Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Skracanie chusty samodzielnie

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,352

    Domyślnie Skracanie chusty samodzielnie

    Czy jest taki temat gdzieś na forum? Szukaj mi nie znalazł..

    Jestem o krok od kupienia chusty o długości 5,2 m co dla mnie chudzinki jest bez sensu, ale to ostatnia chusta o takim wzorze, i na bank moja ostatnia szansa na nią..

    Skrócić pewnie potrafię, podwinąć brzegi i zszyć, ale.. zwątpiłam w przeniesienie metki.. Robiła to któraś sama? Czy metki są zazwyczaj przeszyte tą samą nicią co całość chusty, czy jakąś dodatkową nicią, że mogę "tylko" metkę odpruć..?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  2. #2

    Domyślnie

    Sposób przyszycia metki zależy od firmy. Pochwalisz się, co Ci chodzi po głowie? Tak czy siak przeszycie metki nie jest wielką filozofią





  3. #3
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,352

    Domyślnie

    Chodziło mi o środkową metkę wszytą jakby pod ten zawinięty brzeg chusty. Boję się, że spruję i poleci nić za bardzo A pochwalę się pewnie, jak mi się potwierdzi sprzedaż chusty, nie chcę zapeszać
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  4. #4

    Domyślnie

    Pytałam o producenta, bo czasem metka jest naszyta tak, że nie trzeba rozpruwać obszycia. Nić przy wypruwaniu nie poleci za bardzo, bo w końcu się zatrzyma Nie jestem ekspertem, więc może można to lepiej zrobić, ale ja chowałam końce nici do środka i przeszywałam jeszcze raz kawałek po istniejącym szwie, po rozpruciu i znowu kawałek po istniejącym szwie i znowu chowałam nitki. Udało mi się idealnie dobrać nitkę, więc trzeba by z lupą szukać, że coś było kombinowane. Ja to się bardziej obszywania brzegów boję, bo tam trzeba szyć prosto przez całkiem długi odcinek





  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pewnie będziesz musiala zrobić tak jak przedmówczyni napisała i analogicznie w miejscu nowego środka wypruć kawałek nitki, włożyć metkę pod wywinięcie (albo na, zalezy jak oznaczany byl srodek) i przeszyć po szwie, przez metkę i znów kawałek po szwie.

    Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,352

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny

    Czekam już na chustę, jak dojdzie, pozostanie mi zdecydowanie do ilu ciachnąć, i jakie ma metki..

    Cytat Zamieszczone przez sowa_przemądrzała Zobacz posta
    Pochwalisz się, co Ci chodzi po głowie?
    To będą moje pierwsze chustowe konopie
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Podobne wątki

  1. Jak samodzielnie zapiąć ergo z tyłu
    Przez świetlik w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:34
  2. Kajtek nie siedzi samodzielnie, moge nosic w MT?
    Przez kobra w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 03:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •