna straszliwa- raczej tylko dla niemowlaka.
    Handwoven o którym piszesz podobno jest bardzo nośny, ale nie próbowałam, a chusta piękna

    Myślisz tylko o bawełnie? W moim przypadku strzałem w dziesiątkę była Natka z lnem- moja ukochana chusta, nie oddam nikomu Dociaga się idealnie i, co najważniejsze, odejmuje kg dziecku.
    Paradoksalnie, Natka z konopiami tak ładnie nie odejmowała, ale może to kwestia ramienia zakładkowego.

    Mam nadzieję, że choć troche pomogłam

  10. #10
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    Eliza - bardzo dziękuję za Twój wpis, właśnie czegoś takiego oczekiwałam
    nie wiem czy ten hw jeszcze jest na sprzedaz
    myślałam jeszcze o bawełnie z wełna, na straganie widziałam, ale najpierw musi pójść moja babylonia
    próbuje ostatnio tuli wiązanej na biodrze i też jest fajnie tylko muszę poćwiczyć dociąganie
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

  11. #11
    Chusteryczka Awatar sniegga
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    tonące miasto
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Ja polecam Ci kółka z wełną właśnie.
    Nosiłam w kółkowej Zarze Elleville bawełnianej i była świetna, dopóki nie spróbowałam chusty z wełną LF. Mi bardzo pasowała, ciężar odejmuje i świetnie trzyma.
    Tosia 23.07.2012
    Michaś 16.01.2015




  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cieszę się, że mogłam pomóc
    Wełna też ponoć jest nośna, ale na kółkach niestety nie próbowałam- tkane faktycznie odejmują ciężar.

  13. #13
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    sniegga - no ja na Twoją wełenkę tak zerkam na straganie, tylko że rozsądek trzeba mieć
    wybacz, ale mam nadzieję, że jeszcze trochę powisi i ją upoluję
    Mąż 2009 Mateuszek 2011 Łukaszek 2015

Podobne wątki

  1. jaką kieszonkę wybrać?
    Przez tamyk w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 12:52
  2. jaką długość wybrać?
    Przez traschka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 12:06
  3. jaką wybrać?
    Przez brewcia w dziale Nati
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 01:56
  4. chciałabym kółkową...ale jaką?
    Przez madziuchna23 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •