Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: podręcznik do nauki angielskiego - dla przedszkolaka

  1. #1
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie podręcznik do nauki angielskiego - dla przedszkolaka

    Nie znalazłam takiego tematu o podręcznikach angielskiego dla dzieci, zatem zakładam. Moja 4latka wykazuje przeogromną chęć nauki angielskiego. Z racji naszego obecnego miejsca zamieszkania mówi już po francusku, po angielsku powoli zaczyna mówić - z bajek oglądanych na youtube nauczyła już bardzo dużo słówek, liczyć umie do kilkunastu, potrafi budować proste zdania, zadawać proste pytania. Młodsza córka dostała ostatnio z przedszkola do domu książkę do nauki angielskiego (jako uzupełnienie lekcji w przedszkolu) i teraz starsza też się upomina, a ja pomyślałam że w sumie fajnie by było to wykorzystać i zacząć z nią coś robić w tym kierunku...
    Ja za dawnych czasach dawałam korepetycje z angielskiego, ale nigdy nie miałam okazji uczyć dzieci. Może ktoś mógłby polecić jakiś zestaw? Znalazłam przykładowe: "English with Ellie", "Hippo and Friends" albo "Hello Robby Rabbit" ale wolałabym coś sprawdzonego. Miał ktoś z którymś z nich do czynienia albo może polecić coś innego?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar sniegga
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    tonące miasto
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    rialdha, tu masz recenzję 2 polecanych dla przedszkoli podręczników http://www.fullofideas.pl/2015/08/ca...ey-part-1.html
    Tosia 23.07.2012
    Michaś 16.01.2015




  3. #3
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Ja polecam na you tube super simple songs jest tego taka masa że nie trzeba wam będzie długo żadnego podręcznika
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  4. #4
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rialdha Zobacz posta
    nauczyła już bardzo dużo słówek, liczyć umie do kilkunastu, potrafi budować proste zdania, zadawać proste pytania.
    to umie więcej chyba niż w podręcznikach do przedszkola
    ja lubię playtime, ale wg programu to nauka liczenia do 10, podstawowe kolory (bez grey na przykład już)

    super simple learning jest świetną stroną

    i ta strona moja ukochana

    http://www.kizclub.com

    ja drukuję i laminuję z tego prawie wszystko,

    jak córa już sporo umie to tu chyba więcej znajdziesz na tej stronie (i ogólnie w necie), bo podręcznik do angielskiego taki do przedszkola bez podręcznika metodycznego będzie wyglądał jak zwykła malowanka, nie będziesz wiedziała co tam robić za bardzo, bo wiadomo te dzieci nie piszą nic, więc uczy się je inaczej zupełnie niż w szkole, no chyba że kupisz sobie też książkę nauczyciela i będziesz prowadzić lekcje wg wskazówek, to wtedy polecam playtime ze wszystkimi komponentami bo jest fajny bardzo

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,038

    Domyślnie

    Teddy Eddie!!! Teczka z książka poradnikiem dla rodzicow, płyta z wszystkimi nagraniami i dvd, jakbys miała jeszcze poradnik nauczyciela to już szaleństwo. Nie ma książki innej na takim poziomie osłuchiwania i uczenia naturalnych kontekstów. Wejdz sobie na stronę. Niejestem ewna tylko czy tak po prostu można kupić teczkę metalicznie bo w szkołach to działa jako licencjonowany program na franczyzie

    Edit nie metalicznie tylko detalicznie.
    Poradnik dla rodziców wyjaśnia wszystko w książce jest tekst ddo czytania dla rodziców i nie ma żadnego kolorowania prawie
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  6. #6
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    to umie więcej chyba niż w podręcznikach do przedszkola
    no właśnie ostatnio tak lawinowo ruszyła z angielskim, dosłownie z dnia na dzień zaczęła mówić - bo rozumiała już wcześniej. a że u nas potencjalnie w planach przeprowadzka do Irlandii to chciałabym ten jej pęd do angielskiego wykorzystać, w razie przeprowadzki będzie jej łatwiej. no i wydaje mi się, że ta jej chęć nauki angielskiego wynika z faktu, że jest zachwycona tym, że po francusku już umie mówić i teraz tak jakby zaczęła widzieć sens w nauce kolejnego języka

    dzięki dziewczyny za sugestie! przymierzam się do zakupu podręcznika+książki nauczyciela, bo na youtube czy to bajki czy piosenki już i tak ogląda, a ja bym chciała żebyśmy czas razem pospędzały na nauce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •