Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Przeciekający wełniak

  1. #1
    mimis
    Guest

    Domyślnie Przeciekający wełniak

    Ostatnio po kuracji lanoliną wełniaki trzymają jeden, góra 2 dni. Nie wiec, co robię nie tak

  2. #2
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    To opisz dokładnie jak lanolinujesz - może gdzieś tkwi bład?

    albo dzieć ząbkuje i nic nie pomoże


  3. #3
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    i napisz, co wkładasz pod wełniak? Może wkładom/formowankom należy się strip, bo nie chłoną jak należy? Ja właśnie jestem w trakcie

  4. #4
    mimis
    Guest

    Domyślnie

    Lanolinę rozpuszczam w kubku z dodatkiem mydła szarego. Wlewam to do gara w którym gotuję galotki. Po ostudzeniu płuczę na zmianę pod zimną i gorącą wodą, suszę rozłożone na ręczniku. Na pupę malucha wkładam formowanki, raz na 2 tygodnie gotuję je.

  5. #5
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Nie ma co wypłukiwć lanoliny. Wystarczy że raz wypłuczesz po lanolinowaniu a zmieniając wodę z zimnej na gorącą to możesz je sobie sfilcowć niepotrzebnie


  6. #6

  7. #7
    mimis
    Guest

    Domyślnie

    tak, chwilkę gotuję. Czy formowanki mogą być źle prane i dlatego przecieka wełniak? Piorę w proszku, z dodatkiem sody oczyszczonej, czy może zapchałam je chemią i nie chłoną, jak należy? Pamiętam, że przy bliźniakach używałam pulowych otulaczy, prałam je w kulach z dodatkiem olejku herbacianego. Może wrócę do kul zamiast proszku
    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    gotujesz welniaki?

  8. #8
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Gotować nie musisz no chyba że chcesz. Gotowanie im nie szkodzi ale też nie trzeba ich gotować dodajesz sobie chyba niepotrzebnie pracy

    formowanki mogą być słabo chłonne - wypierz je kilka razy bez proszku w gorącej wodzie, powinno pomóc


  9. #9

    Domyślnie

    Wow. Nie wiedzialam, ze mozna gotowac.. a ja zawsze zwracalam uwage zeby woda nie byla za goraca...

  10. #10
    Chustofanka Awatar ptysiakm
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Tarnów
    Posty
    191

    Domyślnie

    Ja też tak miałam z non stop przeciekającymi wełniakami - u mnie pomogło na chwilę zmiana sposobu lanolinowania z receptury robionej samodzielnie (woda, mydło i lanolina) na kurację Urlich Naturlich. Później niestety i kuracja zawodziła - po czasie dopiero okazało się że to jednak zęby, które wychodziły jeden po drugim. Teraz lanolinuję jak na początku, lanoliną apteczną i jest ok.

  11. #11
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    ja też raz zaryzykowałam i lanolinowałam na gorąco w garze. Bałam się okrutnie, ale naprawdę fajnie wyszło

  12. #12
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Wow. Nie wiedzialam, ze mozna gotowac.. a ja zawsze zwracalam uwage zeby woda nie byla za goraca...
    można gotowac jak najbardziej, ważne by powoli grzać i zostawić do wystygnięcia. przy okazji to takie odkażenie wełniaków


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  13. #13
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Ja zawsze gotuję i jeszcze żadnego nie sfilcowałam
    Moje dwa szczęścia

  14. #14
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    a gotowałyście kiedyś otulacze z tkaniny wełnianej- takie jak np. puppi? Bo ja się odważyłam gotować te z wełny z odzysku i na pewno tylko tak będę lanolinować.
    przepraszam mimis za delikatny OT. Co do formowanek spróbuj je kilka razy przeprać bez proszku- tak jak HoliPoli pisała. Ja wykorzystuję ostatnie letnie promienie słońca na takie rzeczy

  15. #15
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Gotowalam puppi i jest ok. Tak samo storcze. Ale zaczynalam od cieplej wody i powoli doprowadzalam do wrzenia. Potem styglo samo.

    Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  16. #16
    mimis
    Guest

    Domyślnie

    dzięki za pomoc. Zawsze myślałam, że pull może przeciekać przez zatłuszczenie ale nie wełna. Pamiętam, że jak starszaki spały w nocy w wełnie, to rano była wilgotna ale nic nie poprzeciekało. Teraz mały zrobi siusiu i na spodenkach z przodu plama. Może faktycznie to wina zębów, bo dwójki idą. Zrobię odtłuszczanie formowankom w płynie do mycia naczyń, nie zaszkodzi a może pomóc.

  17. #17
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    A używasz jakiś kremów czy czegoś tłustego, że formowanki mogłyby być zatłuszczone? Jeżeli nie, to bez sensu się w to bawić

  18. #18
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Niczym pupy nie smaruję, ale zdarzyło mi się wyprać formowanki z płynem do płukania. Myślicie,że to przez ten płyn?
    Cytat Zamieszczone przez olalen Zobacz posta
    A używasz jakiś kremów czy czegoś tłustego, że formowanki mogłyby być zatłuszczone? Jeżeli nie, to bez sensu się w to bawić
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam pytanie - gatki wełniane mi nie śmierdzą tylko zaczynają być wilgotne po noc - mam zrobić kuracje tylko?
    lanolina + mydło szare = rozpuścić, potem wymoczyć całą noc? czy mam płukać w wodzie?

  20. #20
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja bym wyprała przed lanolinowaniem. A potem tak, szare mydło+lanolina. Wystarczy na kilka godzin zostawic. Płukać nie trzeba


Podobne wątki

  1. wełniak gatki disana
    Przez żuk w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 13:10
  2. tetro chusta wełniak
    Przez Mama.O. w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 14:53
  3. przecieka mi wełniak :(
    Przez rafandynka w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •