Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: otulacz wełniany dla pulchniaczka ;-)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie otulacz wełniany dla pulchniaczka ;-)

    I znów proszę o poradę... poluję na otulacz wełniany dla mojej córci 6 miesięcznej, która z chudziaczka przeistoczyła się w kluseczkę 8 kg, 46 cm w brzuszku i 25 cm w udkach. Ciężko na nią dopasować pieluszki, zwykle gniotą w udka, wszystkie które mają ten panel z napami zbyt gruby odpadają. Mam wełniaka Imse Vimse, w ogóle nie możemy go na siebie nijak założyć. Z drugiej strony ona nie lubi mieć za dużo między nogami... Więc rozważam między Puppi OS+, Ecodidi, Zufizo i znalazłam jeszcze taką wełniaste handmade http://welniaste.pl/pl/p/Otulacz-OS-...00-kaszmir-/85 w której podoba mi się ten wąski panel z napami... ale martwi mnie kaszmir zamiast merino. Jakieś sugestie?

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    a i jeszcze pytanie, co do otulacza po taniości... tetra? W prostokąt, czy w samolot i snappi?

  3. #3
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Mam ten wełniasty kaszmirowy, jest bardzo miękki Wełniaste są dość wąskie w kroku. Ecodidi i Zufizo są duże, szerokie w kroku, wchodzą na formowanki bez problemu. Puppi OS+ nie mam. Jeszcze Kokosi ma wełniaki XL, duże i szerokie w kroku ale z cieniutkiej wełny, ładnie się dopasowują założone tylko z wkładem. Do środka może być tetra, jeśli kupkowe sprawy nie są zbyt częste to można spokojnie składać w prostokąt.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    A ten wełnisty kaszmirowy jak wielkościowo? Szeroki w kroku?

  5. #5
    Chustofanka Awatar iwotree
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    159

    Domyślnie

    Ja mam pulchne 12kg/92rozm. aktualnie 34cm w udzie i ostatnio bardzo mi się sprawdza na noc otulacz tetro. On faktycznie zupełnie inaczej układa się na pupie dla takich grubaśnych udziaków wg mnie super. Wełenka cienka, miękka i milusia. Wkładam do niego szare wkłady.
    IKropek! Natalka 11.06.2014

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    iwotree a ile ma Twoje dziecie w pasie? wkłady masz oryginalne tetro? tez mi sie wydaje ze konstrukcja tetro jest cudna na grube uda.
    aaa... no i jeszcze sie boje czy na wysokość styknie...

  7. #7
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iskierka Zobacz posta
    A ten wełnisty kaszmirowy jak wielkościowo? Szeroki w kroku?
    Dł. całego otulacza mierzona na płasko z rozciągniętymi gumkami od przodu do tyłu ok. 46cm, 15cm w kroku. Ecodidi ok. 48cm, 17cm. Pozostałych ci nie zmierzę, bo miałam je w rękach ale nie mam ich na stanie w domu.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  8. #8
    Chustofanka Awatar iwotree
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iskierka Zobacz posta
    iwotree a ile ma Twoje dziecie w pasie? wkłady masz oryginalne tetro? tez mi sie wydaje ze konstrukcja tetro jest cudna na grube uda.
    aaa... no i jeszcze sie boje czy na wysokość styknie...
    Mam trzy wkłady flanelowe tetro 4 warstwowe, stosuję na zmianę z szarymi. Bardzo fajnie chłoną. Tak jakoś się ta wilgoć rozchodzi równomiernie, wytrzymują duuuże siku(kupki w nocy już się nie zdarzają). Mała w pasie ma ok. 50cm i zapinam na ostatnie zapięcie ale to głównie dlatego żeby brzuszka nie cisnęło w nocy. Na dzień zapinam na trzecią od końca. Też się martwiłam o wysokość ale niepotrzebnie zapinam na 2-3 guzik od góry. To takie biodrówki, wkład flanelowy tetro mi z nich cały czas z przodu wystaje więc zawijam go do środka.
    IKropek! Natalka 11.06.2014

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Leipzig
    Posty
    77

    Domyślnie

    litewskie responsible mother z welnianego filcu bedzie idealny- one sa bardzo miekkie przy nozkach. nieldugo bedzie z pupeczkowo.pl szlo tam zamowienie zbiorowe, najlepiej pogadaj z Daria, ktora to organizuje.

Podobne wątki

  1. otulacz wełniany
    Przez małpa w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 16:45
  2. otulacz wełniany na noc
    Przez KaiDo w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 09:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •