Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

  1. #1
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Przeglądałam ostatnio kilka kolorowych pism dla rodziców i w kilku trafiłam na artykuły o zaletach noszenia w chuście.Nawet jacyś eksperci się wypowiadali. Zastanawiam się,czy to chwilowa moda,czy rzeczywiście idzie nowe? Co o tym myślicie?
    Z drugiej strony trochę to wszystko powierzchowne,bo w tych samych gazetach są artykuły np. o wyjeździe z dzieckiem w góry.Autorzy rozpisują się o nosidłach,stelażach itp,ale słowem nie ma o tym,że w chuście też można i że też wygodnie.
    Tak sobie myślę,że nawet jeśli to tylko moda,to dzięki niej trochę dzieciaczków pobędzie bliżej z rodzicami.A to już coś

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Żary
    Posty
    493

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Ja ostatnio również przeglądałam prasę z racji pisania pracy licencjackiej uważam, że gazety nie do końca orientują się w temacie chust, nosideł itd. Hmm... przykładem są niedociągnięte chusty, zdjęcia dzieci w wisidłach przodem do świata Gazety pokazują generalnie to co staje się modne, nie sprawdzając które informacje są prawdziwe, a to jest przykre..
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    ale jest też i dużo rzetelnych artykułów,w ktore mamy swoj wkład

    np tu zamieszczamy wszystko coz Kangurem ma cośwspólnego (napisane przez którąś z nas, recenzowane przez Klub,o Klubie itp)

    http://klubkangura.com.pl/w-prasie-i-mediach/prasa polecam - szczerze mowiąc to większośc artykułów związana z wielką walką z racją redakcji ale też i powiązanych z fajną dziennikarską przygodą

    myślę,że idzie trochę ku lepszemu... wiele reporterek/ dziennikarek w rozmowach ze mną podkreśla fakt, że odwraca się (ogół społeczenstwa) od nurtu zimnego chowu idąc w stronę zaspakajania potrzeb dziecka takich jak noszenie i przytulanie.. stąd powrót do chust.

  4. #4
    Chustofanka Awatar Nagar
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Ukraina
    Posty
    225

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    U nas na Ukrainie mamy taka z sama sytuacje, nikt nie waze na chustomom, naprzeciw uwaze, jak zwariowanek. Kiedy nosilam pierwsza corke (nawiet 3 lata temu), krecili paznokciem do glowy i mowili ze jestem glupia Corka powinna wyrosnac jako skrzywione drzewo, teraz mamusi. kiedy spotkam ich z synkiem w chuscie odrazu pytaja, czy wygodnie to do mnie? I glownie, czemy moj synek zawsze nie krzycze a ma tylko uszmiech na twarzy Odpowiadam, ze jest to tajemnica ale nie moge ja wydac. Teraz planuje zrobic malutke reklamowke z pozycjami w chuscie (jak didkowie) i jezeli mamusi zwroca na mnie uwage, to po-prosty wydac ja, zebys mamusia moglabym zobacyc i odceniac wygodnosc noszenia dziecka, Wozka zobaczysz przez kazda ulice. Chuste tylko pare w miejscie.
    http://naturalno.com.ua/ - sklep internetowy - chusty NATI, LENNYLAMB, ubrania dla karmijacych mam, kosmetyki naturalne
    Liza 12 lipca 2006 roku i Iwanek 16 lutego 2009 roku.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Nagara - to Ty prawdziwa prace u podstaw musiz wykonac!
    bedziemy Cie wspierac choc wirtualnie!

    a wczoraj w sklepie przegladalam lipcowych Rodzicow malego dziecka - musze kupic, bo o chustach i Klubie jest!!!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    W Mamo to Ja(lub w Twoim Dziecku,bo przeglądałam oba) są dwa zdjęcia z chustą w roli głównej.Na jednym nawet ojciec zachustowany występuje.Artykuły generalnie nie o chustach.

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,825

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Cytat Zamieszczone przez natasszzka87
    Ja ostatnio również przeglądałam prasę z racji pisania pracy licencjackiej uważam, że gazety nie do końca orientują się w temacie chust, nosideł itd. Hmm... przykładem są niedociągnięte chusty, zdjęcia dzieci w wisidłach przodem do świata Gazety pokazują generalnie to co staje się modne, nie sprawdzając które informacje są prawdziwe, a to jest przykre..
    prawda jest taka, ze w wielu tekstach pisze sie po prostu o produktach sponsorowanych. mimo ze przy tekscie nie ma podpisu artykul sponsorowany.

    matka czworga
    i psa


  8. #8
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Ja uważam, ze nawet takie nie do końca dobrze opisane noszenie w chustach może wystarczyć komuś, kto ma w sercu potrzebę bycia blisko ze swoim dzieckiem.
    Kiedy byłam w ciąży z Kacperkiem (i już wcześniej) wiedziałam, ze chcę mieć go blisko i myślałam o nosidełkach, bo tylko taki sposób znałam, dopóki nie zobaczyłam w którejś telewizji śniadaniowej na Dwójce programu o chustach (teraz to już nawet wiem, kto wtedy występował w roli głównej ). Kilka minut, parę słów wypowiedzianych na antenie i ja zaczęłam wieeelkie poszukiwania. Szukałam, szukałam i znalazłam
    Tak więc niech piszą, a mądremu wystarczy jedno zdanie i resztę sobie znajdzie
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Sama miałam założyć taki watek 2 dni temu kiedy kupiłam Twoje dziecko najnowsze i tam przy artykułach na zupełnie inny temat są zdjęcia mam z zachustowanymi dzieciaczkami i tak mi się nasunęło, że jeszcze niedawno trudno bylo znaleźć w prasie cokolwiek o chustach a teraz to takie naturalne coraz bardziej
    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Nagar - we wrześniu spotkałam we Lwowie mamę z maluchem w chuście kółkowej, byli żywym dowodem na to, jak chusta ułatwia życie: przyszli wieczorem, na spotkanie poetyckie, do teatru, do którego w ogóle trudno wejść (schody, ciasne drzwi, minimalne odstępy między rzędami foteli itd). Maluch oczywiście całą imprezę spokojniutko przespał

    сердечні вітання з Кракова! (szanowną moderację bardzo proszę o przymknięcie oczu na ten wybryk alfabetowy)

  11. #11
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie Re: Chustowa moda w czasopismach dla rodziców

    Cytat Zamieszczone przez landa
    Ja uważam, ze nawet takie nie do końca dobrze opisane noszenie w chustach może wystarczyć komuś, kto ma w sercu potrzebę bycia blisko ze swoim dzieckiem.
    Kiedy byłam w ciąży z Kacperkiem (i już wcześniej) wiedziałam, ze chcę mieć go blisko i myślałam o nosidełkach, bo tylko taki sposób znałam, dopóki nie zobaczyłam w którejś telewizji śniadaniowej na Dwójce programu o chustach (teraz to już nawet wiem, kto wtedy występował w roli głównej ). Kilka minut, parę słów wypowiedzianych na antenie i ja zaczęłam wieeelkie poszukiwania. Szukałam, szukałam i znalazłam
    Tak więc niech piszą, a mądremu wystarczy jedno zdanie i resztę sobie znajdzie
    Zgodzę się z Landą. Ja jeszcze niedawno o chustach nie wiedziałam zupełnie nic. Później zobaczyłam TO u koleżanki, później u drugiej i kolejnych... Zainteresowana zaczęłam szukać i czytać - nie czuję się już tak "głupia" jak na początku, baaardzo dużo można się dowiedzieć tu, na forum. A niedługo - mam nadzieję - pierwsze lekcje praktyczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •